Menü

A horkolás és kialakulása, okai, jellemzői

Maga a horkolás nem betegség, önmagában csak ártalmatlan hangjelenség, ugyanakkor az említett éjszakai légzéskimaradásokat jelentő alvási apnoé szindróma részjelensége is lehet, amit egészségügyileg komolyabban kell venni, mint a szimpla horkolást.

Káros a túl sok alvás?

Káros lehet a túl sok alvás? Lehet, egyáltalán túl sokat aludni? Milyen káros hatásai, következményei vannak? Ezekre fogjuk megkeresni a választ.

Megbetegít, ha nem alszunk eleget

Hogy a kevés, nem elegendő alvás nem tesz jót, azt már hallottuk, de hogy beteggé tehet, azt még talán nem gondoltuk eddig, pedig az alváshiány sok problémát okozhat.

Mi állhat a reggeli fejfájás mögött?

Többször előfordult, hogy száraz szájjal, tompa fejfájással és még fáradtabban ébredet, mint ahogy lefeküdt aludni? Több dolog is állhat a jelenség mögött, de sokszor nem is sejtik, hogy alvási apnoéval küzdenek.

Nem tehetünk róla, de kellemetlen

A horkolás a légutak összeeséséből adódó hangjelenség, amely egyénenként eltérő. A jelenség maga nem betegség, azonban ez a légzéskimaradás bizonyos esetekben súlyos további betegségekhez vezethet, amit alvási apnoének hívunk

Fáradtság 8 óra alvás után

A kóros fáradtság nagyjából népbetegségnek számít, szinte nincs olyan ismerősünk, aki ne panaszkodott volna legalább egyszer arra, hogy folyton fáradt. Nem véletlenül: az életvitelünk nagyon felgyorsult, és gyakran nem is élünk a legegészségesebben. Ezek lehetnek az okai annak, hogy viszonylag sok alvás után is mindig fáradtnak érezzük magunkat.