Menü

Fürdőzés felsőfokon

A hideg, fagyos őszi és téli estéken nincs is jobb egy forró, nyugtató fürdőnél. Amikor a forró vízben nyakig elmerülve hátra hagyjuk a napi gondokat, kikapcsoljuk az agyunkat és lazítunk.

Eljött a forró fürdőzések ideje. Ne feledkezzünk el arról, hogy az esti fürdés, tisztálkodás nemcsak kötelező rutin lehet, hanem örömteli, lazító, nyugtató pillanatokat is átélhetünk, ha szakítunk magunkra egy kis időt. Nincs is annál jobb, mint amikor egy fárasztó nap után elmerülünk a forró vízben, ellazulunk, kikapcsolunk és élvezzük a pihentető otthoni wellnesst.

A jól elkészítetett fürdő lehet nyugtató, lazító, regeneráló, energetizáló, frissítő, ápoló, épp olyan, amit megkíván a testünk, a lelkünk.

Először is mindig figyeljünk a víz hőfokára. Az optimális hőmérséklet egyénenként változhat, de legjobb, ha legalább 35-37 Celsius fokos vízzel töltjük meg a kádat. Ennél is forróbb fürdőt ne alkalmazzunk, ugyanis könnyen rosszullétet okozhat.

Ha a habfürdő helyett gyógynövényeket, vagy azok forrázatait tesszük, esetleg illóolajjal bolondítjuk meg a fürdővizet, negyedóra alatt csodás élményben lehet részünk.

A forrázatot nagyjából két maréknyi gyógynövényből készítsük _ két liter forrásban lévő vízhez adjuk, majd hagyjuk állni néhány percig. Ezután szűrjük le és öntsük a forrázatot a fürdővízhez.

Ha illóolajat használunk, akkor már tíz csepp is elég a vízbe, hogy kellemes és biztos hatást érjünk el vele. Használhatunk szinte bármilyen illóolajat. A citromfű nyugtat és ellazít, kisimítja az idegi feszültséget, de az elalvásban is segít. Megfázás, nátha, köhögés, levertség esetén kakukkfű a legjobb választás. Ezt olaj és gyógynövény formájában is hozzáadhatjuk a fürdővízhez. A kamilla, a hársfavirág nyugtat, az eukaliptusz, a rozmaring felfrissít, élénkít. A bazsalikom, a levendula, a zsálya pedig energiával tölt fel és még a bőrt is ápolja.

Nem véletlenül használjuk a tejben-vajban füröszteni kifejezést sem. Régen ugyanis jól tudták, a tej, a tejszín olívaolajjal, mézzel összekeverve és a fürdővízbe öntve puhítja, nyugtatja a bőrt, ugyanakkor ápol, ellazít, fertőtlenít.

Remek választás lehet a tengeri sós fürdő is, amelynek terápiás hatása évezredek óta ismert. Négy maréknyi só élénkíti a testet és lelket, fokozza a vérkeringést, élénkíti az anyagcserét, méregtelenítő hatású, ugyanakkor a bőrre is jótékonyan hat.

Bármit is válasszunk, gondoljunk a párunkra is. Még ha szorongunk is kicsit a kádban, azért kettesben mégiscsak jobb élvezni az otthoni wellnesst, mint egyedül.

Fotó:
sxc.hu

Az OCD negatív hatásai a magánéletre

Egyszerű meghatározása szerint a kényszerbeteg kénytelen olyasmire gondolni, amire nem akar gondolni, a feszültség oldására kénytelen olyat cselekedni, amit nem akar megtenni. A skizofréniával ellentétben a beteg tökéletesen tisztában van cselekedetei belső eredetével és abszurditásával, nem veszíti el a kapcsolatot a való világgal.

Hogyan tartsuk fent a motivációt?

Ahhoz, hogy elérjük a céljainkat, szükségünk lesz arra, hogy folyamatosan motiváltak maradjunk. Ez azonban nem jön mindig könnyedén, éppen ezért érdemes foglalkozni a motiváció kérdésével.

A social media új biznisze: Az influencer sportitalok

Az utóbbi években egyre több híresség és közösségi média influencer dob piacra saját márkájú sportitalokat, amelyeket gyakran a testmozgás elősegítésére, és az egészség fokozására hirdetnek, a legnépszerűbb ezen termékcsaládból a Prime. Bár ezek a termékek népszerűek lehetnek a követőik körében, fontos megvizsgálni azok valódi összetevőit és káros hatásait. Ezen italok többségében egyáltalán nem kapcsolódnak a sporthoz, csupán az internet egy új lehetőségét használják ki.

Eladó nélküli nonstop boltok nyitnak hamarosan Magyarországon

Új boltok nyílnak Magyarországon: sosem zárnak be, és nem lesz bennük eladó! Kassza és eladó nélküli, éjjel-nappal nyitva tartó boltok érkeznek Magyarországra, az első üzletek pedig várhatóan nyáron nyitnak majd-olvastam a neten a minap.

A horkolás és kialakulása, okai, jellemzői

Maga a horkolás nem betegség, önmagában csak ártalmatlan hangjelenség, ugyanakkor az említett éjszakai légzéskimaradásokat jelentő alvási apnoé szindróma részjelensége is lehet, amit egészségügyileg komolyabban kell venni, mint a szimpla horkolást.