Nem mindig kell indok sem!
- Dátum: 2014.01.02., 14:42
- akciós termékek cseréje, árucsere az üzletekben/boltokban, árucsere lehetőségei, értékcsökkentett áru, jótállási időszak, szavatossági időszak
Az újév első napjai általában az árucseréről szólnak a kereskedőknek. Sok vásárló azonban egyáltalán nincs tisztában a jogaival, a csere lehetőségeivel. Igyekeztünk csokorba szedni a tudnivalókat.
Az első fontos tudnivaló, hogy a hibátlan terméket a kereskedő egyáltalán nem köteles visszavenni, azonban ajándék esetén sokan kivételt tesznek, így erősítve a vásárlók bizalmát. Persze, ha más holmit szeretnénk, akkor ahhoz gyakorlatilag elengedhetetlen a vásárlást igazoló blokk. Általában a nagy multicégek szóba sem állnak velünk a megfelelő számla nélkül, azonban a kisebb boltokban esély adódhat e nélkül is arra, hogy az eredeti ajándék helyett kisebbet, nagyobbat, vagy valami egészen mást válasszunk annak értékében.
Sokan azzal sincsenek tisztában, hogy bizony az akciós termékeket is ki lehet cserélni, csak abban az esetben mások a jótállási feltételek, ha értékcsökkentett áruról van szó.
Abban az esetben, ha az ajándék rossz (lyukas, nem indul, hibás, hiányzik egy alkatrész stb.) akkor a vásárló kérheti az áru cseréjét. Egyáltalán nem vagyunk kötelesek elfogadni a javítás lehetőségét, el is állhatunk a vásárlástól, s ilyenkor a kereskedő köteles a pénzt visszafizetni.
Természetesen arra is van mód, hogy az eladó megjavíttatja az árut, vagy kérhetjük a cserét is, ám utóbbi esetben a vásárló csakis olyan terméket köteles elfogadni, aminek az adottságai az eredetivel azonosak. Ellenkező esetben kezdeményezhetjük az árleszállítást.
Bizony sok kereskedő igen rafináltan igyekszik kihasználni a vevők tudatlanságát. Amint felmerül a csere igénye, vásárlási utalványt, vagy levásárlást kínálnak, ám a jogszabályok szerint a vásárló egyáltalán nem köteles ugyanott elköltenie a pénzét.
Számos csúsztatással találkozhatunk még ilyenkor az üzletekben. A bontatlan, eredeti csomagolásban képtelenség bármit is megőrizni, ha erre hivatkozva nem akarnak cserélni, érdemes mindenképpen reklamálni. Gondoljuk csak végig, különben miként derülhetett volna ki az áruról, hogy jó-e, használható-e?
Tudni kell még, hogy a jótállási időszak alap esetben mindig egy év, de kevesebb nem lehet, csakis több, ha ezt az árut gyártó cég vállalja.
Fotó:
pixabay.com
Autózás télen
Sokak számára talán unalmas téma az autók télre való felkészítésének és a téli vezetésnek a témája, hiszen minden évben megteszik ezt figyelmeztetés nélkül is, azonban még a profiknak sem árt átismételni a teendőket, ha másért nem, emlékeztetőül. Mert nemsokára itt a tél. Ja, már itt is van.
Napközbeni szundikálás a munkahelyen
Mit nyerhetnek a hivatalos szieszta bevezetésével a vállalatok, és hogyan érdemes alkalmazniuk a HR-eseknek? A munkahelyi alvás koncepciója jelentős fejlődésen ment keresztül az elmúlt években, világszerte számos cég alkalmazza a mentális jólét érdekében, a Google, a Nike, a Procter & Gamble és a Facebook főhadiszállásain például már évek óta vannak alvókabinok. Jelen helyzetben nem arról van szó, hogy átaludja a fél csapat az éjszakai műszak egyharmadát, hanem hogy hivatalosan is pihenhet az alkalmazott munkaidőben.
Karácsony hitelből
Egy friss reprezentatív felmérés szerint a magyarok átlagosan 102 ezer forintot szánnak a karácsonyi kiadásokra, ebből 46 ezer forintot költenek ajándékokra. Háromból két ember állít karácsonyfát, amelyre közel 14 ezer forintot fordítanak – olvasom a netes összefoglalókat.
Becézgetések egy munkahelyen
Hogyan működik a becenevek használata a munkahelyen? A becézés alatt jelen helyzetben nem a keresztnév rövidítését értik (például Benedek helyett Beni), hanem olyan nevek használatát, ami újfajta identitást ad az adott személynek. Mint például a Főni, a Mester, a kobra vagy más opciók a populáris kultúrából.
Álláskeresés: hogyan kezdjünk neki?
Az álláskeresés nem könnyű feladat és sok esetben hosszas folyamat, amibe legtöbbször sok időt és energiát kell fektetni, de ha felkészülten állunk neki a folyamatnak könnyebben és gyorsabban találjuk meg a megfelelő munkát. Hol érdemes elkezdeni az álláskeresést?