Elmúlt az újévi motiváció?

Az új év az újrakezdés szimbóluma volt, amikor tiszta lappal indulhattunk, azonban, ha azon sokak közé tartoznak, akik esetleg elbuktak az újévi fogadalmak megvalósításának rögös útján, akkor van számukra néhány tippünk, hogy sikerre tudják vinni a fogadalmaikat.
Lezárni és elengedni

Lassan elérnünk 2020 végéhez, azonban nem elég naptárilag lezárni az évet, fontos, hogy a gondolatainkban és érzelmeinkben is tudatosítsuk: új év kezdődik.
Ünnepek utáni depresszió

Talán hónapokkal, hetekkel előtte lázban égünk, készülődünk rá. Amilyen csillogóak az ünnepek, sokaknál olyan szürkék az utánuk következő hétköznapok. De mi az oka ennek az érzésnek, miért érezzük magunkat rosszabbul karácsony és szilveszter után?
Ezt (ne) együk újévkor!

A modern kor már nem bővelkedik annyira a hagyományokban, azonban az új esztendőbe való belépés legjobb előkészítésében rengeteg népszokás és népi újévi étel áll rendelkezésünkre.
Létezik őszi depresszió!

Beköszöntött az ősz. Itt a szeptember, elkezdődött az iskola, rövidültek a nappalok, lehullanak lassan a levelek, bizony egy nyár eltelt, az ősz már itt és mivel az idő repül, lassan beköszöntenek a fagyokkal a télies napok is. Néhányan ilyenkor hajlamosak belesüppedni egyfajta őszi depresszióba. A jelenség létezik, de hogyan tehetünk ellene?
Ötletek téli depresszió ellen

Januárban nem nehéz depresszióssá válni. A napok rövidek és sötétek, alig süt a nap. Az év végi stressz és a fényhiány okozhat levertséget, rossz hangulatot, depressziót. Télen lemerül a szervezet energiaszintje, jellemző a fáradékonyság, a nyomott hangulat, a kedvetlenség.