Menü

Dolgok, amiket nehezen vallanak be a férfiak

Számtalan közhellyel tömik a kisfiúk fejét a felnőttek (a fiúk nem sírnak, nem lehetnek gyengék, mindig bátornak kell lenni, ne mutassák ki érzéseiket stb.) Nem csoda hát, ha az erősebb nem képviselői felnőttként sem mindig merik/tudják kimutatni érzéseiket és kimondani azt, amit valójában gondolnak.

,, Elveszettnek érzem magam, ha trükkös kérdéseket teszel fel”

A nők mesterei a trükkös kérdéseknek, bármikor, bármilyen helyzetben nekiszegeznek egyet életük szerelmének. A férfiak ezt érhető módon nem szeretik, ám a világért sem vallanák be valódi érzéseiket: a kétségbeesést, a félelmet, a kényelmetlenséget, a zavart stb. Ha ki is ül az arcukra, mi tombol bennük, igyekeznek leplezni és visszatámadni, esetleg bezárulni, mint egy kagyló.

„Féltékeny vagyok”

A férfiak is tudnak féltékenyek lenni, de még hogy! Leplezni sem tudják, ha feléled bennük a zöld szemű szörny, ám ahelyett, hogy elmondanák barátnőjüknek, mit éreznek, a legtöbben inkább tettekkel jelzik, mennyire forr bennük a düh. Sok csajnak egyébként ez tetszik - már az, ha a pasija féltékenységében leüt vagy lekiabál valakit.

,, Szeretek lányos dolgokat csinálni”

Használja a tusfürdődet? Sír egy romantikus filmen? Elhiheted, hogy ezt az ő szájából soha nem fogod hallani, maximum az árulkodó jelekből jöhetsz rá, mi is folyik a hátad mögött. A pasik azért maradnak némák a lányos témákkal kapcsolatban, mert félnek, hogy veszítenek a sármjukból, tekintélyükből, férfiasságukból, ha kiderül, tökéletesen illatozik a hajuk a barátnőjük samponjától.

Továbbiak:

Költözz hozzám!
Kiborítanak a hajszálaid a kádban.
Értékelem, hogy velem szeretnél nézni. meccset, de inkább ne! Úgyis unni fogod.
Egyszer igazán várhatnál meztelenül a konyhában.
Mindig én csinálom a reggeli kávét. Jól esne, ha egyszer ő készítenéd el.
Kellemetlen volna megmondani neki, hogy használja a lábán gyakrabban a borotvát.
Bárcsak az egyik randin felajánlaná a lány, hogy ő fizet!
Igenis szexi, ha a nő kezdeményez.
Gyűlölöm, amikor megkér, hogy segítsek teregetni.
Nem szeretnék találkozni a szüleivel, hacsak nem tényleg nagyon komoly a kapcsolatunk.

Tökéletlen tökéletesség

A pasik is észreveszik a hibáidat. Látják, ha egy ruha nem passzol hozzád, és azt is, ha rendetlenség van az otthonodban. De míg téged ezek a dolgok zavarnak, addig őket egy kicsit sem. Nem a hibátlanságot, a tökéletességet keresik, hanem az egyediséget, így ha éppen nem a legjobb formádban vagy, ők ezzel nem is foglalkoznak tovább két másodpercnél.

A szépség relatív

Tévhit, hogy a férfiak szerint csak a 90/60/90-es méretekkel rendelkező nők gyönyörűek. Valójában ez nem így van.

A szépség amúgy is relatív, a személyiség pedig nagyon sokat dob rajta, de abban a pasik egyetértenek, hogy a kerekebb formák és a vékonyabb alkat is egyaránt gyönyörű. Lehet, hogy nem mondja, de neki így is, úgy is tetszel.

A túlzott engedékenység nem tesz jót

Mennyi engedékenység fér össze a gyerekneveléssel? A humánus nevelésnek része a „megengedés”, tehát az a szülői magatartás, hogy nem teljes mértékben kontroll nélkül, de viszonylagos rugalmassággal engedjük érvényre jutni a gyerek akaratát. Az engedékenység nem egyenlő a megengedéssel. A „megengedés” önmagában még nem valami nagylelkű dolog, hanem elvárható valakitől, aki nem kívánja rabságban tartani a másikat.

A disszociatív személyiségzavar jellemzői

Az általános eset az a disszociatív személyiségzavar esetén, hogy az egyik személyiség tisztában van a másik jelenlétével, ismeri, és ezzel együtt tud élni. A másik kialakult személyiség a legtöbb esetben teljesen mások a személyiségjegyei is.

Vattacukor szülők – egy családi viselkedésminta

Sokféleképpen módon nevelhetjük gyerekeinket, lehetünk szigorúak, engedékenyek, megalkuvók, igazából bármilyenek. Általában gyereke válogatja, hogy mi a legjobb, de vannak viselkedésminta típusok, amibe általában beleillünk. Nézzük, mit jelent, ha valaki vattacukor szülő típus!

A társasjátékok fejlesztő hatása

A sok pozitív hatása mellett a társasjáték türelemre és együttműködésre is megtanít, ráadásul szórakoztató formában, arról nem is beszélve, hogy sok szülő számára mintegy joker tevékenység a borús, esős napokon, amikor nem lehet szabadtéri programokkal lekötni a gyerekeket.

Az egyéni boldogság kérdése. Tanulható-e a pozitivitás?

A boldogságkeresés napjaink egyik legaktuálisabb témája, jóllehet sokszor nem a legideálisabb helyen és módon keressük ezt az állapotot. A pozitív pszichológia irányzata tudományos módszereket alkalmazva foglalkozik az elégedettség témakörével. Viszont egyéni szempontból mindez jóval kevésbé elméleti dolgokon múlik, mintsem a mindennapi cselekedeteinken, interakciókon.