Menü

Milyen a nárcisztikus ember és hogyan kell kezelni?

Nők is és férfiak is lehetnek nárcisztikusak egyaránt, nem kifejezetten egyik vagy másik nem jellemzője és sajnos mindegy, hogy nőről vagy férfiról beszélünk, ugyanolyan mérgezők és veszélyesek, legyen szó párkapcsolatról, házastársról, barátról. Milyen a nárcisztikus ember és hogyan kell kezelni?

Breadcrumbing - a kenyérmorzsa szórásának jelentése

Emberi kapcsolatainkban sokféle viselkedésformával találkozhatunk, melyek meghatározzák személyiségünket, kivetülnek ismerkedési formáinkra, de sokszor ez az egyik félnek nagyon kellemetlen vagy bizonytalanságot okoz, ilyen a breadcrumbing jelensége is.

5 jel, hogy manipulálnak a párkapcsolatodban

A manipuláció felismerhető. A toxikus párkapcsolatokban egy igen gyakori eszköz, ami miatt az elszenvedő gyakran megkérdőjelezi, hogy még mindig megvan-e a józan esze. Most összegyűjtöttük azokat a jeleket, amelyek segítenek abban, hogy felismerjük, ha a manipulálás áldozatai lettünk.

A fegyverként használt inkompetencia

Voltál már úgy, hogy azt érezted, hogy a környezetedben bizonyos emberek semmire sem képesek és mindent neked kell csinálni? Ennek sok esetben meg van az oka és szánt szándékkal történik így, ez pedig egy jól felépített stratégia.

A nárcisztikus nő jelei

Lehetnek a nők nárcisztikusak? Naná, hogy lehetnek! És sajnos ők ugyanolyan mérgezőek és veszélyesek lehetnek, mint a nárcisztikus férfiak.

Ezek a szeretethiányos ember legfontosabb jellemvonásai

Nem is gondolnánk, de emberek milliói élnek körülöttünk, akik a látszat ellenére szeretethiányos személyek és nem boldogak lelkük mélyén.

A pletyka jó vagy rossz?

Egyáltalán nem szép dolog mások életének titkait kiteregetni, de a pletykának van pozitív oldala is, viszont ahhoz, hogy ne tegyünk rosszat, érdemes betartani a szabályokat, figyeljünk oda, hogyan kezeljük a fülünkbe jutott mondatokat.

A manipulátorok hálójában

Negatív szokásaink és berögződött magatartásformáink alapja a destruktív kritika. Az a fajta kritizálás, amelyet gyerekkorunkból hozunk. A felnőttkori viselkedés, a szellemi betegségek, a gyerekkori traumák feldolgozatlansága, az önkorlátozó hiedelmek, a belső gátak nagy része mind a gyerekkorból származik, hiszen ezek azok az évek, amikor kiépülnek a személyiségünk alapjai, a gondolkodásunk és az értékrendünk.

Az álhírek kiszűrése, szelektálása

Bosszantó belefutni olyan hírekbe, amelyekről később kiderül, hogy nem igazak. Márpedig manapság az interneten és a közösségi oldalakon sajnos szinte bárki írhat és terjeszthet valótlan információkat is . Egy kutatás eredménye szerint az idősebb korosztály hiszi el legkönnyebben az álhíreket. Vajon mi ennek az oka?

Perifériás befolyásolás

Egymásra sokféleképpen lehetünk hatással, akár szándékosan, akár véletlenül. De ha szándékosan próbáljuk meg valamilyen vélemény-változtatásra rávenni a társunkat, az manipulációnak számít. És ha minket próbálnak befolyásolni, fontos, hogy felismerjük.

Reklámok, és azok veszélyei – legyünk tudatosak!

A reklámok önmagukban nem veszélyesek. De ha általuk átalakítjuk a saját gondolkodásunkat, az már sokkal veszélyesebb. Nem azért, mert egyszer rossz döntést hozunk, hanem mert a cselekedeteink mechanizmusa a fejünkben megmarad, és mi sokszor fogjuk ugyanazt a hibát elkövetni. Legyünk tudatosak és kritikusak!

5 tévhit az érzelmi intelligenciáról

Tudjuk, hogy mi az érzelmi intelligencia, vagy mégsem? Sokan a hiperérzékenységgel azonosítják, pedig erről szó sincs. Illetve azt gondoljuk, szoros összefüggésben van az IQ-val.. ez sem egészen így van. Nézzük, mi az igazság!

Nemcsak fizikai agresszió létezik

Sokan ha bántalmazó kapcsolatokról, családokról, környezetről beszélnek, akkor egyértelműen a fizikai agresszióra gondolnak. De legtöbben nem is tudják, hogy nem csak a fizikai erőszak, vagy brutalitás tartozik ebbe a fogalomkörbe. Lehet úgy bánni a szavakkal és az érzelmekkel, hogy az bizony már agressziót jelent. Más néven társas agressziónak hívják.

Ne hazudjunk a gyereknek!

Laikus módon is feltételezhető, hogy a felnőttek hazugságai negatívan befolyásolják a gyerekeket. De vajon a felnőttek hazudozásainak rendszeresen kitett gyermekek, maguk is hajlamosabbak lesznek a hazugságokra?

Politikai manipuláció

Választások előtt, politikai kampányok ideje alatt különösen aktuális a manipuláció „művészete”. A politikai kommunikációban ilyenkor különösen erőteljes a manipuláció szerepe, átlagemberként nehéz kiigazodni és védekezni a hatalomszerzésért folyó játszmák sűrűjében.