Menü

Gyógyvizeink - Török kori csobbanás

Létezik egy fürdő a fővárosban, amelynek hangulata leírhatatlan. Medencéiben elmerülni olyan, mintha időutazást tennénk a középkori Magyarországra. A gyógyító víz erejét annak érdemes kipróbálni a Király fürdőben, aki valami igazán egyedire, különleges élményre vágyik.

A Király fürdő igen különleges gyógyfürdő. Még a török korban, a XVI. század közepén, 1565-ben kezdték el építeni, Arszlán budai pasa parancsára. A fürdőt utóda Szokoli Musztafa fejezte be. Már akkor sem és most sincs melegvíz bázisa, a gyógyvizet a közeli Lukács-fürdő környékéről nyerik és szállítják el ide a mai napig is. A törökök Buda elfoglalása után egyébként azért építették ezt, hogy a várfalon belül is biztosítva legyen a fürdés lehetősége.

Már Buda visszafoglalása után, a XVIII. század legvégén, 1796-ban a König család tulajdona lett _ innen a neve is, magyarosítva, Király-fürdő. Ez a család aztán teljesen újjáépíttette, de úgy, hogy az eredetit ötvözték az újjal és így egy fantasztikus hangulatú fürdő jött létre. Sajnos a II. világháborúban teljesen megsemmisült az épület, s csak 1950-ben tudták helyrehozni.

A négy gyógy-, egy merülőmedencével, és jakuzzival rendelkező fürdő vize nátriumot is tartalmazó kálcium-magnézium-hidrogénkarbonátos és szulfátos-kloridos hévíz, amelynek a fluoridion tartalma is jelentős.

Főleg a gerincdeformációtól, porckorongsérvtől, idült és félheveny ízületi gyulladástól, valamint az ízületek degeneratív betegségeitől szenvedőknek ajánlják a Király-fürdő vizét. Azok, akik idegzsábától, a csontrendszer mészhiányos állapotától kínlódnak szintén javulást várhatnak kúraszerű alkalmazásával. A sérülés, műtétek, operációk utáni állapotokból is könnyebben felépülhetünk a hévíz segítségével.

Fotó:
termalfurdo.net

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?