Menü

Hard Dog Race: ez a futás nem csak kutyagolás volt

Szombaton rendezték meg újra a nemzetközi viszonylatban is egyedülálló kutyás akadályfutást, ahol a nyári forróságban kutyák és gazdik 6 kilométer hosszú, 16 nem is akármilyen akadályból álló pályát teljesítettek. Volt itt sárban úszás és cipekedés, hegymenet és lejtő... na meg feledhetetlen élmények, érmek és öröm a célban. A Hajráegészség csapata a Hard Dog Race felajánlásának köszönhetően vehetett részt a versenyen, így saját beszámolónk következik.

Öt Von Liechtenstein Kennelből való Jack Russell terrierel, valamint egy pumival, a "fogadott testvérrel" indultunk a megmérettetésen. Csapatnevünk az Amazonok és az Alfa lett. Az öt nő mellett egy férfi is képviseltette magát a teamben, akinek névjavaslata az Alfa és Angyalai volt. Ezt megvétóztuk, mivel sokkal inkább vagyunk Amazonok, mint angyalok... Végülis a név találónak bizonyult - a terepet tekintve érdemes volt hátrahagyni a fehér angyalruhákat!

Mindannyian előzetesen tájékozódtunk a versenyről, hogy tudjuk, mire számíthatunk. Rövid videókat is megnéztünk, amik hatására igen megijedtünk, de egyúttal a kedvünk is egyre nagyobb lett, a hangulat fokozódott. A csapat többé-kevésbé készült a megmérettetésre, néhányunk 3-4 km futással (először kutya nélkül, majd kutyával is).

A versenynek a piliscsévi Motocross pálya adott otthont. Beregisztráltunk, ellenőrizték mind a saját, mind a kis szőrős versenytársaink, azaz kutyáink adatait, s rajtszámot kaptunk. A körülmények igazán spártaiak voltak: mindenhol por, kevés árnyék. Mintha a sivatagba csöppentünk volna! Lehetőséget kaptunk a kutyák mosására és saját felfrissítésünkre a tíz kerti locsolóval ellátott slag révén. Indulás előtt fizioterepeuták biztosították a kutyák bemelegítését, hogy megelőzzük a sportsérüléseket. Alig vártuk már, hogy rajthoz állhassunk! 32 fok volt árnyékban, de a terepen ezt inkább 500-nak éreztük. Visszaszámoltak nekünk a rajtnál, 3-2-1 és RAJT!!!

Teljes erővel vetettük be magunkat a pályára. A 6 km hosszú táv hatalmas szintkülönbségeket rejtett. Akadt benne sáros, csúszós rész, de szahara forróságú futóhomok is. Korábban azt a tájékoztatást kaptuk, hogy ne aggódjunk, több frissítőpont is rendelkezésünkre fog állni útközben, ahol bevizezhetjük a kutyákat és leöblíthetjük az út porát, de sajnos ez nem így volt. Megbántuk, hogy nem cipeltünk magunkkal egy üveg vizet, mert ránk fért volna egy kis hűtés. 16 mesterségesen épített akadály képezte a pálya részét, íme néhány fotó a hangulat bemutatása céljából:

Tehát a ketrecen átmászástól a hordó és kutyatápos zsák cipelésen át a kutyaházon való átbújáson keresztül több sáros, mélyvizes akadály is keresztezte utunkat. Külső szemlélőként bármilyen mocskosnak is tűntek (azok is voltak) ezek a szakaszok, jól esett elmerülni az iszapban a tikkasztó forróságban.

A csapat három egységre tagolódott. Elsőnek Judit, a Kennel von Liechtenstein tulajdonosa ért célba. Az utolsó pár száz méterhez már minden lelkierőnkre szükség volt, de mindig volt valaki, aki bekiabált, bíztatott, hogy hajrá, már nem sok van hátra!

Elmondhatatlanul felemelő érzés volt beérni a célba, s hogy meg tudtuk csinálni! Hihetetlen erőt adtak a végig lelkes kiskutyáink. Büszkék voltunk rá, hogy mindenki kihozta magából a maximumot és beért a célba, teljesítette a versenyt.

Rögtön a nyakunkba akasztották az elismerő érmeket, ahol a hős kutyák és a gazdik is külön csodaszép érmet kaptak.

Mindenki kipróbálhatta, hol vannak a határai és mennyire képes átlépni őket. Mi megtettük, felejthetetlen élmény volt! Bár közben úgy éreztük, soha többet, mire a végére értünk, mégis elhatároztuk: jövőre ugyanitt!

Hálásan köszönjük a részvételt és a meghívást, valamint a feledhetetlen élményeket a szervezőknek, a Hard Dog Race-nek. Aki kedvet kapott kipróbálni a versenyt, és felkészült a valódi kihívásokra, az szeptemberben részt vehet a Hard Dog Race Wild eseményen, ugyanaz a helyszín, de 12 km-es táv, 22 akadállyal!

A cikket írta: Bedi Orsolya, szerkesztette: Ábrahám Adrienn.

Ha kisbabával utazunk, ezeket ne hagyjuk otthon

Legyen szó nyaralásról, rokonlátogatásról, vagy csak egy hosszabb kirándulásról, van jónéhány dolog, amit érdemes bepakolni, ha csecsemővel utazunk.

"Mancsokkal a lélekig – a kutyás terápia ereje"

A kutyák nemcsak hűséges társaink, hanem segítőink is lehetnek a testi-lelki gyógyulás útján. Az úgynevezett kutyás terápia, más néven állatasszisztált terápia, egyre elterjedtebb a különböző egészségügyi és oktatási intézményekben, sőt már az idősgondozás és a gyermekfejlesztés terén is gyakran alkalmazzák. Mi az a kutyás terápia?

Mindent az aviofóbiáról

A COVID-19 járvány és az azt követő korlátozások óta ismét fellendült a repülőturizmus, különösen az üzleti és szabadidős utak terén. Sokak számára a repülés egy kényelmes és gyors közlekedési mód, ugyanakkor nem mindenki érzi magát komfortosan a fedélzeten. A repüléstől való félelem, az aviofóbia, továbbra is gyakori probléma, különösen azok körében, akik féltik kontrollvesztésüket vagy a kiszolgáltatottság érzését.

Túl sok holmi, túl kevés tér. Így hat ránk az otthoni környezet

A legtöbb ember számára a lakása vagy a háza jelent valamilyen érzést, fogalmat. Helyszínek, tárgyak, kényelmi dolgok és a biztonság jelenhet meg a szemünk előtt. Ebben a cikkben arra keressük a választ, hogy hogyan és milyen szempontok szerint érdemes rendszerezni a dolgainkat, ha azt szeretnénk, hogy az otthonunkban töltött idő örömet hozzon az életünkbe.

Online vagy offline? Digitális detox a nyaralás alatt

A telefonunk ma már a kezünk meghosszabbításává vált, a laptop pedig a virtuális kivetülésünk. Szinte észre sem vesszük, de folyamatosan online vagyunk, még akkor is, amikor épp pihennénk. Vajon szükségünk van digitális detoxra a nyaralás alatt, hogy feltöltődjünk és kikapcsolódjunk, vagy nincs akkora jelentősége?