Menü

Fürdőzés felsőfokon

A hideg, fagyos őszi és téli estéken nincs is jobb egy forró, nyugtató fürdőnél. Amikor a forró vízben nyakig elmerülve hátra hagyjuk a napi gondokat, kikapcsoljuk az agyunkat és lazítunk.

Eljött a forró fürdőzések ideje. Ne feledkezzünk el arról, hogy az esti fürdés, tisztálkodás nemcsak kötelező rutin lehet, hanem örömteli, lazító, nyugtató pillanatokat is átélhetünk, ha szakítunk magunkra egy kis időt. Nincs is annál jobb, mint amikor egy fárasztó nap után elmerülünk a forró vízben, ellazulunk, kikapcsolunk és élvezzük a pihentető otthoni wellnesst.

A jól elkészítetett fürdő lehet nyugtató, lazító, regeneráló, energetizáló, frissítő, ápoló, épp olyan, amit megkíván a testünk, a lelkünk.

Először is mindig figyeljünk a víz hőfokára. Az optimális hőmérséklet egyénenként változhat, de legjobb, ha legalább 35-37 Celsius fokos vízzel töltjük meg a kádat. Ennél is forróbb fürdőt ne alkalmazzunk, ugyanis könnyen rosszullétet okozhat.

Ha a habfürdő helyett gyógynövényeket, vagy azok forrázatait tesszük, esetleg illóolajjal bolondítjuk meg a fürdővizet, negyedóra alatt csodás élményben lehet részünk.

A forrázatot nagyjából két maréknyi gyógynövényből készítsük _ két liter forrásban lévő vízhez adjuk, majd hagyjuk állni néhány percig. Ezután szűrjük le és öntsük a forrázatot a fürdővízhez.

Ha illóolajat használunk, akkor már tíz csepp is elég a vízbe, hogy kellemes és biztos hatást érjünk el vele. Használhatunk szinte bármilyen illóolajat. A citromfű nyugtat és ellazít, kisimítja az idegi feszültséget, de az elalvásban is segít. Megfázás, nátha, köhögés, levertség esetén kakukkfű a legjobb választás. Ezt olaj és gyógynövény formájában is hozzáadhatjuk a fürdővízhez. A kamilla, a hársfavirág nyugtat, az eukaliptusz, a rozmaring felfrissít, élénkít. A bazsalikom, a levendula, a zsálya pedig energiával tölt fel és még a bőrt is ápolja.

Nem véletlenül használjuk a tejben-vajban füröszteni kifejezést sem. Régen ugyanis jól tudták, a tej, a tejszín olívaolajjal, mézzel összekeverve és a fürdővízbe öntve puhítja, nyugtatja a bőrt, ugyanakkor ápol, ellazít, fertőtlenít.

Remek választás lehet a tengeri sós fürdő is, amelynek terápiás hatása évezredek óta ismert. Négy maréknyi só élénkíti a testet és lelket, fokozza a vérkeringést, élénkíti az anyagcserét, méregtelenítő hatású, ugyanakkor a bőrre is jótékonyan hat.

Bármit is válasszunk, gondoljunk a párunkra is. Még ha szorongunk is kicsit a kádban, azért kettesben mégiscsak jobb élvezni az otthoni wellnesst, mint egyedül.

Fotó:
sxc.hu

Autózás télen

Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.

Napközbeni szundikálás a munkahelyen

Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.

Karácsony hitelből

Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.

Becézgetések egy munkahelyen

Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.

Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?

Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?