Menü

Cseh Laci bevásárolt - Tűzijátékkal készül szilveszterre

  • Dátum: 2014.01.01., 20:04

Az év végi nagy hajtás után most végre kijár egy kis pihenő Európa-, és világbajnok úszónknak is. Cseh Laci ugyan csak pár napot hagy ki, majd folytatja a kemény edzéseket. A 2013-as évet pedig saját tűzijátékával búcsúztatja.

„Gyermeki lelkesedéssel vásárolok tűzijátékot” – nevetett Cseh Laci. „Idén már második éve szervezünk szilveszteri party-t otthon, melynek fő attrakciója az éjféli tűzijáték. Most is meghívtam a barátaimat, és bevásároltam kész tűzijátéktelepekből. Ezeknek nagy előnye, hogy inkább a látványosak, mintsem hangosak, valamint nagyon biztonságosak, mert, ahogy meggyújtjuk a kanócot, bőven van idő „fedezékbe vonulni”. Azt tervezem, hogy most nem a kertből, hanem a ház mögötti töltésről lövöm fel a tűzijátékokat, hogy még magasabbra repüljön, és a színes tűzképek beterítsék a környéket. A gyújtás mindig az én tisztem, mert az a tapasztalat, hogy a társaságból én vagyok a legjózanabb, a tűzijátékozás pedig felelősségteljes szórakozás.”

A megfelelő helyen vásárolt tűzijáték telepek olyan szigorúan bevizsgált termékek, amelyek csak alapos biztonsági ellenőrzések eredményeként kerülhettek forgalomba. De még ezeknél a termékeknél is fontos az emberi tényező, hiszen sokszor önmagunkra vagyunk veszélyesek, ha nem tartjuk be az alapvető biztonsági előírásokat.

„Magyarországon csak megfelelő tanúsítvánnyal rendelkező terméket lehet forgalomba hozni. A tanúsítvány kiállításának szigorú feltételei vannak, amit egy erre szakosodott intézet vizsgál. Ez garanciát jelent arra, hogy csak olyan termék kerüljön forgalomba, amely nem veszélyes. A kész tűzijátéktelepek tartalmazzák a biztonságos használatukat leíró utasításokat. Ezeket betartva a tűzijátékok használata a laikusok számára is teljesen biztonságos. A kezelhetőségük teljesen egyszerű, gyakorlatilag csak egy gyújtást igényelnek.” – mondta Luterán György, a tűzijáték telepeket forgalmazó Absolut Pyro Kft. szakembere

Forrás:
Just Creative

Fotó:
www.tuzijatek.hu

Tükrök a lakásban – ezekre a helyekre a feng shui szerint inkább ne tedd

A tükör különleges lakberendezési elem: tágítja a teret, világosabbá teszi a szobát, és praktikus is. A feng shui szerint azonban nem mindegy, hova kerül, mert a tükrök nemcsak a fényt, hanem az energiákat is „visszaverik” és megsokszorozzák. Nézzük, hol érdemes inkább elkerülni őket!

Fűtési módszerek egészségügyi mérlegen

A fűtési szezonban nemcsak a meleg, hanem az otthonunk levegője is megváltozik, ami közvetlen hatással van a közérzetünkre és az egészségünkre. Nem mindegy, mivel fűtünk, hiszen a különböző megoldások eltérően befolyásolják a levegő minőségét, a páratartalmat és a légúti panaszok kialakulását.

Digitális nagytakarítás az év elején

A január sokszor a rendrakás idejét jelenti – kidobunk, átválogatunk és szelektálunk magunk körül. Miközben a lakásban helyet csinálunk, a telefonunkon és a laptopunkon gyakran észrevétlenül ott marad a káosz és semmi sem változik. Holott az e-mailek, az alkalmazások és a fotók halmozása legalább akkora pszichés terhet jelent, mint egy hónapok óta kacatokkal tele lévő polc.

Így használd fel a maradék szaloncukrot

Maradt otthon a spájz zugában egy zacskónyi szaloncukor karácsonyról? Íme pár tipp, hogy ne kelljen kidobni.

Miért fontos a szellőztetés télen?

Sokan reflexből azt mondják a januári szellőztetésre, hogy ilyenkor felesleges, hiszen hűvös van, emiatt sokszor nem érzik egy szobában a rossz levegőt. Ezáltal marad az, hogy a hideg időszakban csak nagyon rövid időre vagy egyáltalán ki sem nyitják az ablakot. Holott a friss levegő hiánya ilyenkor is komoly károkat okozhat.