Menü

Hogy változhat a testünk 75 nap alatt?

A nők körében gyakori probléma a cellulitisz, és sokféle csodaszert kipróbálnak, hogy megküzdjenek vele. Különleges krémek, kozmetikai eljárások és masszázsok szerepelnek a repertoárban, de sajnos kevés sikerrel - ha feltalálták volna azt a különleges módszert, aminek segítségével egy masszázságyon fekve lenne eltűntethető a narancsbőr, valószínűleg már egymást taposva kapkodnának a lehetőségért. A gyakorlatban viszont úgy tűnik, sokkal egyszerűbb, de nagyobb kitartást igénylő dolgoktól várhatjuk "a csodát": diéta, sport és a szervezetünk "tisztítása".

A LifeTilt ezért alkotta meg a komplex 75 napos narancsbőr programot. Négy hölgyet választottak ki tavaly, akiknek az eredményeit most láthatjuk, és azt kell mondjuk: döbbenetes változások születtek.

Miben lehet a nagy titok? A LifeTilt rendszer megalkotója, Balogh Tamás nem tűr ellentmondást, és szigorúan elvárja az előírások betartását. Persze mindenki a maga szerencséjének a kovácsa... De abban hisz, hogy mindenki saját magán fogja látni a befektetéseinek eredményét, és úgy tűnik, igaza van.

A programhoz vércsoportok szerinti diétát, valamint életkorhoz illesztett, konditermi és aerob mozgásokból álló edzésprogramokat állítottak össze. Ez már csak azért is bizonyult nagyon hatékonynak, mert a korosztályok szerint kiválasztott nők közül az 50+os hölgy érte el az egyik legszebb eredményt. Végülis ennyi a nagy feladat: tisztán és okosan étkezni, mozogni, elegendő folyadékot fogyasztani.

Nem csak a kiválasztott négy nő tartotta a programot, hiszen a kapcsolódó facebook csoport kb. 17.000 főt számlál. Sokan tanúsíthatják: tényleg működik, de tenni kell érte. Kitartás és elhatározás - ezekben rejlik a bölcsek köve, nem pedig a polcról levehető csodaszerekben.

Akinek van kedve, bármikor elkezdheti a 75 napos programot, a http://www.lifetilt.hu/narancsbor-program/ oldalon ingyenesen rendelkezésre állnak a diéták és az edzéstervek. A négy nő eredményei pedig ugyanezen a linken a lap aljára gördítve megtekinthetőek.

A cikkben szereplő kép illusztráció. A borítókép forrása: LifeTilt.hu

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?