Vitaminok: mit mivel mikor és hogyan
A vitaminokkal kapcsolatos legfontosabb kérdések, melyeket érdemes tisztázni mielőtt elkezdjük szedni őket: a mikor, a mit mivel és a hogyan.
Mit szabad és mit nem foghúzás után
Legtöbben felnőtt korunkra átesünk legalább egy foghúzáson, de akár van tapasztalatunk, akár nincs, nem árt tudni, mit szabad és mit nem, miután kihúzták egy fogunkat.
Miért hizlal a tévénézés?
A televízió hatásairól, tudatos televíziózási szokásokról már írtunk korábban, akkor a cikkem végén ígértem, hogy arra is kitérek legközelebb, hogyan hizlal a tévé. Mert, hogy hizlal, ha a „doboz” előtt nassolgatunk, az egészen biztos. Észrevétlen kalóriák.
10 000 lépés az egészséghez. Eddig ma mennyi volt?
Hallottuk már néhányszor, hogy aki egészséges és fitt szeretne lenni, annak10 ezer lépést kell megtennie egy nap. Mi ebben az igazság, hogy érhetjük el ezt a lépésszámot, mennyit kell mozogjuk egy nap? „Beszélgessünk” erről kicsit.
Pajzsmirigybetegség és sport
Pajzsmirigybetegségnél egyáltalán nem tilos a sporttevékenység, sőt! sokat javíthat az életmódváltással együtt elkezdett és rendszeresen végzett testmozgás. Pajzsmirigybetegségnél nemcsak az életmódváltás fontos, néhány mozgásforma segítséget jelent.
A kevesebb több!
Ez bizony az élet sok területére, a sminkre, ruházatra, lakberendezésre, hiszen ha túlzásokba esünk, vissza tetszőleg hat, „túl sok” lesz, vagy már nem esztétikus, nem tesz jót.
Ugyanez elmondható az edzésről is.
Mindennapi ingázás? Csak tudatosan!
A mindennapi ingázás negatívan befolyásolhatja mind a fizikai, mind a mentális egészségünket. Hogyan? Egy kutatás szerint ez a jelenség emelheti annak mértékét, hogy több egészségtelen ételt fogyasztunk, és negatívan befolyásolhatja a mentális egészségünket, sőt növelheti a vérnyomásunkat.