Menü

Szabadságot a harmincaknak!

Elismert magyar művészek is csatlakoztak a Greenpeace kampányához, amelyben a világ legnagyobb környezetvédő egyesülete a harminc letartóztatott aktivistájának szabadon bocsátását követeli. A sarkvidék megmentéséért tüntető környezetvédőket még szeptember végén vetették börtönbe: emiatt a Greenpeace magyarországi szervezete az Orosz Nagykövetségnek írt petíciót.

Für Anikó, Hajós András, Kulka János és Réz András is kiáll azok mellett a Greenpeace-aktivisták mellett, akiket jelenleg egy orosz börtönben tartanak fogva, miután békésen tiltakoztak az északi-sarkvidéki kőolaj-kitermelés ellen. A négy művész aláírta az Orosz Nagykövetségnek címzett levelet is, amelyben az aktivistáink szabadon engedését, valamint a sarkvidék védelmét követeljük.

Mint ismeretes, a Greenpeace aktivistái szeptember végén hajóztak el a Gazprom egyik sarkvidéki kőolajfúró tornyához, ahol békésen tüntettek, amikor az orosz rendőrség lefoglalta a hajójukat és a harminc aktivistát letartóztatta és börtönbe csukta. A Greenpeace minden követ megmozgatott a környezetvédők szabadon bocsátása érdekében, ám az orosz hatóságok megmakacsolták magukat és most már kalózkodással valamint tiltott kábítószer birtoklással vádolják a tüntetőket. A hamis vádak és a fogva tartás miatt számos jogvédő szervezet is tiltakozott, világszerte több tüntetést is szerveztek.

A sarkvidék megmentéséért indított mozgalom egyre inkább felkeltette az emberek érdeklődését hazánkban is.

- Számomra egyértelmű volt a kampányban való részvétel, hiszen a jelenleg börtönben ülő környezetvédő aktivistákat teljesen jogtalanul tartják fogva. Ők olyan emberek, akik bátran kiálltak a környezetrombolás ellen; most rajtunk a sor, hogy melléjük álljunk! Ez nem csak környezetvédelmi ügy, a békés véleménynyilvánítás szabadságához mindenkinek joga van – mondta Hajós András.

Az ismert tévés személyiség mellett Für Anikó, Kulka János és Réz András is aláírta az orosz Nagykövetségnek címzett levelet.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan győzd le a vasárnapi szorongást?

Sokan már hétvégén azt érzik, hogy összeszorul a gyomruk a közelgő hétfő miatt. Ilyenkor ez az időszak nem az energiagyűjtésről, hanem az aggódásról szól. Pedig néhány egyszerű szemléletváltással és apró szokással könnyebbé tehetjük a hét lezárását, ezáltal a kezdete sem tűnik olyan ijesztőnek és lehangolónak. A pihenőnap akkor lesz teljes, ha megtanuljuk a benne rejlő lehetőségeket kihasználni.

Idősek Világnapja – Tisztelet, gondoskodás és megbecsülés minden generációnak

Október 1-jén világszerte megünnepeljük az Idősek Világnapját, amelynek célja, hogy felhívja a figyelmet az időskorúak társadalomban betöltött pótolhatatlan szerepére, valamint hangsúlyozza a megbecsülés, a gondoskodás és a tisztelet fontosságát.

Az ősz varázsa: hogyan formálja hangulatunkat és mindennapjainkat?

Az ősz minden évben sajátos hangulatot hoz magával. Amikor az első sárguló levelek megjelennek a fákon, és a hűvös reggelek lassan felváltják a nyári forróságot, valami átkapcsol bennünk is. Az ősz nem csupán az időjárás változását jelenti, hanem lelki és életmódbeli fordulatot is.

Edzők Napja – A háttér hősei

A héten ünnepeljük az edzők világnapját. Úgy éreztem ez a nap kiváló alkalom arra, hogy megálljunk egy pillanatra, és köszönetet mondjunk azoknak az embereknek, akik a sport világában sokszor a háttérben, de annál nagyobb odaadással dolgoznak.

Az alvás az egyik legjobb gyógyszer

Ki ne hallotta volna már a mondást, hogy egy jó alvás csodákra képes, na, de mégis milyen csodákra?!