Menü

6 tipp, hogy megkönnyítsük gyerekünknek a kórházi tartózkodást

  • Dátum: 2013.12.20., 14:11

Betegnek lenni soha nem jó, hát még az ünnepek alatt! Sajnos vannak olyan gyerekek, akik ezt a néhány napot is a kórházban töltik. Sőt olyanok is, akik épp ilyenkor kerülnek be egy-egy otthoni baleset miatt.

Ez fokozottan nehéz helyzet, hiszen az ünnepek alatt a gyerek még jobban érzi az otthon és a család hiányát, sokkal jobban fáj a külvilágtól való elszigeteltség. Hogyan könnyítsük meg gyermekünk számára a kórházi tartózkodást? Hogyan feledtessük fájdalmukat, és hogyan próbáljuk megélni az ünnepeket a kórházi falak között? Ehhez ad most tippeket a K&H gyógyvarázs, amely mesedoktorok programja révén meseolvasásokkal igyekszik hozzájárulni a kis betegek gyógyulásához.

Ha szeretnénk egy kis ünnepi fényt vinni a kórházi létbe, nyugodtan beszéljünk a kórházi személyzettel. Biztosan nem fognak megharagudni néhány díszért, vagy karácsonyi matricáért. Így néhány perc alatt karácsonyi hangulatot varázsolhatunk a legszürkébb kórteremben is.

Az ünnepek környékén a gyermek kedvenc tárgyai és játékai mellett vigyünk be a kórházba, valami kifejezetten karácsonyit is. Legyen az egy hógömb, betlehemes dísz, karácsonyi képeslap vagy plüss rénszarvas – a lényeg, hogy érezze, itt is karácsony van, itt sem marad ki semmiből.  

Használjuk ki, hogy az ünnepek közeledtével a többi rokon is jobban ráér, és vonjuk be őket is a kórházi felügyeletbe, hogy tehermentesítsék a szülőket. A gyerek is jobban viseli a kórházi létet, ha változik a „szórakoztató személyzet”.

Vigyük el a karácsonyfa alól az új játékokat, könyveket is, hogy a kicsi ne érezze magát elszakítva az új kincsektől. Egy karácsonyi színező, betlehemes kirakó mind-mind segíthetnek az idő kellemes eltöltésében, és a karácsonyi hangulat megteremtésében.

Használjuk ki, hogy a téli szünetben a többi gyerek is ráér. A legjobb barátokat, osztálytársakat vigyük be 1-1 órára a kórházba. Így nemcsak izgalmasabban telik az idő, de a beteg is kevésbé érzi magát elszigetelve a külvilágtól.

Bár a sor végére hagytuk, de jelentősége felbecsülhetetlen. Mi más lehetne, mint a mese! A mesék varázserővel hatnak a kis betegek testére, lelkére. A betegágyon fekvő gyermekek sokkal inkább képesek beleélni magukat a történetekbe, jobban azonosulnak a szereplőkkel. A betegség számukra nem más, mint a mesebeli akadály, amit le kell győzniük. A főhős mintáján felbuzdulva pedig törhetik buksijukat, milyen harcokat kell megvívniuk és milyen próbákat kell kiállniuk, hogy ők is legyőzzék az ellenséget. Így könnyebben elviselhetővé válnak a kórházi lét kellemetlenségei. Az ünnepek környékén nyugodtan vegyük elő a klasszikus karácsonyi meséket, és repítsük el a kis betegeket a mesék karácsonyi birodalmába!

A K&H gyógyvarázs mesedoktorok keretében idén augusztus óta több mint 4000 önkéntes látogatott el a programban résztvevő 40 kórházakba mesét olvasni a beteg gyerekeknek. A kezdeményezés sikerén felbuzdulva a K&H elindította a webes meseolvasást, így a mesevideók révén további 20 kórházban élvezhetik a mese gyógyító erejét.

A kis betegek jelenleg az önkéntesek által beküldött 39 mesevideót nézhetik meg a K&H gyógyvarázs mesecsatornán, de a mesék listája – az önkéntes mesemondók jóvoltából – folyamatosan bővül. A videók népszerűségét mi sem bizonyítja jobban, mint hogy az indulás óta eltelt 3 hétben több mint 3500 alkalommal nézték meg a történeteket a beteg gyerekek.

Az internet segítségével a mesék bármikor eljuthatnak a kis betegekhez, akkor is, ha a nagy hó miatt esetleg leáll a közlekedés, vagy egy influenzajárvány miatt látogatási tilalmat rendelnek el. Így a beteg gyerekek hétköznapjait folyamatosan örömtelivé varázsolhatják a mesék!

Forrás:
Well PR ügynökség

Fotó:
pixabay.com

Staycation – a kanapéról a nyugalomba

Mai témánk a nyaralás, de nem úgy, ahogy elsőre gondolnánk, mert mi van akkor, ha a nyaralás nem egy tengerparti szállodában vagy egy hegyi faházban történik… hanem otthon?

Miért félünk orvosi segítséget kérni?

Ha az egészségünkről van szó, a legtöbben arra vágyunk, hogy minél tovább megőrizzük. A jó hír az, hogy az orvostudomány jelenlegi állása szerint ez nem lehetetlen feladat. Ráadásul az életmódunk és a döntéseink meghatározó szerepet játszanak abban, hogy egészségesek maradunk-e életünk során. Az alábbi cikk arról szól, hogy hogyan őrizhetjük meg testi-lelki jóllétünket, valamint, hogy miért olyan nehéz mégis belépni a rendelő ajtaján szükség esetén.

Fenntarthatóság, kapcsolat és küldetés. Mire szolgál egy közösségi kávéház?

A kihasználatlan publikus épületek és a szabad szobák újraértelmezése egyre népszerűbb irány a rendezvényszervezésben. Az egyik lehetséges forma a közösségi kávéház, amely egyfajta kapcsolódási pontként is működhet. Ez a módszer a költséghatékonyság, a technikai háttér kihasználása és a társadalmi hasznosság szempontjából is előnyös. Ráadásul a legtöbb esetben a kávéházhoz többféle program is kapcsolódik, mint például a zenei estek és a közös vacsorák.

Hogyan maradjunk energikusak a kánikulában?

A nyár sokunknak egyet jelent a szabadsággal, a pihenéssel, a hosszú napsütötte nappalokkal és a várva várt programokkal. Azonban a rekkenő hőség, a párás levegő, a felborult napirend és a kikapcsolódás előtti hajtás könnyen kifacsarhat bennünket. Ha pedig lemerül az energiaszintünk, nehezebb élvezni azt, amiért mindennap dolgoztunk. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy hogyan őrizhetjük meg a lendületünket a júliusi forróság alatt.

A fürdőzés veszélyei – Amit mindenkinek tudnia kell

A fürdőzés nagyszerű kikapcsolódás, de csak akkor biztonságos, ha körültekintők vagyunk. Tartsuk be az alapvető szabályokat, figyeljünk egymásra, és ne kockáztassunk feleslegesen. A tudatosság életeket menthet!