Ortopéd betegségek-Mozgáshiány, elfáradt figyelem
- Dátum: 2013.05.31., 15:27
Végeztünk egy vizsgálatot Újpesten– folytatja maga is kiegyenesedve a székén Lengyel doktornő. Minden újpesti 12-13 évest megkérdeztünk, a többi között arról, hogy sportol-e. Egyszerű kérdésnek tűnt, amelyre igennel - nemmel lehet válaszolni. Legnagyobb meglepetésünkre azonban tömegesen válaszoltak a gyerekek egy feltűnően egyező mondattal „most hagytam abba”.
Nekem ebből az szűrődött le, hogy erre az életkorra mintha elfogyna a szülő ereje. Fizikai, anyagi, lelki ereje. Ahogy már említettem, a hirtelen növekedés miatt amúgy is egy kicsit lelassulnak a gyerekeink. Ugyanakkor tudjuk, hogy a szülői minta a legerősebb. Vajon képes menni a szülő a gyerekkel? Sportolni, kirándulni? Pontosan tudjuk, hogy nem mindig marad erre elég energia és ezt senki nem vetheti a szülők szemére. Éppen ezért érdemes hangsúlyozni, hogy ettől még a gyermek a szemünk előtt nő, fejlődik, alakul.
Fontos, hogy lássa szakember, nem kell feltétlenül megvárni, amíg beutalót kapunk az orthopédiára – mondja határozottan Lengyel doktornő.
Sorozatunk előző részei:
Korhoz köthető ortopéd betegségek I.
Korhoz köthető ortopéd betegségek II.
Korhoz köthető ortopéd betegségek III.
Fotó:
sxc.hu
Cipősdoboz akció - csatlakozz!
„Cipősdoboz akció idén is! Te is segíthetsz!” – emlékeznek még a korábbi cikkeinkre erről? Ha igen, annak nagyon örülünk, ebben az esetben ideje ismét emlékeztetni magunkat erre a nagyszerű jótékonysági kezdeményezésre!
Hogyan kezeljük a testvérkonfliktusokat
Amikor megszületett a kistestvér és a nagyfiam kezébe adtuk, boldogan gondoltam arra, hogy milyen jó testvérek lesznek majd, mennyire szeretik és segítik majd egymást. Akkor nem jelent meg lelki szemeim előtt a sok vita, veszekedés köztük, állandó féltékenység, sok konfliktus, amelyeket most napi szinten próbálok hárítani, megoldani. Vajon mi áll a testvérkonfliktusok hátterében és hogyan segíthetünk rajtuk?
Sportszülők
Foci, kosárlabda, kézi, futás, úszás… Sportszülőnek lenni nem nehéz, de nagyon nemes küldetés. Mivel jár, ha sportoló gyermeked van?
Az okoseszközök hatása a gyerekek viselkedésére
Az okostelefonok használata a legújabb tanulmányok szerint komoly viselkedési problémákat okozhat a gyerekeknél. Egy brit kutatás megerősítette azt a kijelentést, mely szerint az okostelefonok használata hosszútávon szorongást, depressziót és más mentális problémákat is okozhat.
A pozitív fegyelmezés
A pozitív fegyelmezés egy olyan új nevelési szemlélet, amelyben egyszerre érvényesül a kedvesség és a határozottság. Miért mérföldkő a pozitív fegyelmezés a nevelésben?