Menü

Gyulladásra és fájdalomra is alkalmazzák a mágnesterápiát

  • Dátum: 2015.09.21., 09:21

Világszerte ismert és elismert kiegészítő egészségügyi kezelés a mágnesterápia, amelyet többek között mozgásszervi panaszokra, gyulladásokra és fájdalom csökkentésére használnak. Megoszlanak ugyan arról a vélemények, alkalmazható-e mindenkinél sikeresen, a statisztikák azt mutatják, bizonyos betegségtípusok esetében jó eredményt lehet elérni a módszer segítségével.

Már 3500 évvel ezelőtt, az ősi kínai gyógyászatban sikerrel használták fájdalomcsillapításra, ebből az időszakból származik a legrégebbi írásos bizonyíték a mágnes gyógyító hatásáról. Alkalmazták Egyiptomban, az ókori görögök és a perzsák is – utóbbiak görcsoldásra és a köszvény panaszainak csökkentésére.

A mágnesterápia során a Föld mágneses terét veszik alapul, amely az egész evolúcióra hatással van.

A kezelések során a Föld mágneses terének nagyságrendjével azonos erősségű mágneses erőt használunk, ennek azonban semmilyen káros mellékhatása nincs a szervezetre. A beteg semmit nem érez a kezelés során, mivel a szerkezet alacsony frekvenciás mágneses mezőt bocsájt ki. A szervezet elektromos erőit ingerli és hozzásegíti a testet a kiegyensúlyozott állapot eléréséhez, vagy panasz esetén a normál állapot eléréséhez – jelentette ki Tompa Katalin, az Emineo Egészségügyi és Baleseti Központ fizikoterápiás szakasszisztense. – Természetesen vannak olyan esetek, amikor nem ajánlott ez a módszer, így például pacemaker viselése esetén. Ugyancsak nem tanácsos ezt a módszert alkalmazni aktív daganatos megbetegedés során, állapotosan, TBC-sen, szervátültetés és súlyos fertőzések után, pajzsmirigy betegség esetén. A leggyakrabban fájdalomcsillapításra, gyulladáscsökkentésre használjuk, de hatásos lehet krónikus, illetve akut problémák gyógyítására is.

A szakember elmondta, kiváló kiegészítő kezelési fajta lehet törések, lágyszöveti sérülések, ízületi megbetegedések, csontritkulás, gerincproblémák, stroke, Parkinson-kór, fekélyek, sclerosis multiplex esetében. Utóbbi esetében stagnálhat a páciens állapota. Ez a világszerte alkalmazott és elismert eljárás regeneráló, perifériás keringésjavító hatású, csökkentheti a pszichés panaszokat, a stresszt, sikerrel alkalmazható, akár otthoni környezetben is alvásjavításra, allergiás panaszokra.

Tompa Katalin hozzátette, ideális esetben hetente kétszer, háromszor ajánlott 10-20 perc közötti időtartamban mágnesterápiára járni – ő mágneságyat használ a kezelés során -, és a negyedik, ötödik alkalom után várható javulás az állapotban.

Forrás, fotó:
Emineo

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?