Napégés után…
A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.
Miért fontos a fényvédelem?
Benne vagyunk a nyárban, jönnek a melegebbnél melegebb napok, az erősebb UV sugárzás. Arról sem szabad elfeledkeznünk, hogy UV sugárzás akkor is éri a bőrünket, amikor éppen nem a napon vagyunk, vagy nem strandolunk.
Házi praktikák napégés ellen
Legjobb válasz és módszer természetesen, ha le sem égünk a napon és elkerüljük ezt a problémát, azonban, ha már megvan a baj, akkor a következő praktikákkal érdemes kezelni.
Anafilaxia, vagy anafilaxiás sokk, amit tudni kell
Sok ember életét megnehezítik a különböző allergiás reakciók, melyekkel szervezetünk válaszol a számára tűrhetetlen behatásokra. Ezek közül az egyik legveszélyesebb az anafilaxia.
Lábgomba, a rémek réme
Nem szeretünk róla beszélni, szégyelljük, még az orvosnak se szívesen valljuk be, ha viszket a lábunk, pedig a lábgomba egy elterjedt betegség, emellett, ha időben elcsípjük, hamar gyógyulhatunk is.
Orális allergia szindróma
Az orális allergia szindróma valamilyen táplálékra adott helyi allergiás reakció, ami akár felnőtt korban is kialakulhat.
Mi az a rosacea?
Sokan azt hiszik, csak érzékeny a bőrük vagy egyszerűen nem bírja a kozmetikumokat, pedig lehet, hogy épp a Rosacea okozza.
Így különböztetheted meg a napkiütést a napallergiától
Bár hasonló tünetekkel jelentkezik, fontos, hogy megkülönböztessük a napkiütést a napallergiától.
Ételadalék allergia
Mindenki ismerősi körében előfordul valaki, aki laktózérzékeny vagy épp pollenallergiás, ám egyre több embernél fordul elő az ételadalék allergia is.
Így védekezz az UV-sugárzás ellen
Ki ne szeretné a nyarat, napsütést, strandot és az ezzel járó napbarnított ragyogó bőrt? Igen ám, de az UV sugárzás ellen is védekeznünk kell.
Allergiavizsgálat: melyik teszt mit mutat?
Sajnos egyre nagyobb probléma, egyre többeket érint, egyre több mindenre terjed ki. Nem szabad félvállról venni. Hogyan zajlik egy allergiavizsgálat, miként készüljünk rá és mi derül ki belőle? Nézzük meg kicsit közelebbről!
Hogyan előzhetjük meg és mit tehetünk napégés ellen?
A nyári hónapokban az egyik leggyakoribb bőrprobléma a napégés. Mit tehetünk a bőrpír és a fájdalom enyhítésére, és melyek azok a házi módszerek, amelyekkel inkább ne kísérletezzünk? Nézzünk meg néhány házi praktikát, amellyel enyhíthetőek a tünetek.
A rovarcsípésről
Nem csak a napsütést és a jókedvet hozza magával a nyár, sajnos a rovarcsípések is ilyenkor a leggyakoribbak. Megmutatjuk, hogyan lehet őket otthon kezelni a leghatékonyabban.
Talán mégis allergia?
Az allergiával kapcsolatos tévhitek között az egyik leggyakoribb, hogy ha valaki nem allergiás, akkor már nem is lehet. Sajnos az allergia életünk során bármikor kialakulhat, illetve nagyon változatos tünetek jellemzik.
Meglepő okok az ízületi fájdalom mögött
Reggelente merevek az ízületei? Nehézséget okoznak a hétköznapi feladatok? Manapság egyre többet találkoznak az ízületi fájdalmakkal és sajnos egyre fiatalabban. Meglepő okok is állhatnak a tünetek mögött, hiszen nem csak az idősek betegsége ez.
Ha leégtünk… (a napon)
A napégés az egyik leggyakoribb baklövésünk nyáron vagy tavasszal, kellemetlen és káros, sőt veszélyes is, de kellő elővigyázatossággal általában megelőzhető. Ha az óvintézkedések ellenére vagy hiányában mégis leégünk, néhány egyszerű módszerrel felgyorsíthatjuk bőrünk regenerálódását.
Kullancsveszély!
Ugyan kullancsencephalitis elleni védőoltás van, de aki jártas a témában, tudja, hogy Lyme kór ellen nincs oltás. A beadható oltás ugyanis nem véd a kullancsok által gyakran terjesztett másik betegség, a Lyme-kór ellen!
Együtt „pelenkázott” Peller Mariann és Péter Szabó Szilvi
A kipirosodott bababőr még a leggondosabb ápolás ellenére is előfordulhat. Anyukaként ismerős problémák ezek Péter Szabó Szilvinek és Peller Mariannak is, akik a pelenkacsere körüli dilemmákat is körbejárták egy kerekasztal-beszélgetésen. Gyakorló sztáranyukáink bőrgyógyász és belgyógyász szakértők segítségével beszélgettek a témáról.