Gyulladásra és fájdalomra is alkalmazzák a mágnesterápiát
- Dátum: 2015.09.21., 09:21
Világszerte ismert és elismert kiegészítő egészségügyi kezelés a mágnesterápia, amelyet többek között mozgásszervi panaszokra, gyulladásokra és fájdalom csökkentésére használnak. Megoszlanak ugyan arról a vélemények, alkalmazható-e mindenkinél sikeresen, a statisztikák azt mutatják, bizonyos betegségtípusok esetében jó eredményt lehet elérni a módszer segítségével.
Már 3500 évvel ezelőtt, az ősi kínai gyógyászatban sikerrel használták fájdalomcsillapításra, ebből az időszakból származik a legrégebbi írásos bizonyíték a mágnes gyógyító hatásáról. Alkalmazták Egyiptomban, az ókori görögök és a perzsák is – utóbbiak görcsoldásra és a köszvény panaszainak csökkentésére.
A mágnesterápia során a Föld mágneses terét veszik alapul, amely az egész evolúcióra hatással van.
A kezelések során a Föld mágneses terének nagyságrendjével azonos erősségű mágneses erőt használunk, ennek azonban semmilyen káros mellékhatása nincs a szervezetre. A beteg semmit nem érez a kezelés során, mivel a szerkezet alacsony frekvenciás mágneses mezőt bocsájt ki. A szervezet elektromos erőit ingerli és hozzásegíti a testet a kiegyensúlyozott állapot eléréséhez, vagy panasz esetén a normál állapot eléréséhez – jelentette ki Tompa Katalin, az Emineo Egészségügyi és Baleseti Központ fizikoterápiás szakasszisztense. – Természetesen vannak olyan esetek, amikor nem ajánlott ez a módszer, így például pacemaker viselése esetén. Ugyancsak nem tanácsos ezt a módszert alkalmazni aktív daganatos megbetegedés során, állapotosan, TBC-sen, szervátültetés és súlyos fertőzések után, pajzsmirigy betegség esetén. A leggyakrabban fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentésre használjuk, de hatásos lehet krónikus, illetve akut problémák gyógyítására is.
A szakember elmondta, kiváló kiegészítő kezelési fajta lehet törések, lágyszöveti sérülések, ízületi megbetegedések, csontritkulás, gerincproblémák, stroke, Parkinson-kór, fekélyek, sclerosis multiplex esetében. Utóbbi esetében stagnálhat a páciens állapota. Ez a világszerte alkalmazott és elismert eljárás regeneráló, perifériás keringésjavító hatású, csökkentheti a pszichés panaszokat, a stresszt, sikerrel alkalmazható, akár otthoni környezetben is alvásjavításra, allergiás panaszokra.
Tompa Katalin hozzátette, ideális esetben hetente kétszer, háromszor ajánlott 10-20 perc közötti időtartamban mágnesterápiára járni – ő mágneságyat használ a kezelés során -, és a negyedik, ötödik alkalom után várható javulás az állapotban.
Forrás, fotó:
Emineo
A visszahízás okai
A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget
Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?
Mire utalhat a hirtelen fogyás?
Manapság nagyon sok ember túlsúllyal küzd, és minden vágya az, hogy gyorsan lefogyjon. A nagyon gyors súlyvesztés még akkor sem jó, ha ezt akarattal tesszük karcsúságunk érdekében. Sokkal nagyobb lehet azonban a baj, ha a fogyás akaratunktól függetlenül, változatlan étrend mellett következik be.
4 tipp gyors fogyáshoz
Nyaralásra vagy különleges eseményekre, mint esküvőre, esetleg egy versenyre bizony előfordulhat, hogy kevés idő alatt kell leadni néhány felesleges kilót. Ugyanakkor a gyors fogyás nem feltétlenül a legjobb módja a súlyvesztésnek, ha valóban tartós eredményt szeretnél elérni, hiszen ezek a diéták tápanyaghiányra apellálnak, amit a szervezet később visszakövetel.
Testzsír csökkentés okosan - Erre figyelj!
Testünk az energiát alapvetően zsírban vagyis testzsírban tárolja. Így kijelenthető, hogy a magas testzsírarány vagyis testzsírszázalék, krónikus energiatöbbletet jelent. Ennek oka, hogy több energiát viszünk be, mint amennyit testünk felhasznál, eléget. Ezt érdemes tovább fejtegetni, mivel ilyenkor jön az egyél kevesebbet, mozogj többet javaslat, ami nem mindig célravezető. Van ugyanis aki ehet bármennyit, nem hízik, míg más akkor is hízik, ha ránéz az ételre, pedig még mozog is.