Allergia ősszel
Az allergiás tünetek jó néhány ember számára ősszel sem múlnak el. Bár a legtöbb allergén növény már nem virágzik ilyenkor, a nedves idő hatására megjelennek a poratkák és a penészgombák. Ezek olyan tünetek hátterében állhatnak, amikről nem is hinnénk, hogy ez az oka, így érdemes odafigyelni rájuk!
Orrdugulás ellen
Javában tart a közutálatnak örvendő allergiaszezon, a parlagfű virágkorát éli, az orrdugulás, orrfolyás sokaknál szinte minden napos. Nemcsak az allergia, a légkondicionáló helytelen beállítása, vagy a huzat is okozhat orrdugulást, orrszárazságot, íme nézzük mit lehet tenni, hogy kapjunk levegőt.
Nátha vagy szénanátha?
A szénanátha és a nátha közti különbségek néha nehezen ismerhetőek fel, pedig fontos, hogy a betegek meg tudják különböztetni, ugyanis az idejében elkezdett kezeléssel a panaszok és tünetek nagy része mérsékelhető.
A tavaszi allergiák elkerülhetetlenje: a pollenallergia
A tavaszt általában rengeteg ember várja, hogy végre felfrissüljünk mi is, valamint a természet is, és véget érjen a téli hideg, (ha még ténylegesen hideg van). Ám amikor a fák és a különböző lágyszárúak is virágba borulnak, akkor sokan küzdenek allergiás tünetekkel a különböző pollenek miatt. Az alábbi írásban arra keresem a választ, hogy hogyan tehetjük elviselhetőbbé ezt az időszakot, valamint, hogy mit tehetünk a pollenallergiák ellen?
Közeledik a parlagfű szezon
Sajnos azért fontos erről írni, mert aki még sosem volt allergiás a parlagfűre, az sem lehet bizonyos abban, hogy nem válik ráérzékennyé. Mutatjuk milyen tünetekkel kezdődik a parlagfűallergia.
Miért nem ehet dinnyét, aki a parlagfűre allergiás?
Hogyan válhat egy „ártatlan” gyümölcs, a közkedvelt görögdinnye az allergiásoknak ellenséggé? A parlagfűre érzékenyeknél előfordulhat az úgynevezett keresztallergia.
Még eltart egy darabig…
„Tulajdonképpen a parlagfűszezonban nagyon szeretnék még egy kezet növeszteni, amivel folyamatosan tudom az orrom vagy a szemem törölgetni.”
Allergiaszezon, így szeretlek
Mintegy kétmillió allergiás él Magyarországon, s elsősorban a modern életvitel a felelős az allergiások számának növekedéséért. A betegség bárkinél kialakulhat, a családi örökletesség és a genetika azonban növelheti a valószínűségét. A mostani időszakban főként a tölgy, bükk, nyír és nyárfa pollenje okoz problémát.
Itt a tavasz, na meg az allergiaszezon
A tavasszal nem csak a kellemes időjárás érkezett meg, hanem sajnos az allergiaszezon is. Mi okozza? Milyen más betegségre utalhatnak a tünetei? Lehetek még allergiás, ha eddig nem voltam? Jönnek a válaszok!
Allergia, amikor a testünk „túlvéd”
Idén, az elhúzódó hideg megnövelte a pollenallergiások tünetmentes időszakát. A hirtelen betörő meleg, viszont szinte azonnali rügyfakadást, és erős pollenterhelést jelent majd. Épp ideje áttekintenünk, mi okozza valójában ezt, a sokak életét megkeserítő állapotot.
Parlagfűvel az allergia ellen?
Magyarországon sokan ismerik azt a szemléletet, hogy a parlagfű valamely formájú fogyasztásával megküzdhetünk a sokakat kínzó parlagfű allergiával. Vajon mi igaz ebből? Tényleg segít, vagy téves az információ?
Gyógynövény vagy gyógyszer?
Látszólag külön táborra oszlanak azok, akik a hagyományos, szintetikus gyógyszereket, s akik a gyógynövényeket pártolják. Pedig a képlet nem ilyen egyszerű... Dr. Csupor Dezső előadásán jártunk, aki a Szegedi Tudományegyetem Gyógyszerésztudományi Kar Farmakológiai Intézetének munkatársa.
Eredményesebb allergiavizsgálat
Elérhető az új, molekuláris allergia vizsgálati módszer Magyarországon - évente kb. 1 millió allergiást érint a parlagfű – fekete üröm túlérzékenység.
Az allergia lelki okai
Sokan nem is tudják, hogy az allergiát sok esetben lelki okok váltják ki. Az ember valamilyen élethelyzetre, lelki tényezőre lesz allergiás, ennek pedig csak információ-továbbítója az allergén anyag. Érdemes ennek utánajárni.
Közeleg a parlagfű szezonja
Ugyan a hidegfront és a csapadékosabb időjárás csökkentette a problémát, a szakemberek azt ajánlják, hogy aki allergiás a parlagfűre, lassan kezdje szedni a gyógyszerét.
Eső után parlagfű
A megszokottnál csapadékosabb nyár egy szempontból mindenképpen pozitív volt: a sok eső nem kedvezett az allergén növények hatásfokának. Sajnos ez a strandszezonnal ellentétben a parlagfűszezon végét egyáltalán nem jelenti.