Nyelvtanulás kisgyerekkorban
Mikortól tanuljon nyelvet a gyerekünk? Nem korai, nem késő? Néhány kérdés, mely sok szülőt foglalkoztat. Melyik oldalon van az igazság? Nézzünk meg néhány érvet és ellenérvet ezzel kapcsolatban.
Nyelvtanulás, magolás nélkül
A nyelvtanulásról sokaknak még mindig a szavak magolása és a drága magánórák jutnak eszébe, pedig önmagunk is sokat fejlődhetünk, egy kis akarással és odafigyeléssel. Vigyázat, tuti tippek következnek!
Nem beszélünk egy nyelvet – mégis befogadunk!
Nemcsak a magyar magyarnak farkasa - mondás igaz? Hogyan lehet beilleszkedni egy új közösségbe? Mennyire tudnak elfogadóak lenni az emberek? Saját tapasztalat és hallott történetek következnek.
Történet egy külföldi munkavállalásról
Egy korábbi cikkemben írtam arról, hogyan született meg az elhatározás a diplomával való külföldi takarítás lehetőségével kapcsolatban. Igen, sikerült munkát kapni. De hogyan kezdődött el az életünk a határon túl?
Egy idegen nyelv ismerete késleltetheti a demenciát
Azok az emberek, akik egy nyelvnél többet beszélnek, és megjelenik náluk az időskori elbutulás, öt évvel tovább élnek, mint azok, akik csak az anyanyelvükön képesek kommunikálni.
Nem megy a nyelvtanulás!
A legtöbbünk szájából elhangzik ez a mondat. Bizony, a magyarok nem állnak jól az idegennyelv-tudással, pedig simán lehetne javítani rajta.
Nyelvtanulási módszerek: a hagyományos, vagy az alternatív a „nyerő”?
Mint ismeretes, Magyarország lakossága még mindig eléggé elmaradott, ami az idegen nyelv ismeretét illeti. Manapság azért már egyre többen ismerik ennek a jelentőségét, főleg, hogy az álláskeresés, a vállalkozás egyik fontos momentuma, hogy legalább angolul beszéljen valaki.