Menü

Humortechnikum, ahol poénból vizsgáztatnak

  • Dátum: 2013.10.17., 14:44

Osztály vigyázz, poénból felelünk! A Humortechnikumban azok a diákok léphetnek felsőbb osztályba, akiket egy átlagos gimiben igazgatóival küldenének haza. Igaz, az Orosz György, Bruti, Rekop Gyuri, Trabarna és Hajdú Balázs alkotta tanári kar sem éppen szokványos. A stand-up műfaj sztárjai a jövő reménységeit keresik a középiskolákban, a győztes a Comedy Centralon is bemutathatja tudását.

„A régi öregek szerint nem baj, ha mondtok valami vicceset” – Rekop György ezzel az atyai jótanáccsal engedte fel a színpadra a stand-up palántákat. A Humortechnikum ötlete Orosz György fejéből pattant ki.

„Fél éve kezdtünk el fiatalokkal foglalkozni és arra jutottunk, hogy az igazán ifjakat is izgatja ez a műfaj. Meghirdettük hát a Humortechnikum versenyét, kértük, hogy minél többen küldjenek magukról videót, bemutatkozót. 20 év a felső korhatár” – mondta Orosz György, a KO Media Studio művészeti vezetője, akit a Dumaszínházból és a Comedy Centralból is ismerhetnek a nézők. Jelentkezni még október 31-ig lehet, Gyuriék pedig rendíthetetlenül járják az ország középiskoláit és kollégiumait, hogy meghallgassák a srácokat. Nemrégiben egy budai koleszben léptek fel három kiszemelt jelentkezővel.

„Eredetileg négyen lettek volna. A negyedik fiúról annyit tudunk, hogy elindult a saját kollégiumából, de ide soha nem érkezett meg. Remélem jól van és csak kocsmázik valahol” – mesélte Gyuri, miközben egy rendhagyó osztályfőnökire összeterelte a tizenéves hallgatóságot és a fellépőket. György Botond Erdélyből utazott fel a kollégiumba, hogy részt vehessen a válogatón. Két napig tartott az utazás, 15 percig a fellépés, de aki a stand-up sztárjai közé akar tartozni, annak vállalnia kell a kellemetlenségeket. Ezzel szemben Feri, a másik versenyző a kollégium második emeletéről nézett le az étkezőbe, hogy bemutassa a tudását.

„Jó fejek a gyerekek, mindig nagy tapssal jutalmazzák a fellépőket. Találtunk már őstehetséget, és közveszélyes őrültet is, aki dobálni kezdte a mikrofont, amikor nem tetszettek a viccei. A válogató 20 helyszínből áll, januárban tartjuk a döntőt. Öskü Ambrus, a Comedy Central csatornavezetője, Sinkó Péter, a Rádiókabaré főszerkesztője, Litkai Gergő, a Dumaszínház vezetője és jómagam döntünk arról, hogy ki lesz az az egy, aki mindent visz” – magyarázta Orosz.

A győztes a magyar humorcsatorna nagysikerű stand-up műsorában, a Comedy Central bemutatjában is felléphet. Akik itt csillogtatták meg a tehetségüket, ma mind a humor élvonalához tartoznak. 

Forrás:
redlemon.hu

Fotó:
pixabay.com

Biztonságos nyár: mire figyeljünk strandolás és kirándulás közben?

A nyári szünet a felhőtlen kikapcsolódás, a családi programok és a szabadtéri kalandok időszaka. A strandolás, a kirándulások és a közös élmények azonban csak akkor maradnak igazán emlékezetesek, ha a biztonságra is kellő figyelmet fordítunk. A nagy meleg, az erős napsugárzás vagy egy kisebb figyelmetlenség könnyen kellemetlenséget okozhat.

Befőzésből magok – ki ne dobd

Aki szeret befőzni, az tudja, hogy némi hulladék keletkezik menet közben, többek között a magok, amiket érdemes megtartani.

Év végi ajándékötletek óvónőknek és tanítóknak

Az év vége mindig különleges időszak az óvodákban és az iskolákban. Ilyenkor nemcsak a bizonyítványok, a búcsúzások és a nyári tervek kerülnek előtérbe, hanem a hála kifejezése is. A szülők és a gyerekek gyakran szeretnék valamilyen kedves ajándékkal megköszönni az óvónők, tanítók és pedagógusok egész éves munkáját.

Tudatos gyermektelenség – Amikor egy pár nem vágyik gyermekre

A családalapítás és a gyermekvállalás sokak számára az élet természetes és kívánatos része. A társadalmi elvárások gyakran azt sugallják, hogy a párkapcsolat „következő lépcsőfoka” a gyermek érkezése. Egyre többen vannak azonban olyan párok, akik tudatos döntés alapján nem szeretnének gyermeket vállalni. Ezt a jelenséget nevezzük tudatos gyermektelenségnek.

Repülés terhesen: kockázatok, tippek és tanácsok kismamáknak a biztonságos utazáshoz

A terhesség alatti utazás sok kismama számára felmerülő kérdés, különösen akkor, ha repülővel történő közlekedésről van szó. Bár a modern légiközlekedés alapvetően biztonságos, a várandósság speciális élettani állapota miatt fontos a körültekintés, az orvosi ajánlások figyelembevétele és a megfelelő felkészülés.