Élvezetes, tartalmas időtöltés: kalandparkozás
Egy igazán jó szabadidős elfoglaltság: egyéneknek, pároknak, családoknak, gyerekeknek. Aki kicsit is szeret mozogni és kedveli az izgalmakat, az biztosan nem fogja unni. Kalandparkozás.
Néhány éve igazi kalandpark-őrület söpört végig az országon. Egymás sikerén felbuzdulva szinte boldog-boldogtalan kalandparkot épített/építtetett, alig akadt olyan hely, ahol 20 kilométeres körzetben ne üzemelt volna legalább egy, vagy kettő hasonló létesítmény.
Azóta talán némileg változott a helyzet. Az őrületnek úgy tűnik vége, de csak ami az alapítást illeti.
A látogató száma nem csökken, sőt. A kalandparkok ugyanis nagyon népszerűek és folyamatosan hódítanak, nem csak a fiatalok közében. Hogy miért? A válasz egyszerű: remek szabadidős elfoglaltságot kínálnak. Nagyon jó kiegészítő programot jelentenek egy-egy nyaralás alkalmával, amikor mondjuk nincs strandidő, de önmagukban, önálló elfoglaltságként is kiválóan megállják a helyüket. Főleg azok, amelyeket igényesen készítettek el hozzáértő szakemberek.
Mert egy profi kalandpark természetesen nem abból áll, hogy felhúzunk néhány drótkötelet két fára. Ahhoz megfelelő terv, felkészültség és megvalósítás kell, valamint egyáltalán nem mellesleg: jókora kreativitás és ötletesség. A kalandpark nem más mint egy hatalmas játszópark, egy egyszerre természet és emberközeli létesítmény.
Azok a legjobb helyek, ahol életkornak megfelelő és különböző nehézségi szintű pályák állnak rendelkezésre, valamint azok, ahol mozdulatainkat egyszerre tanító és szórakoztató animátor/szakemberek kísérik végig.
Rengeteg típusú kalandpark létezik, amiből jól látszik, hogy a gyerekkori játszóterezés emlékei soha nem vesznek el. Sok olyan létesítmény van, amely az ügyességi és mászós feladatok mellett rengeteg egyéb programmal (például: lovaglás, csónakázás, túrázás, strandolás, íjászat, állatsimogató, stb.) is tud szolgálni. Az ilyen helyeken aztán simán el lehet tölteni gy egész napot, hiszen a család egyetlen tagja sem unja meg a programot. Ráadásul amellett, hogy jól érezzük magunkat, még sportolunk is.
Fotó:
pixabay.com
Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.
Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?
Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.
A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)
Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?