Menü

Pszichológus, pszichiáter, pszichoterapeuta

Gyakran találkozunk ezekkel a kifejezésekkel, mégis sokan használják helytelenül, egymás szinonimájaként. Mutatjuk, mi a különbség.

Függőség kialakulásának okai

Függőségekről, ha gondolkozunk nem feltétlenül kell negatív dolgokra gondolni. Hiszen sokféle függőség létezik, ami adaptív, vagyis hasznos az egyén számára. Függünk a levegőtől, enélkül nem is létezhetnénk. Függünk a víztől, az ételtől és függünk a szüleinktől, a családtól ahová születünk. Főleg az édesanyánktól vagy az elsődleges gondozótól, aki a szükségletek kielégítését szolgálja. Függünk az otthonunktól, de sokszor még az országtól is ahová születtünk.

A „halott hálószoba” jelenség és megoldásai

Az együtt élő párok elég magas százalékát sújtja a halott hálószobának nevezett jelenség. A nevéből vajmi egyszerű kikövetkeztetnünk, mit is jelent: nincs meg köztük a „normálisnak” ítélt szexmennyiség. De van-e rá megoldás?

Télen nehezebb menedzselni a párkapcsolatokat?

Érdekesség, hogy a legtöbb szakítás február-március környékén tapasztalható, mivel a legtöbb párkapcsolat és házasság télen romlik meg, esetleg véglegesen. Talán nem is olyan nehéz kitalálni, hogy mi áll a jelenség hátterében...

Szakszerű segítség

Egyre többen fordulnak lelki problémákkal is szakszerű segítséghez, míg korábban pszichológushoz járni inkább titkolni való dolog volt, ma már szinte divatossá vált.

A bókok és a kritikák egészséges egyensúlya

Az átlagos kapcsolatokban kb. két és félszer annyit dicsérjük a párunkat, mint amennyit kritizáljuk. Vajon ez megfelelő arány?