A katasztrófaturizmus jelensége
Miért szeretnek az emberek tragédiák helyszínén leskelődni? Kell-e szégyellni azt, ha az ember katasztrófákra kíváncsi, vagy valójában ez normális jelenség? Mi az emögött álló pszichológia? A legnépszerűbb helyszín ezen kifejezés kapcsán “Csernobil” lehet különösen a nagy sikerű sorozat után, viszont rengeteg más helyszín is van, ahol tragédiák ezrei történtek.
Újkeletű pszichés probléma: A klímaszorongás
A globális felmelegedéssel járó veszélyek valós problémát jelentenek, nem szabad elbagatellizálni. A klímakatasztrófától való félelem azonban egyes esetekben olyan mértéket ölthet, ami megnehezítheti a hétköznapi cselekedeteket is, mint a bevásárlást. A klímaváltozás erőteljes szorongást válthat ki, ez hosszabb távon káros lehet egészségünkre nézve. Ne várjuk ezt meg, tegyünk ellene!
Vaddisznókról mutatták ki, hogy még mindig radioaktívak
Ki ne hallott volna már az 1986. április 26-ai csernobili atomkatasztrófáról? Néhányan emlékeznek rá, míg a fiatalok csak elbeszélésekből, történelem óráról vagy az internetről ismerik a főbb pontokat. Érdekes, hogy noha a Csehországban élő vaddisznók távol vannak a katasztrófa helyszínétől, mégis úgy tűnik, folyamatosan veszik fel a sugárzást.
Magyar fejlesztés, nemzetközi siker
A Vodafone Magyarország 2015. február 4-én mutatta be a már több nemzetközi katasztrófa helyszínén bevetett hordozható mobilhálózat továbbfejlesztett változatát, a világon egyedülálló Instant Network 3G-t. Az eredeti modellnél jóval kisebb, ugyanakkor többszörös kapacitással rendelkező bázisállomás most debütáló prototípusát Pervai Csaba és Tóth Róbert, a Vodafone Magyarország rádiós hálózat üzemeltetési szakértői tervezték és építették meg.