Miért fontos a gyerekeknek az ebéd utáni alvás?
A délutáni alvás különösen gyermekkorban nagyon fontos. Helytelen az a szülői hozzáállás, hogy „ha nem alszik délután, majd jobban alszik éjjel”, ellenkezőleg, a rendszeres, kiegyensúlyozott délutáni alvás hozzájárul a minőségi éjszakai alváshoz.
A szülői munkaközösség egy elnök tollából
A szó, amit, ha a szülők meghallanak a szülői értekezleten, hidegrázást, plusz munkát, pénzt és utálatot kelt jó részükben, ez pedig az SZMK, vagyis a szülői munkaközösség. Pedig nem is annyira ördögtől való, mint azt gondoljuk. Tapasztalati napló egy jó pár évet teljesítő anyuka gondolataival…
Tanévkezdés, a mumus
A nyár utolsó napjait gyűrjük, sokan ezzel együtt az utolsó idegszálainkat is tépázzuk, hiszen elindítani a gyereket az oktatási intézménybe mindig egy stressz a szülőknek és gyereknek egyaránt. Tudatosítsuk, hogy nem kell ennek így lennie, hiszen apró dolgokkal nagyon sok időt, energiát és pénzt spórolhatunk szeptemberre, segítünk egy kicsit, hogy jövőre könnyebben menjen!
Kire bízom a gyerekem?
Gyakori téma manapság a „járjon a gyerek bölcsibe, vagy sem” kérdés. Bőven akad előnye és hátránya is a bölcsődei nevelésnek, és persze az sem mindegy, milyen korban kerül a gyerek az intézményes nevelési rendszerbe.
Az anyai önismeret tükrében
„Nem bírom, hogy állandóan csak anya, anya..., nincs türelmem ehhez!” Elítélendő-e ez az anyuka, aki így fogalmaz a saját gyerekével kapcsolatban?
Anya dolgozik
Sok nőnek okoz dilemmát, meddig maradjon otthon gyermekével. Van, aki egész korán visszamegy dolgozni, gyermekét bölcsődébe adja. Más országokban ez természetes, de nálunk még mindig külső társadalmi elvárás van az anyákon, mely azt sugalmazza: minél tovább maradjanak otthon a kicsivel.
Neveljünk szocializált gyerekeket!
Egyre több és több könyv foglalkozik a modern gyereknevelési elvekkel, miszerint hogyan lehet igazán szeretetteljes, elfogadó környezetet biztosítani a gyermek számára, amelyben személyisége kibontakozhat. Arról viszont kevés szakirodalom tesz említést, hogy mennyire fontos, hogy jól szocializált, nyitott személyiségű gyerekeket neveljünk, így ugyanis könnyebb lesz helyt állniuk az életben.
Az önállóság útján
Gyermekeink a szocializáció első lépéseit a bölcsödében, óvodában teszik meg. Azt azonban nem minden szülő tudja, hogy a kicsiknek bizony türelem és idő kell ahhoz, hogy a megváltozott élethelyzetet megszokják és kezeljék. A bölcsődei, óvodai beszoktatás időszaka ez.