Menü

Sündisznó a kertben

A sündisznók sokszor betévednek a kertes házakba, főként este hallhatjuk őket a fűben szaladgálni, és jellegzetes szuszogó, röfögő hangot kiadni. Ezek a kis állatok nagyon hasznos szerepet töltenek be a kertben, ezen felül pedig védettek, így érdemes vigyázni és odafigyelni rájuk!

Hogy közlekedjen a gyerek?

Mire figyelsz, ha átkelsz az úttesten? Hogyan közlekedsz biciklivel? Melyek a fényvisszaverő eszközök? Miért kell bekötni a biztonsági övet? Kinek van elsőbbsége és leginkább: tudod mitől véd meg a bukósisak? Ezeket a kérdéseket nyugodtan tegyük fel gyermekeinknek és tanítsuk őket tudatos közlekedésre!

5 dolog, amin spórolhatsz

A civilizált világ az anyagiak köré épült fel, és a legtöbbünk számára most még inkább fontos, hogy mennyi marad a pénztárcánkban. Ezért nézzünk meg néhány lehetőséget, amelyek segítségével a hónap végén esetleg több marad a kasszában anélkül, hogy bármit is nélkülöznünk kellene.

Tanítsuk közlekedni a gyerekeket!

Hogyan közlekedsz biciklivel? Mire kell figyelni, ha átkelünk az úton? Miért fontos a láthatósági jelek, fényvisszaverő eszközök használata, mivel kell felszerelni egy biciklit? Mikor kinek van elsőbbsége? Ezeket a kérdéseket nyugodtan tegyük fel gyermekeinknek és tanítsuk őket tudatos közlekedésre!

Biztonsági intézkedések otthon, avagy totyogóval az élet

A bababiztonsági intézkedések elengedhetetlenek, ha tipegővel élünk. Íme néhány fontos biztonsági óvintézkedés, amire szükség van, ha kisgyerek van a háznál.

Erre figyelj, ha ködben vezetsz!

Sok baleset megelőzhető lenne, ha az ember megfogadná a rendőrség tanácsait, s törekedne a biztonságos közlekedésre.

Ősszel mire figyeljünk az utakon?

Nemcsak télen lehetnek veszélyesen csúszósak az utak, ősszel is nagyon kell vigyázni, az avar is okozhat ugyanis hasonló problémát. Különösen a friss jogosítvánnyal rendelkezőknek szeretnénk hasznos tippeket hozni

KRESZ, avagy mit taníts a gyereknek

Mindennapos probléma a közúti közlekedés szabályainak hiánya, de a KRESZ nem csak az autóval közlekedőkre vonatkozik. Te képben vagy a házon kívüli közlekedéssel?

Stressz vezetés közben: így csökkenthetjük a feszültséget

Manapság alig akad olyan ember, aki rövidebb vagy hosszabb ideig ne érezné magát stresszesnek. A stressz a 21. század egyik népbetegsége, amely nemcsak az egészségünkre, hanem az autóvezetésre sincs jó hatással.

Hogyan károsítja a szervezetünket a szmog és mit tehetünk ellene?

Könnyezik a szemünk, folyik az orrunk, kapar a torkunk, tüsszögünk, ezek akár allergia jelei is lehetnek és az is nagyon aktuális mostanság, azonban ilyen tüneteket a rossz minőségű levegő is okoz, amikor ugyanis tartósan magas a levegőben a szálló por mennyisége, akkor ezek a tünetek tapasztalhatóak. Mit tehetünk a szmog ellen?

Nyeregbe!

A kerékpározásban az a legjobb, hogy az egyik olyan sport, ami kíméli az ízületeket, mégis kiváló mozgásforma, s ha tehetjük érdemes az autót bicajra cserélve közlekedni.

Az egyetemről "kezdőknek"

Alig egy héttel a ponthatárok kihirdetése után az első örömöt felváltja az első pánik. Sok teendője van annak, aki most kezdi el tanulmányait a felsőoktatásban. Hogy ne legyen olyan nehéz, megosztunk néhány tippet.

Nyaralás nagyon olcsón

Amikor a hőmérséklet tartósan meghaladja a 30°C-ot, az ember akaratlanul is vágyni kezd egy hűvös strandra, egy szép hegyi nyaralóba vagy egy szép tengerparti házba. De ahhoz, hogy ezek a vágyak valóra váljanak, nem elég az erős elhatározás, anyagi ráfordítás is szükséges.

Pattanj biciklire nyáron (is)!

Ahogy egyre javul az idő, úgy sűrűsödnek be a kerékpárutak és találkozunk egyre több bringással. De, valójában, miért is éri meg nyeregre ülni?

Hosszabb utazás kisgyerekkel, avagy "Ott vagyunk már?"

Igazi kihívás két gyerekkel zökkenőmentesen elindulni s bárhová időben odaérni, a hosszabb utazásokat, azonban alaposan meg kell tervezni! Néhány ötletet adunk most arra, hogyan lehet enyhíteni a hosszú utak unalmát.

Biztonságos közlekedés az iskolába

Manapság nem tudják a szülők, mivel tesznek jót a gyereknek és maguknak: ha hagyják egyedül menni iskolába a gyereket az önállóságra nevelés okán, de így aggódnak a biztonságukért, vagy ennek érdekében inkább hozzák-viszik őket, és elfogadják, hogy így a gyermek önállótlanabb, és kevésbé magabiztos lehet?

Váltás autóról biciklire

Másoknak természetes a városi kerékpáros közlekedés, én még csak most tanulom. Szoknom kell, hogy merre induljak, mit vigyek magammal, és mennyi idő alatt érek oda a célpontra. Viszont egy teljesen újfajta közegbe és kultúrába csöppentem, ami nagyon tetszik!

Végletes a magyarok autóvezetési stílusa

Hogyan vezetnek a magyarok? A felmérések szerint vagy nagyon gyorsan, vagy nagyon lassan, de ritka az arany középút. A szigorítások, büntetések pedig nem sokat változtattak az autóvezetők alapmentalitásán.

Vezetési tippek kezdőknek

Friss jogosítványod van, vagy hamarosan megszerzed a vezetési engedélyt? Szívesen vezetnél autót, de félsz tőle? Akkor olvasd el cikkünket, amiben rengeteg hasznos tanácsot adunk kezdőknek, újrakezdőknek és jogsi előtt állóknak.

Vajon mennyire javítja majd a közlekedési morált a szupertraffipax?

Már teszteli a rendőrség az új szupertraffipaxokat, amelyek a sebesség-túllépésen kívül rengeteg más közlekedési tényezőt képes lesz vizsgálni. Vajon csökken majd a balesetek száma, és javul a közlekedési morál az új típusú ellenőrzések következtében, vagy inkább bosszantó túlszabályozásról van szó? Nehéz kérdés.

Halottak napja - Meghosszabbított nyitva tartással várják a látogatókat a budapesti temetők

A szokásosnál hosszabban, 7 órától 20 óráig tartanak nyitva a budapesti temetők csütörtöktől vasárnapig mindenszentek ünnepe és halottak napja alkalmából. Jövő hétfőn visszaáll a szokásos rend, 7.30-tól 17 óráig tartanak nyitva a sírkertek - közölte a Budapesti Temetkezési Intézet Zrt. az MTI-vel.

Újabb előírások a kerékpárokra

Új előírások vonatkozhatnak a kerékpáros közlekedésre a kormány rendelettervezete szerint: a biciklista is viselhetné az első és a hátsó lámpát, továbbá megengednék a villogó lámpa használatát is.