Mire jó az ózongenerátor?
Az ózongenerátoros fertőtlenítésről leginkább Covid idején lehetett hallani, de vajon tudjuk ennek előnyeit-hátrányait?
Hogyan védekezzünk penész ellen házilag?
Hogyan védekezzünk penész ellen, lehetőleg természetes módszerek segítségével? Mai cikkünkben megmutatjuk, mit tehetünk egyszerűen, természetesen, házi módszerekkel!
A tüdőkapacitás természetes növelése
A légzőgyakorlatok, a testmozgás és a D-vitamin mind segítenek a légzőrendszer jó karban tartásában. Nézzünk még 7 egyszerű módszert, amivel javíthatja a tüdőkapacitását.
Klíma: áldás vagy átok?
A klímaberendezések egészségünkre gyakorolt hatásairól bizony folynak viták. Ahogy beköszönt a kánikula és 30 fok fölé kúszik a hőmérséklet, sokan bekapcsolják autójukban, otthonaikban a hűtőberendezést, hiszen vitathatatlanul kellemesebb hőfokot teremt számunkra, azonban a hűsítő hatásnak megvannak a maga árnyoldalai és káros hatásai is.
Milyen egy pihentető hálószoba?
A tökéletes, pihentető hálószoba rendkívül fontos, hogy rohanó világunkban valahol ki tudjuk pihenni a napi hajtást. Az alvás pedig az egyik legfontosabb dolog a feltöltődésünkben. Melyek azok a szempontok, melyek alapján berendezhetjük a saját kis hálókuckónkat, nyugalmunk szigetét.
Erre figyelj a lakásodban, ha elutazol!
Nagyon kellemetlen arra hazaérni egy nyaralásból, utazásból, hogy például égve hagytuk egy hete a villanyt, vagy nem vittük ki a szemetet, esetleg, hogy nem gondoltunk a virágok locsolására. Néhány kellemetlenséget megelőzhetünk, ha észben tartunk néhány apróságot, amire figyelni kell.
A hideg idő kevésbé borús oldala
Sok tévhit kering arról, milyen hatással van szervezetünkre a hideg, de még a borús, téli napok ellenére is van néhány jó dolog a mínuszokkal kapcsolatban.
Kánikula az autóban
A legforróbb nyári napokban vezetni nemcsak nagyon kellemetlen, hanem különösen veszélyes is. Tanácsok következnek kánikula idejére.
A friss levegő fontossága
A szabad levegőn való tartózkodás a fertőzés elleni védelem szempontjából is kedvező hatású. Különösen a felső légutak fertőzése esetén fontos, hogy levegőre menjen a gyermek, mert csak úgy tudja elérni, hogy a kilélegzett levegő helyett baktériummentes levegőt lélegezzen be.
A legfontosabbak a nátháról
Betegként gyógyulásnak, gyógyító technikának nem csak azt a módszert tartjuk, ami a betegséget magát megszünteti, hanem azt is, ami a betegség tüneteit enyhíti. Keveseket érdekel, hogy benne van-e még a kórokozó, ha már újra erősnek érzi magát.
Nyissunk ablakot, ha esik!
Az emberi életforma a városias felé változik. Érdemes hát néhány dolgot átértelmezni, amelyet elődeinktől tanultunk, ilyen a szellőztetés is. Régen sokan becsukták az ablakot, ha jött az eső. Nekünk a városban érdemes inkább ekkor kinyitni.
Gondoskodj új autódról - óvakodj az illatától!
Ha valaki egy új autó illatáról beszél, a legtöbben azonnal tudjuk, milyen is az. Sokan szeretik, ám sokan inkább kellemetlennek érzik. Az autóillatot számos káros anyag hozza létre, melyek egészségkárosító hatása ellen tehetünk.
Párásítsunk fűtésszezonban!
A fűtött lakásokban, helyiségekben általában szárazabb a levegő, ez pedig kellemetlen tüneteket okozhat: torokkaparást, száraz köhögést, kiszáradt bőrt, és szemviszketést érezhet, ha nem megfelelő a levegő páratartalma.
Készítsük fel szobanövényeinket a télre
Tudta, hogy a szobanövények teljesen más gondoskodást igényelnek télen és nyáron? Ha továbbra is zöldellő növényeket szeretne otthonában, akkor figyeljen oda növényei évszak miatt megváltozott igényeire!