Vodafone: Magyar közreműködéssel épült a Fülöp-szigeteken mobilhálózat
- Dátum: 2013.11.12., 19:12
Hétfőn üzembe állította a Fülöp-szigeteken a Vodafone Csoport Alapítvány hordozható bázisállomásokból álló mobil hálózatát, amely egyrészt a segélyszervezetek életmentő munkáját segíti, másrészt pedig lehetővé teszi a helyieknek, hogy elérhessék szeretteiket a katasztrofális tájfun után.
Múlt hét pénteken a meteorológia történetében mért egyik legerősebb tájfun csapott le a Fülöp-szigetekre. A Vodafone Csoport Alapítvány 24 órán belül reagált a krízishelyzetre és négy önkéntes kollégát – köztük két magyart – küldött a helyszínre, hogy segítsenek a hordozható bázisállomások beüzemelésében.
A Fülöp-szigeteken dolgozó csapatot Pervai Csaba és Tóth Róbert - mindketten rádiós hálózat üzemeltetési szakértők – valamint az új-zélandi Adrian Bullock csoportvezető és Robert MacLennan technikai vezető alkotja. A helyszínen az a feladatuk, hogy két hordozható bázisállomást állítsanak üzembe Palóban, a Fülöp-szigetek egyik olyan régiójában, ahol a tájfun a legsúlyosabb pusztítást végezte.
A csoport a hétvégén utazott a Fülöp Szigetekre a Smart Communications Inc kérésére, és két hordozható bázisállomást telepítettek a Taclobantól 15 kilométerre délre található Palo térségben, az ország leginkább katasztrófa sújtott területén. A négy bőröndben szállítható rendszer mintegy 100 kilogrammos, és akár utasszállító repülőkön is szállítható, így lehetett a tájfunt követő 24 órán belül már a helyszínen.
A műszer együttes egy antennát, egy összehajtható adóoszlopot, egy ipari számítógépet, egy bázisállomást, valamint az energiaellátást biztosító generátort tartalmazza.
A Vodafone Csoport Alapítvány hordozható bázisállomását tavaly decemberben is bevetették a Fülöp Szigeteken a Bopha tájfunt követően. A rendszer 17 nap alatt közel 300.000 hívást tett lehetővé. Az elmúlt év során a hordozható bázisállomást használták Dél Szudánban és a Kongói Demokratikus Köztársaságban is.
A helyenként 320 kilométeres óránkénti sebességet elérő szélvihar miatt jelenleg mintegy 500 000 embert kellett kitelepíteni és az eltűntek, illetve a halálos áldozatok száma pedig akár a tízezret is elérheti.
„Immár második alkalommal vetettük be a hordozható bázisállomást 12 hónap leforgása alatt a Fülöp Szigeteken. Reméljük, hogy így biztosíthatjuk a kulcsfontosságú hálózati támogatást a segélyszervezeteknek, csakúgy, mint a legnagyobb károkat szenvedett részek lakóinak, akiknek nincs egyéb módjuk, hogy távol lévő szeretteikkel kapcsolatba lépjenek”, mondta Andrew Dunnett a Vodafone Csoport fenntarthatósági igazgatója, a Vodafone Csoport Alapítvány vezetője.
Forrás:
Vodafone Magyarország
Fotó:
pixabay.com
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!