Így készüljünk gyerekekkel a karácsonyra!
- Dátum: 2013.11.23., 17:10
Készítsük fel a gyermeket az ünnepre!
Egész biztos, hogy már az óvodában is szóba kerül, hogy hamarosan jön a Jézuska. Érdemes már most bevezetni a kicsit – saját szintjének megfelelően, és a család hite szerint – a Biblia csodálatos karácsonyi történetébe. Meséljünk Máriáról, Józsefről, az angyalokról, Gáspárról, Menyhértről és Boldizsárról.
Használjunk együtt karácsonyi jelképeket
Készítsünk vagy vásároljunk jászolt, és tegyük a lakás egyik központi részébe. Az adventi koszorú ugyancsak fontos jelkép. Hagyjuk gyermekünket, hogy ő is segítsen, ha másnál nem, a díszítésnél. Legyen valódi ünnep, amikor vasárnaponként meggyújtjuk a koszorú újabb gyertyáját. Mondjunk egy imát, akár ekkor is mesélhetünk a Bibliából. Nagy öröm az adventi naptár is, így mindig tudja gyermekünk, hogy hányat kell még aludni az ünnepig.
Írjunk listát az ajándékokról!
Kérjük meg a gyermekünket, hogy rajzolja le, vagy diktálja le nekünk, mit szeretne az ünnepre. Ez a szülőknek is segítség, hiszen nem kell kitalálniuk, mit is szeretne a kicsi. Tegyük a levelet az ablakba, majd reggel mutassuk meg, hogy már nincs ott, biztosan elvitte a Jézuska vagy az angyalok. (Vigyázzunk, hogy a levelet olyan helyre tegyük el, ahol nem veszi észre a kicsi.)
Kiránduljunk az adventi időszakban!
Szervezzünk családi kirándulást, menjünk el karácsonyi vásárba, nézzük meg együtt az ünnepi fényeket, látogassuk meg a Mikulásházat Nagykarácsonyban, vagy nézzük meg a vörsi betlehemet. Remek ráhangolódás lehet ez a karácsonyra. Utazás közben énekeljünk, tanítsunk neki verseket. Nézzük meg a feldíszített templomokat is.
Forrás:
eharmonia.hu
Fotó:
pixabay.com
Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?
Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.
Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.
Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.
A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!