„Tente baba, tente, itt van már az este…”
Az altatás, illetve a baba alvási szokásainak kialakítása a legtöbb szülő számára a baba érkezése után hirtelen kardinális kérdéssé válik. A gyerekvállalást megelőzően nem is gondolnánk, hogy mennyi-mennyi kérdés merül fel az babák alvásával kapcsolatban.
Nem mindegy, milyen alvási körülményekhez szoktatjuk a babákat
Ön milyen alvó? Felriad minden apró zajra, zavarja az óra ketyegése, vagy ágyút lehet robbantani, miközben alszik, akkor sem ébred fel? Tudta, hogy mindez jelentős mértékben attól függ, hogy milyen alvási körülményekhez szoktatták gyermekkorában?
Amikor a baba „mondja meg”, hogy ki mennyit és mikor alszik
Gyakran kritikus pontot jelent a csecsemő alvási szokásai. Az újdonsült szülőket foglalkoztatja, hogy mennyit és mikor kellene aludnia kisbabájuknak. Ráadásul a háttérben azért az sem mindegy, a szülők hogy tudják kezelni, pontosabban, hogy tudnak alkalmazkodni babájuk alvási szokásaihoz.
Nemcsak hálótársunk problémája (amikor horkolunk)
Sokféle okból és számtalan formában jelentkezhet alvásgond, negatív hatásai pedig összetett módon kihatnak fizikai, szellemi teljesítményünkre, és nem kímélik érzelmi állapotunkat sem. Mi ezúttal a horkolással összefüggő alvászavarral foglalkozunk, amely a magyar felnőtt lakosság közel felét érinti.