A végletek esztendeje
- Dátum: 2014.02.16., 17:13
- báli smink, báli smink divat 2014, báli smink trend, harsány smink, natúr smink
Itt a farsang, áll a bál - mondja az ismert nóta is. A báli mulatság a hölgyek számára egyet jelent az ünnepi smink megtervezésével. A szakértő szerint 2014 a végletek éve, a divatban és a sminkben egyaránt.
Börötzffy Eszter kozmetikus az idei sminkdivatot egy szóval jellemezte: eklektikus.
- Az idei esztendő a végleteké. A szolidabb, természetes megjelenést kedvelők natúr sminket választanak, míg a bevállalósabbak nagyon harsányan, kontrasztosabban festik magukat - kezdte a szakember.

A kozmetikus, sminkes elmondta, a natúr sminkben a lágy, visszafogott színek a jellemzőek, inkább a barna árnyalatai a menők. Sokszor olyan, mintha a szemen nem is lenne semmilyen festék, de közelről látva, kellemesen fénylő, olykor csillogó szemhéjakkal találkozunk. Messziről pedig olyan, mintha csupán szemspirált használnánk. Ilyenkor a hozzáértők szívesen ajánlanak egy kis arcpirosítót, vagy szájfényt, de az üde, természetes megjelenést kedvelőknek sokszor még ez sem szükséges.
- Újra hódít a kék és annak minden árnyalata, valamint a lila és a pink is. Legtöbbször a szemeket hangsúlyozzuk, a fekete, füstös tekintet, az erős kontúrok nem túlzóak még akkor sem, ha erős, színes, harsány rúzst használunk. Az idén mindkettő megengedett – nyilatkozta a szakértő.
A füstös, satírozott szemekre visszatérve Börötzffy Eszter kifejtette, akár több színnel kombinálva is létrehozhatjuk a satírozást. A cicaszemek továbbra is trendiek, a Marilyn Monroe -féle erős szemkihúzás, amit nemcsak feketével, hanem szürkével, kékkel, pirossal, zölddel is elvégezhetünk.
Bátran választhatunk élénk, erős színű rúzst is, a korall, a vörös, a lila árnyalataival mind sikeresek lehetünk, ahogy a fukszia, pink szájfényekkel is.
Az alapozók tekintetében legyünk óvatosak. Törekedjünk arra, hogy minél természetesebb, a bőrünk színével összhangban lévőt válasszunk. Nagyon furcsán tud kinézni, ha valaki jó alaposan lealapozza magát egy erős színnel, a nyaka, meg a dekoltázsa viszont hófehér.
Fotó:
pixabay.com
Biztonságos nyár: mire figyeljünk strandolás és kirándulás közben?
A nyári szünet a felhőtlen kikapcsolódás, a családi programok és a szabadtéri kalandok időszaka. A strandolás, a kirándulások és a közös élmények azonban csak akkor maradnak igazán emlékezetesek, ha a biztonságra is kellő figyelmet fordítunk. A nagy meleg, az erős napsugárzás vagy egy kisebb figyelmetlenség könnyen kellemetlenséget okozhat.
Befőzésből magok – ki ne dobd
Aki szeret befőzni, az tudja, hogy némi hulladék keletkezik menet közben, többek között a magok, amiket érdemes megtartani.
Év végi ajándékötletek óvónőknek és tanítóknak
Az év vége mindig különleges időszak az óvodákban és az iskolákban. Ilyenkor nemcsak a bizonyítványok, a búcsúzások és a nyári tervek kerülnek előtérbe, hanem a hála kifejezése is. A szülők és a gyerekek gyakran szeretnék valamilyen kedves ajándékkal megköszönni az óvónők, tanítók és pedagógusok egész éves munkáját.
Tudatos gyermektelenség – Amikor egy pár nem vágyik gyermekre
A családalapítás és a gyermekvállalás sokak számára az élet természetes és kívánatos része. A társadalmi elvárások gyakran azt sugallják, hogy a párkapcsolat „következő lépcsőfoka” a gyermek érkezése. Egyre többen vannak azonban olyan párok, akik tudatos döntés alapján nem szeretnének gyermeket vállalni. Ezt a jelenséget nevezzük tudatos gyermektelenségnek.
Repülés terhesen: kockázatok, tippek és tanácsok kismamáknak a biztonságos utazáshoz
A terhesség alatti utazás sok kismama számára felmerülő kérdés, különösen akkor, ha repülővel történő közlekedésről van szó. Bár a modern légiközlekedés alapvetően biztonságos, a várandósság speciális élettani állapota miatt fontos a körültekintés, az orvosi ajánlások figyelembevétele és a megfelelő felkészülés.