Fogamzásgátlás szoptatás alatt
- Dátum: 2014.10.30., 21:42
- fogamzásgátlás szoptatás alatt, óvszer, szoptató kismamák fogamzásgátlása
A szoptatás ideje alatt is könnyen teherbe lehet esni, ezért, aki nem szeretne gyorsan kistestvért, annak gondoskodnia kell a megfelelő védelemről. Számba vettük, milyen módszerek adódnak a szoptatós kismamák előtt.
A szoptatós kismamák nem használhatnak hormonális fogamzásgátló tablettát, mert a különböző hatóanyagok kiválasztódnak a tejbe is. Ezért mindenképpen hormonmentes módszert kell választaniuk.
Az óvszer a legismertebb és legnagyobb biztonságot nyújtó lehetőség. Nemcsak a nem kívánt terhességtől védi meg a párokat, hanem a különböző nemi úton terjedő betegségektől is. Ráadásul könnyen, gyakorlatilag bárhol beszerezhető és megfizethető.
A másik lehetőség a hüvelyben használatos spermaölő hatású szerek, tabletták, kúpok, illetve krémek, amikhez leginkább gyógyszertárakban juthatunk hozzá.
Nagyon fontos, hogy ha ezt a módszert választjuk, akkor feltétlenül tartsuk be a használati útmutatót, mert a biztos védelem kialakulásához valamennyi idő feltétlen szükséges. Azt is tartsuk szem előtt, hogy ezeknél a készítményeknél előírás az is, hogy bizonyos ideig csakis külsőleg tisztálkodhatunk.
Lássuk hát, milyen választék áll rendelkezésünkre.
A hüvelykrém nagyjából tíz órás védelmet nyújt és gyakorlatilag azonnali hatású. Lehet olyan kiszerelésben kapni, ami csak egyszeri adag, így biztonságosan kipróbálhatjuk és utána el tudjuk dönteni, később is szeretnénk-e használni.
A hüvelykúpokról tudni kell, minél mélyebbre kell felhelyezni és az aktus előtt legalább negyedórát várni kell, hogy feloldódjon és a védelmi funkciója kialakuljon. Négy órás védelemmel látja el használóját, de csupán egyszeri alkalommal vethető be. Másodszor új kúphoz kell nyúlni.
Ugyancsak négy órás védelmet nyújt a kapszula, amelynek valamivel rövidebb a várakozási ideje, mindössze nyolc-tíz perc.
A tabletta esetén pedig arra kell figyelni, a közösülés előtt mindenképpen meg kell nedvesíteni egy kis vízzel, különben nem tud feloldódni.
Már létezik hormonmentes fogamzásgátló tabletta is, de ennek használatakor szembe kell nézni azzal, hogy a hatóanyagok egy része a tejbe is bejut, illetve azzal, hogy ezen készítmények használata számos nem várt mellékhatást okozhat, például: fokozott véralvadást, és trombózis is kialakulhat.
Fotó:
pixabay.com
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?