Menü

A fogyás és méregtelenítés nagymestere a citrom

Új módi a citromkúra, amely módszerrel a kezdő testsúlyhoz képest 3 és 10 kilogramm közötti feleslegtől is megszabadulhatunk, akár két hét alatt. A három éves életkor felett végezhető kúrával nemcsak fogyhatunk, hanem segítségével lúgosítjuk szervezetünket, valamint méregteleníthetünk is.

Az első napon valamelyik étkezés előtt, egy darab kifacsart citrom levét keverjük el alaposan ugyanannyi vízben, majd kortyolgassuk el.  Több levet tudunk kinyerni egy citromból, ha felvágás előtt egy percre meleg vízbe áztatjuk vagy tenyerünkben megmelegítjük.

A második napon ismételjük meg ugyanezt reggeli és ebéd előtt is, tehát fogyasszunk így el két citromot.

Harmadnap már minden étkezés előtt – reggeli – ebéd - vacsora - ismételjük meg egy citrom levének elfogyasztását az említett módon.

A következő három napon addig növeljük a citromok számát, amíg el nem érjük azt, hogy minden étkezés előtt három citromot így el tudunk fogyasztani. Így tehát napi 3 X 3 darabot kell elfogyasztani ebből a citrusféléből.

A második héten próbáljuk meg végig tartani az addig kialakított mennyiséget napi kilenc gyümölccsel. Ha letelt a két hét, akkor naponta lehet csökkenteni az adagokat és a mennyiséget, méghozzá úgy, hogy először a mennyiséget csökkentjük, majd a vacsora, aztán az ebéd előtti citromot lehet elhagyni.

Ha a kúra közben bármilyen kellemetlen tünetet észlelünk magunkon, mint például gyomorfájás, akkor felezzük az adagokat, és a maximumot nem szükséges napi kilenc gyümölcs elfogyasztásáig emelni, elég, ha ilyenkor csak fél citromokat facsarunk ki. Ha igazán eredményesek akarunk lenni, akkor a módszer használata alatt nem ajánlott a húsfélék fogyasztása. Amíg a méreganyagok kiürülnek a szervezetünkből a következő tünetek is előfordulhatnak, úgy, mint fejfájás, hányinger, kiütéses és pattanásos bőr, ám ezek ne tévesszenek meg minket. Ezt a módszert évente összesen kétszer javasolt alkalmazni, viszont az eredmények alapján hatásosan csökkenti testsúlyunkat.

Fotó:
pixabay.com

Hogyan legyen sikeres egy januári diéta?

Ha valaha tettél már újévi fogadalmat, akkor egész biztosan felkerült a listádra az életmódváltás. Többségünk jellemző módon diétázni, fogyni szeretne, de az ünnep utáni időszak a lehető legrosszabb az új étrend bevezetésére. Az alábbi cikkből azt tudhatjuk meg, hogy hogyan lehet mégis sikeres egy év eleji fogyókúra.

Milyen vitaminokat szedjünk télen?

Télen különösen fontos odafigyelni, hogy a szervezetünk elegendő vitaminhoz jusson. Azonban melyiket és mikor vegyük be? Lehet reggeli előtt vagy szigorúan csak étkezés után? És mi a helyzet akkor, ha más gyógyszereket is szedünk?

Hogyan csökkentsük az élelmiszer-pazarlást otthonunkban?

Mindenkivel megtörtént már, hogy elfelejtett felhasználni egy gyors lejáratú alapanyagot, vagy akár egy kis maradék ebéd vasárnapról ott maradt a hűtő sarkában, és kidobásra lett ítélve. Az élelmiszer – pazarlás egy globális probléma, ami ellen akár mi magunk is tehetünk, ha odafigyelünk néhány dologra a háztartásunkban.

A visszahízás okai

A fogyókúrázók klasszikus, 22-es csapdája előbb-utóbb minden fogyni vágyót utolér. A jelenség maga arra utal, hogy a diétázók eleinte gyors fogyásnak indulnak, majd - a fogyókúra abbahagyását követően - visszatérnek eredeti súlyukhoz. (Vagy rosszabb esetben akár plusz kilókkal is gyarapodhatnak.)

Jelek, hogy nem mozogsz eleget

Mozogsz eleget a hétköznapokban? Mikor néztél rá utoljára a telefon lépésszámlálójára? Meglepetten tapasztalhatod, hogy akár még a néhány ezer lépést sem éri el a napi teljesítményed, nemhogy a szakemberek által javasolt minimum 10 ezer lépést. Mi a helyzet a testmozgással? Van olyan edzésforma, amit szívesen végzel?