A jövőben elérhető lesz a fogamzásgátló injekció férfiaknak
- Dátum: 2017.03.13., 12:00
- egészség, férfi, fertilitás, fogamzásgátlás, gyermek, hormon, injekció, megelőzés, mellékhatás, spermium, termékenység
A védekezés nagyon fontos abban az időszakban, amikor a pár bármilyen okból kifolyólag még nem áll készen egy jövevény érkezésére. Nagyon fontos akkor is, ha gyermekeink még fiatalok, viszont már aktív szexuális életet élnek. Fontos, hogy felvilágosítsuk őket az elérhető védekezési lehetőségekről. Ez a lista a jövőben egy újabb ponttal bővülhet.
Egy nemrégiben publikált tanulmány szerint lehetőség nyílhat arra, hogy a férfiak fogamzásgátló injekciót kapjanak. Ezzel az opcióval ők is tudnák szabályozni saját fertilitásukat.
Azonban ez a forgatókönyv előreláthatólag még egy ideig nem fog valóra válni. Ennek oka, hogy a vizsgálatokba bevont férfiak, akiken az injekciót tesztelték, számos mellékhatást tapasztaltak. A leggyakrabban előforduló tünetek a fájdalom, hangulatzavar, depresszió és a pattanások voltak.
Miről szólt a kutatás?
A felmérésben összesen 320, kapcsolatban élő önkéntes férfi vett részt. Az alkalmazott fogamzásgátló injekció a férfiak spermiumképzését lassította le, gyakorlatilag meddővé tette őket. Az injekció kétféle hormon keverékét tartalmazta, amelyet úgy terveztek meg, hogy a spermiumok kialakulását gátolják. A férfiak a hormonlöketet 13 hónapon keresztül minden második hónapban kapták meg. Az elemzések szerint a módszer hatékonysága 96% volt.
A kutatási időszak három éven keresztül tartott, végső soron 2011-ben az észlelt mellékhatások miatt állították le a vizsgálatokat. Az injekció hatásai nem véglegesek, a kutatásban részt vevő férfiak 95%-ánál egy éven belül termékeny spermiumokat tudtak azonosítani.
A többség használná, ha elérhető lenne
Az önkéntesek 75%-a nyilatkozta, hogy elégedettek voltak a módszerrel, így ha később elérhető lesz, szívesen alkalmaznák. Allan Pacey, neves termékenységi szakértő szerint az injekció rendkívül hatékony, de aggodalmát fejezte ki a mellékhatásokat illetően.
Forrás: patient.co.uk
Honnan tudom, hogy társfüggő vagyok?

A társfüggőség nem sokban tér el az alkoholizmustól, a szerencsejáték-függőségtől vagy bármilyen függőségtől. Egy mentális probléma, csak ebben az esetben nem egy tárgytól, egy szokástól, hanem egy másik személytől függünk.
A szerelem jelei testbeszédben

A testbeszéd valóban kulcsszerepet játszik a kommunikációban, különösen a szerelemben. Ahogy a cikk is kiemeli, a testbeszéd gyakran árulkodóbb, mint a szavak, és segíthet megérteni a másik fél érzelmeit és szándékait.
Mikrocheating: létezik-e alig megcsalás?

Van-e a megcsalásnak egy bizonyos szürke zónája? Határ az igen és a nem között, a senki földje. Ahonnan ide is meg oda is lehet fordulni, könnyedén alakítható a narratíva barátsággá és szeretői viszonnyá egyaránt. Ez a mikrocheating, vagyis a mikromegcsalás, ami jóval összetettebb jelenség, mint azt elsőre gondolnánk. Az alábbi cikkben arról tudhatunk meg többet, hogy mik a jellegzetességei és miért nehéz definiálni?
Passzív agresszió a baráti kapcsolatokban

Duzzogás, nyöszörgés, pofavágás, büntető hűvösség, egy jól időzített beszólás – csak hogy párat említsünk azokból az eszközökből, amelyek a passzív-agresszív emberek kommunikációs készletében megtalálhatók. Ezeket a megnyilvánulásokat a kevésbé szerencsések akár napi szinten megtapasztalhatják egy baráti kapcsolatban, és emiatt egyáltalán nincsenek könnyű helyzetben.
Párkeresős nyomozás Facebook-csoportokban

Az interneten sok mindent megoszthatunk egymással: Facebook-csoportokban cserélnek gazdát elektronikai eszközök, könyvek, akár több milliós gépjárművek is. Az elmúlt időszakban botlottam bele egy olyan online közösségbe, ahol nem illegális szerekkel kereskednek, hanem információval különböző férfiakról, nőkről, lehetséges jövendőbelikről. De mit is jelent ez pontosan? Előre szólok egy olyan jelenségről van szó, ami több szempontból megmosolyogtató lehet és személyesen is utánajártam a témának.