Menü

Elkezdeni könnyű, fenntartani nem

Az edzést nem elkezdeni nehéz, hanem folytatni. Azaz, hiába van meg a motiváció, aki rosszul fog hozzá a dologhoz, megnehezíti, rögösebbé teszi az egészséges életmód eme elengedhetetlen feltételéhez vezető utat.

Nem véletlenül van annyi félbehagyott, megunt edzésprogram, eleinte jól hangzó, aztán sutba dobott szabadidős elfoglaltság, a különböző fogyókúrás technológiákhoz hasonlóan rendkívül fontos, hogy okosan, tudatosan válasszunk. Mert a mozgás kell, a mozgás jó. Aki már gyerekkorában megtalálta a magának való sportágat, szerencsés, míg másoknak kutakodniuk kell. Szerencsére van miből. Íme néhány tipp hozzá!

Nagyon fontos a megfelelő mozgásforma, sport kiválasztása. Ehhez akár orvos tanácsát is kérhetjük, hozzáfűzve, mit szeretnénk elérni, mennyi időnk és energiánk van.

Érdemes a fokozatosság elvét szem előtt tartani. Azaz nem kell mindjárt 10 kilométereket futni, vagy a legnagyobb súlyokat magunkra pakolni, különben könnyen elillanhat a kedv, a kezdeti lelkesedés.

Ha egyéni sportágat választunk, tűzzünk ki magunk elé pontosan és részletesen meghatározott célokat akár hosszabb távra előre is. Ezt persze a csapatsportágakban is megtehetjük, de azok önmagukban is elég motiválóak, és a legtöbb emberre igen jó hatással van, ha társakkal sportolhat, mozoghat.

Az pontos edzésterv a rendszerességet is magában hordozza. Az előre eltervezett és megszokott program segít abban, hogy elmenjen a kedvünk a mozgástól, könnyebben megszokjuk, megszeretjük a mindennapjainkba beépülő tevékenységet.

Érdemes kipróbálni az adott sportot akkor is, ha rossz a kedvünk, vagy úgy érezzük, hogy túl fáradtak vagyunk hozzá. Ha beválik, váratlan pozitív élményeket szerezhetünk, ráadásul úgy, hogy közben tettünk is az egészségünkért.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?