Menü

Az alvás szakaszai

Az alvás és az alvási fázisok régóta foglalkoztatják a kutatókat, mivel az alvás életünk létfontosságú és nélkülözhetetlen része. Miért fontos a megfelelő mennyiségű és minőségű alvás? Erről szól mai cikkünk.

Az alvásmegvonás hatásai

A hosszú ideig fennálló alváshiány komoly egészségügyi problémákat okozhat. Bár nem egyértelmű, hogy az emberek mennyi ideig tudnak alvás nélkül életben maradni, a Guinness Rekordok Könyve szerint a leghosszabb ébren töltött idő 11 nap és 25 perc. Az alváshiány következményei azonban sokkal hamarabb jelentkeznek.

Mi az a kajakóma?

Egy kiadós, esetleg többfogásos ebéd után érezzük olykor, hogy a kajakómaként emlegetett állapotba kerülünk. Vajon mi okozza ezt az érzést, mi az evés utáni álmosság oka, jelenthet-e bajt? Erre keressük a választ.

Mit kell tudni az alvási regresszióról?

A korábban jó alvó baba hirtelen felriad az éjszaka közepén, esetleg sír, ha a szokott nappali alvás idejében leteszed? Lehet, hogy alvási regresszió jelentkezett nála.

Titokzatos szervünk: a fiatalság forrása és a harmadik szem

A lélek székhelye, harmadik szemünk, a spiritualitás kapuja, fiatalság forrása. Sokféleképp nevezték az idők folyamán ezt a piciny szervünket, de vajon mi valójában a funkciója?

Fáradtság 8 óra alvás után

A kóros fáradtság nagyjából népbetegségnek számít, szinte nincs olyan ismerősünk, aki ne panaszkodott volna legalább egyszer arra, hogy folyton fáradt. Nem véletlenül: az életvitelünk nagyon felgyorsult, és gyakran nem is élünk a legegészségesebben. Ezek lehetnek az okai annak, hogy viszonylag sok alvás után is mindig fáradtnak érezzük magunkat.