Lustaság fél egészség? Avagy a semmittevés előnyei
A lusta embereket gyakran megbélyegzik. Sokan úgy vélik, hogy a kemény munka számít, a semmittevés pedig nem vezet sehová, a lusta ember nem lesz sikeres az életben, más tanulmányok szerint a lustaságnak számos előnye is akad. Miért és hogyan lehet hasznos a lustaság? Erről lesz ma szó.
A fegyverként használt inkompetencia
Voltál már úgy, hogy azt érezted, hogy a környezetedben bizonyos emberek semmire sem képesek és mindent neked kell csinálni? Ennek sok esetben meg van az oka és szánt szándékkal történik így, ez pedig egy jól felépített stratégia.
Már megint csak 30 percet késtél
10 perc alatt lebeszélünk egy találkozót a közösségi oldalunkon az ismerősökkel, meg is van az időpont: szombat este 7-kor találkozunk a mozi előtt. Ezután legalább egy ember késik negyedórát, valaki persze biciklivel jön, míg valaki megállapítja, hogy rossz idő van, és emiatt busszal, vagy villamossal megy. Aki pedig már negyedórával ott volt a megadott időpont előtt, kellemetlenül várakozhat a másikra vagy a többi emberre. Avagy neki a legrosszabb az egész várakozási idő. Az alábbi cikkben arra kaphatunk választ, hogy miért késünk el valahonnan, mik a késések legfőbb okai, és hogy mit lehet tenni ellene.
Pszichológiai elméletek lustaságra
Már olvashattad, hogy mi az evolúciós magyarázat a lustaság mögött, tekintsük meg a pszichológiai hátterét. Az egyik ok pontosan az evolúciós okban keresendő: a hosszútávú célok nem adnak azonnali jutalmat számunkra.
Az időpazarlás 5 lehetséges és észrevétlen módja
Mindannyian pazaroljuk az időnket, de az időpazarlás a munkahelyen különösen fájdalmas lehet. Legújabb kutatások szerint az alkalmazottak túlnyomó többsége elismeri, hogy 30 percet vagy még annál is többet veszteget el naponta munkaidejéből, sőt 4 százalékuk a munkanap felét, illetve még többet is elpazarol munkaidejéből.
Érdekességek a lustaságról
Mi is tulajdonképpen a lustaság? A pszichológia álláspontja szerint az aktivitás és motiváció hiánya, a pihenésre való hajlandóság. Nem betegség, hanem inkább valamilyen negatív folyamat tünete. A lustaság minden rossz anyja, tartja a mondás. De ha ennyire rossz, akkor miért esik mégis olyan jól a semmittevés?
Technikák halogatás ellen
Az egyetemi időszak izgalmas próbatételt jelent a saját időgazdálkodásunk szempontjából, mivel az életünk ez alatt a pár év alatt a legkevésbé strukturált: az óráink egy részéről eldönthetjük, hogy látogatjuk-e őket vagy sem, a feladataink elvégzését szabadon osztjuk be, a maradék időt pedig az általunk választott egyéb programok töltik ki.
A lustaság kialakulásának okai
Génterápiával kezelt lusta majmokat munkamániássá változtatták. A felfedezés, amelyik rávilágít arra, hogy hogyan dolgozik az agy.
A lustaság valóban fél egészség?
Szokás mondani: a lustaság fél egészség. De valóban az? Járjunk utána!
Pihenéssel a hosszú életért
"A lustaság fél egészség" - ismerjük a mondást, s bizony van igazságtartalma. Így, szó szerint. Ha túlhajszoljuk magunkat, éveket vehetünk el az életünkből.