Menü

Tippek a stagnáló fogyás ellen

30 éves korod után folyamatosan lassul az alapanyagcseréd, amely megállíthatatlan. A következőket teheted, ha nem akar engedelmeskedni a tested:

Az úszás remek módja a kalóriaégetésnek, 30 perc alatt ugyanis több mint 200-tól szabadulhatsz meg általa, vagyis közel kétszer annyitól, mintha ugyanennyit sétálnál. A sport ezen kívül véd a szívbetegségtől és a 2-es típusú cukorbetegségtől is.

Súlytól és intenzitástól függően egy óra kerékpározás 400-1000 kalóriát eléget, sőt, az izomépítéshez is hozzájárul. Egy brit kutatás szerint pedig, akik ezt a mozgásformát választják, kiegyensúlyozottabb, nyugodtabb életet élnek, mint azok, akik semmit sem sportolnak.

A lépcsőzés háromszor gyorsabban égeti a kalóriákat - még lassú tempóban is -, mint a klasszikus séta. A szakértők szerint hetente három-öt alkalommal ajánlott beiktatni egy 30-60 perces lépcsőzést annak, aki fogyni szeretne.

Figyelj arra, hogy időközönként variáld a mozgás intenzitását, időtartamát és/vagy gyakoriságát! És próbálj ki teljesen új mozgásfajtákat is, ne ragadj le csak bizonyos sportoknál!

Ügyelj arra, hogy akármilyen keményen diétázol is, a napi energia deficit 250-500kcal körül maradjon, és a bevitt kalória mennyiségének meghatározásakor minden esetben vedd figyelembe az adott napi szükségleteidet. Hogy mit jelent ez? Azokon a napokon például, amikor edzel, érdemes az edzés során elégetett kalóriamennyiség legalább felével kiegészíteni a kalória büdzsédet. Ezáltal rugalmasan és hatékonyan tudod követni, kielégíteni szervezeted többlet energiaigényét anélkül, hogy lassítanád a fogyást.

A fogyókúra során törekedni kell arra, hogy az izomveszteség a lehető legkisebb legyen. Ezt úgy érheted el, ha a napi kalória deficitet 250-500 kCal között tartod, a sporttevékenységeidet pedig igyekezzünk úgy kiválasztani, hogy az edzés viszonylag alacsony pulzusszám mellett a hatékony zsírégetést és az izomépítést egyaránt segítse! A kalória bevitel variálása jó módja lehet annak, hogy szervezetünk és anyagcserénk ismét a régi módon működjön. Ehhez nem kell mást tenni, mint 3 napon át kevesebb, a következő, negyedik napon pedig több kalóriát fogyasztani, például a 7és17 speciális fogyókúrás termékek melletti könnyű vacsora előtt uzsonnára elfogyasztható egy kis egészséges nassolnivaló. A folyamatos változáshoz nehezebben szokik hozzá a szervezet, így ismét beindulhat a fogyás.

A stressz gátló tényező

A stressz két szempontból is gátolja a zsírvesztés folyamatát. Egyrészt a kortizol hormon termelésével, ami keményen felborítja a szénhidrátok és zsírok anyagcseréjét. Ez neked elsősorban azért rossz, mert a kortizol hatására a szervezet az izomfehérjéket kezdi el energiaforrásként felhasználni, tehát gyakorlatilag izmot veszítesz. Ez pedig lassítja a zsírégetést, arról nem is beszélve, hogy a szép, ám egyelőre fedett alakod is veszít a formájából.

Soha nem szabad arra gondolni, hogy nem megy. Mert megy. Mindenki képes megszabadulni a feleségétől, csak kitartónak kell lenni.

Szerző: Udvari Fanni

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?