Menü

680 hátrányos helyzetű gyermeket ajándékozott meg a Mikulás a Vodafone Önkéntes Közösség jóvoltából

  • Dátum: 2013.12.09., 20:10

A Vodafone Önkéntes Közösség — koncentrált támogatási stratégiája első állomásaként — 2013. december 8-án 120 hátrányos helyzetű, a Vodafone Magyarország Alapítvány által kiemelten támogatott intézményekben élő vagy tanuló gyermeket látott vendégül a Centrál Színházban. Együtt izgulták végig a Hang-villa titka című interaktív mesejátékot, majd maga a Mikulás adta át az önkéntesek által készített ajándékcsomagokat. 

A Vodafone Magyarország Alapítvány által létrehozott és támogatott Vodafone Önkéntes Közösség 3 éves fennállása alatt 112 programot valósított meg közel 1700 résztvevő összesen több mint 12000 órányi önkéntes munkájával. Az elmúlt évek tapasztalata alapján, 2013 őszén született meg a döntés, hogy a hatékonyság növelése érdekében — eseti segítségnyújtások helyett — stratégiai partnerkapcsolatot hoznak létre hét, hátrányos helyzetű, vagy fogyatékossággal élő gyermekek társadalmi integrációját segítő intézménnyel. Az együttműködés így szorosabbá és folyamatossá, a közösen elért eredmények pedig mérhetővé válnak. A kiválasztás legfőbb szempontja az volt, hogy az adott szervezet tevékenysége összhangban legyen az Alapítvány céljaival, valamint hosszútávon tudásalapú önkéntes munkákra is lehetőséget biztosítson. 

A koncentrált támogatási stratégia első közös eseménye a december 8-i Mikulás ünnepség volt, amelyen 120 gyermek vett részt a kiemelten támogatott intézményekből. A szervezők nem véletlenül döntöttek a Hang-villa titka című darab mellett. A zenés interaktív mesejáték során a színészek a gyermekeket is bevonták a történet alakításába, így az élmény még intenzívebbé vált. A műsort követően a gyermekek és az önkéntesek együtt üdvözölték a Mikulást és az ajándékcsomagokat. Azok sem maradtak ajándék nélkül, akik a távolság miatt nem tudtak jelen lenni: az önkéntesek 560 mikuláscsomagot állítottak össze és vittek el a távolmaradóknak.

„Rendkívül fontos, hogy a gyermekek megtapasztalják a közösség erejét. Találkozhassanak hasonló, vagy épp egész más fogyatékossággal élő, illetve bármilyen szempontból hátrányos helyzetű társaikkal, és megéljék azt, hogy ismeretlenek szeretettel és elfogadóan fordulnak feléjük. Így tanulnak meg hinni önmagukban, bízni környezetükben. A Vodafone Önkéntes Közösség által szervezett programok, a rendszeres és szoros együttlét e folyamatban segítik a gyermekeket.” - mondta Elek Zsuzsanna, a Budapest III. Kerületi Óvoda, Általános Iskola, Egységes Gyógypedagógiai Módszertani Intézmény igazgatója. 

„Kiemelten fontosnak tartjuk az önkéntesség elterjedését. Szeretnénk felhívni a figyelmet olyan társadalmi problémákra, amelyek nem kapnak megfelelő hangsúlyt a média és a társadalom részéről. Dolgozóink saját idejüket, szakértelmüket, tehetségüket, ötleteiket, kreativitásukat adják egy-egy jó ügyért, szeretettel és tiszta szívből. Minél szorosabb és hosszabb távú a kapcsolat egy-egy intézménnyel, annál közelebb kerülünk a gyermekekhez, s a közös élmények segítségével többet tudunk nyújtani számukra.” – mondta el Nyilas Orsolya, a Vodafone Magyarország belső kommunikációs és vállalati felelősségvállalási igazgatója, a Vodafone Magyarország Alapítvány kuratóriumának tagja. 

A Vodafone Önkéntes Közösség program keretén belül a Vodafone Magyarország és a Vodafone Shared Services Budapest munkatársai negyedévenként egy munkanapot pályázhatnak meg önkéntes munkavégzésre, és maguk dönthetik el, hogy milyen önkéntes tevékenységet végezzenek. A programok megvalósításához az Önkéntes Központ Alapítvány nyújt szakmai segítséget, pénzbeli támogatás pedig a Vodafone Magyarország Alapítványtól igényelhető.

Forrás:
Vodafone Magyarország

Fotó:
pixabay.com

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!