Fürdőzés felsőfokon
- Dátum: 2013.11.14., 14:42
- fürdőzés gyógynövényekkel, fürdőzés illóolajokkal, fürdőzés otthon, lazító fürdőzés, nyugtató fürdő otthon, téli fürdőzés
A hideg, fagyos őszi és téli estéken nincs is jobb egy forró, nyugtató fürdőnél. Amikor a forró vízben nyakig elmerülve hátra hagyjuk a napi gondokat, kikapcsoljuk az agyunkat és lazítunk.
Eljött a forró fürdőzések ideje. Ne feledkezzünk el arról, hogy az esti fürdés, tisztálkodás nemcsak kötelező rutin lehet, hanem örömteli, lazító, nyugtató pillanatokat is átélhetünk, ha szakítunk magunkra egy kis időt. Nincs is annál jobb, mint amikor egy fárasztó nap után elmerülünk a forró vízben, ellazulunk, kikapcsolunk és élvezzük a pihentető otthoni wellnesst.
A jól elkészítetett fürdő lehet nyugtató, lazító, regeneráló, energetizáló, frissítő, ápoló, épp olyan, amit megkíván a testünk, a lelkünk.
Először is mindig figyeljünk a víz hőfokára. Az optimális hőmérséklet egyénenként változhat, de legjobb, ha legalább 35-37 Celsius fokos vízzel töltjük meg a kádat. Ennél is forróbb fürdőt ne alkalmazzunk, ugyanis könnyen rosszullétet okozhat.
Ha a habfürdő helyett gyógynövényeket, vagy azok forrázatait tesszük, esetleg illóolajjal bolondítjuk meg a fürdővizet, negyedóra alatt csodás élményben lehet részünk.
A forrázatot nagyjából két maréknyi gyógynövényből készítsük _ két liter forrásban lévő vízhez adjuk, majd hagyjuk állni néhány percig. Ezután szűrjük le és öntsük a forrázatot a fürdővízhez.
Ha illóolajat használunk, akkor már tíz csepp is elég a vízbe, hogy kellemes és biztos hatást érjünk el vele. Használhatunk szinte bármilyen illóolajat. A citromfű nyugtat és ellazít, kisimítja az idegi feszültséget, de az elalvásban is segít. Megfázás, nátha, köhögés, levertség esetén kakukkfű a legjobb választás. Ezt olaj és gyógynövény formájában is hozzáadhatjuk a fürdővízhez. A kamilla, a hársfavirág nyugtat, az eukaliptusz, a rozmaring felfrissít, élénkít. A bazsalikom, a levendula, a zsálya pedig energiával tölt fel és még a bőrt is ápolja.
Nem véletlenül használjuk a tejben-vajban füröszteni kifejezést sem. Régen ugyanis jól tudták, a tej, a tejszín olívaolajjal, mézzel összekeverve és a fürdővízbe öntve puhítja, nyugtatja a bőrt, ugyanakkor ápol, ellazít, fertőtlenít.
Remek választás lehet a tengeri sós fürdő is, amelynek terápiás hatása évezredek óta ismert. Négy maréknyi só élénkíti a testet és lelket, fokozza a vérkeringést, élénkíti az anyagcserét, méregtelenítő hatású, ugyanakkor a bőrre is jótékonyan hat.
Bármit is válasszunk, gondoljunk a párunkra is. Még ha szorongunk is kicsit a kádban, azért kettesben mégiscsak jobb élvezni az otthoni wellnesst, mint egyedül.
Fotó:
sxc.hu
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!