Veszélyes visszatartani a tüsszentést
Mindenki volt már olyan szituációban, hogy nagyon erősen tüsszenteni kellett (volna), de úgy döntöttünk, hogy a körülmények miatt, akárhogyan is legyen, de visszatartjuk?
Most elmondjuk miért nem helyes visszafogni a tüsszentés ingert.
Pollenallergia gyerekkorban: asztmát is okozhat
A gyermekeket érintő, gyermekkorban jellemző allergiás betegségek között vannak olyanok, amik csak kiskorban jelentkeznek, míg mások felnőve is megmaradnak. Hazánkban a gyermekkori allergia előfordulási gyakorisága kb. 6-7%.
Edzés betegen? Ha igen, miért nem?
A kérdés az, hogy szabad-e edzeni betegen, többet árt, mint használ, vagy nem tilos, kerüljük messzire az edzőtermet, vagy egy kis náthával egész nyugodtan sportolhatunk? Mi az igazság? Kiderítjük!
Gyermekkori védőoltások fontossága
A védőoltások feltalálásáig számos olyan fertőző vírusos és járványos betegség szedte áldozatait, melyeket ma a védőoltásoknak köszönhetően elkerülhetünk. Mit előznek meg? mit tartalmaznak, kik kaphatják és mikor? Kiknek ellenjavallt? Erről szól mai cikkünk.
Talán mégis allergia?
Az allergiával kapcsolatos tévhitek között az egyik leggyakoribb, hogy ha valaki nem allergiás, akkor már nem is lehet. Sajnos az allergia életünk során bármikor kialakulhat, illetve nagyon változatos tünetek jellemzik.
Amit senki sem szeretne hazavinni
A kellemes, nyárias időben szívesen keressük az árnyékos erdőket, órákig lehet barangolni, túrázni, terepen futni. Ezzel nem is lenne semmi baj, ha a kellemetlenkedő szúnyogokon kívül egyéb veszélyes vérszívók ne leselkednének ránk.
Sportolhatok, ha épp meg vagyok fázva?
Tengernyi ok és írás, cikk és tanulmány létezik arról, hogy szánjuk rá magunkat, kezdjük el, sportoljunk, menjünk, csináljuk, kocogjunk, tornázzunk, súlyzózzunk, bicajozzunk, azonban arról is beszélni kell, mikor nem ajánlott mozogni, mert fontosabb a pihenés, regenerálódás. Néhány eset, amikor NEM ajánlott edzeni.
Miért félünk az orvostól?
Szokták mondani, hogy a magyar ember csak akkor megy el orvoshoz, amikor már semmi más megoldást nem lát. De, mi lehet ennek az oka?
Mit kell tudni a cukorbetegségről?
Alattomos betegség, amelyet nagyon sokszor csak későn ismerünk fel. A magyar lakosság több mint hét százaléka szenved benne, ennél ráadásul jóval nagyobb a még nem diagnosztizált betegek száma.
Alaposan gondoljuk meg a „lábon kihordást”!
Ugyan az influenzaszezon szerencsére a vége felé közeledik, továbbra sem árt óvatosnak lennünk. Senki nem akar lázat, fájdalmat, rosszullétet, és egyáltalán kiesni sem szeretünk a napi ritmusból. Az influenza ugyanakkor ezek mellett sokkal súlyosabb következményekkel is járhat.
Kockázatos „lábon kihordani”
Korábbi írásainkban többször is foglalkoztunk a megelőzés fontosságával, de arról is érdemes szót ejteni, hogy mi a helyes cselekvés akkor, ha elkaptuk a betegséget.
Neuropátia, a cukorbetegség egyik veszélyes hozománya
A diabétesz azért veszélyes betegség, mert sokféle „mellékhatás” jellemzi. Ezek közül az egyik a neuropátia, ami az idegszövetek károsodását jelenti, és a test bármely pontján problémákat okozhat.