A harcosok étrendje közelebbről
- Dátum: 2014.02.16., 17:17
- harcosok étrendje, irányított böjtölés, megengedett ételek harcosok étrendjében, mit ehetünk a harcosok étrendjében, túlevés
Előző írásunkban már beszámoltunk a harcosok étrendjének lényegéről, arról azonban nem ejtettünk szót, pontosan mit is ehetünk és mikor. Most erre is sort kerítünk.
Napközben az alulevés fázisáról, vagyis az irányított böjtölésről beszélünk. Ennek elsődleges célja a salaktalanítás, a méregtelenítés, a zsírégetés. Az öregedési folyamatok lelassulnak, felerősödnek viszont az öngyógyító mechanizmusok. A szervezet enzimkészlete ismét feltöltődik, energikusabbá, könnyedebbé válunk. Ez a szakasz az emésztésre is jó hatással van, sőt a gyulladásos folyamatok is visszájára fordulnak.
Az irányított böjtölés szakaszában délelőtt főleg friss zöldségeket, gyümölcsöket lehet fogyasztani. Ebédre magunkhoz vehetünk egy kevéske fehérjét, főtt tojás, zabkása, köleskása formájában. Délután megengedhető, hogy diót és egyéb olajos magvakat együnk, rágcsáljunk. Vizet, kávét, tiszta teát, különböző zöld turmixokat, préselt zöldség leveket viszont egész nap fogyaszthatunk, bármilyen mennyiségben és formában.
A túlevés fázisa lefekvés előtt két órával ér véget. Ez azért fontos, hogy ne teli gyomorral térjünk nyugovóra. Ha például tíz órakor megyünk aludni, akkor nyolcig fejezzük be a vacsorát. És mikor kezdhetjük az evést? Nyolc előtt legalább két-három órával.
A főétkezést indítsuk friss salátával. Utána jöhet a leves, majd a második. Gyakorlatilag bármit megehetünk: megengedett a zöldség, a gyümölcs, a hüvelyesek, a húsételek, a tojás, a diófélék, az olajos magvak, a keményítők, a gabonák közül pedig inkább a gluténmenteset válasszuk, vagy a barnarizst, a kölest, az árpát, a zabot, a hajdinát.
A salátával kezdve a könnyebb, lazább ételektől haladjunk a nehezebb, erőteljesebb ízek, étkek felé. A cukrot, fehérlisztet, margarint, szóját felejtsük el, és a tejtermékeket is mértékkel fogyasszuk.
A túlevéses szakaszról elmondhatjuk, hogy óriási boldogsággal látja el a szervezetet, hatalmas mennyiségű endorfin szabadul fel akkor, amikor végre táplálékhoz jutunk. Ez a fázis nemcsak a szervezetet, hanem a lelket, az agyat is táplálja. Teljes elégedettséggel tölt el, kárpótolva, jutalmazva érezzük magunkat. Jótékonyan hat az emésztésre is.
A harcosok étrendje valóban a modern korhoz is igazodik és a rendszeres testmozgással párosítva nem marad el a várva várt jutalom se: a fogyás, az alakformálás, illetve a szálkásodás sem.
Fotó:
pixabay.com
Az előző rész:
Akár a római gladiátorok
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?