Menü

Szezonzáró futás

A futók hagyományos idényzáró fesztiválja a Balaton Maraton és Félmaraton, amit november 15-16-án szervez meg a Budapest Sportiroda (BSI) Siófokon.

Tavaly rekordot döntött a résztvevők létszáma, 4800-an neveztek az eseményre, s a szervezők most is bizakodnak, hogy legalább ennyien jelentkeznek az év utolsó, maratoni erőpróbájára.

Az idén már tizenegyedik alkalommal tartják meg a Balaton Maratont, ahol mindkét napon futhatunk félmaratont (21 kilométert) egyénileg, vagy párban is. Természetesen a klasszikus táv, a 42 195 méteres maraton is szerepel a programban, ahogy az egyharmad maraton (14 065 méter) és az egyhatod maraton (7 032 méter) is.

Érdekesség, hogy az elmúlt évben nemcsak futottak az indulók, hanem akadt olyan, aki a novemberi időpont dacára megmártózott a Balatonban. A pálinkafutás is remek kezdeményezésnek bizonyult, amikor a sportolók nemcsak az idővel és egymással versenyeztek, hanem arról is döntöttek, kié a legfinomabb gyümölcspárlat.

Rendkívül hangulatos és vidám futásnak ígérkezik december 6-án a Mikulásfutás a fővárosban. Itt a táv inkább csak szimbolikus, hiszen mindössze 2,7 kilométerről van szó, ellenben a részvétel valóban fontos, hiszen soha még ennyi nagy szakállú, piros köpenyes Mikulás nem futott még egyszerre, mint amennyi ezeken a rendezvényeken szokott. A szervező BSI ugyanis a rajtszám viselésén túl azt is előírja, hogy valamennyi futónak Mikulás ruhában kell teljesítenie a távot.

A Mikulások a Fővám térről indulnak, s át a Dunán ide is érkeznek majd vissza. Mindenképpen érdemes nevezni annak, aki szívesen kocogna, sportolna egyet a zimankóban is, ráadásul nem hétköznapi futófelszerelésben.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?