Napégés után…
A nyár gyakori veszélye az erős UV-sugárzás, ami különösen veszélyes, hiszen percek alatt leéghetünk a napon. Ilyenkor kiemelten fontos, hogy kellő figyelmet fordítsunk a megelőzésre, ám ha már megtörtént a baj, akkor a napégett bőr ápolására.
Segítségnyújtás nyáron
Bármikor találkozhatunk olyan helyzetekkel, ahol otthon is ellátható sérüléseket, esetleg betegségeket kell kezelnünk, most azonban néhány specifikusan nyáron előforduló esetről olvashatsz!
Szódabikarbóna a szépségápolásban?
A szódabikarbóna általában a sütemények tésztájába szokott kerülni, de úgy tűnik ez a filléres alapanyag sok területen alkalmazható, ma nem a konyhai felhasználásáról lesz szó, hanem arról, hogy építhetjük be a szépségápolásba.
Az UV-sugárzás veszélyei
Az UV-sugárzás veszélyeire figyelmeztettek meteorológiai, bőrgyógyász, egészségvédelmi és klímapolitikai szakértők. Sokszor hallottuk már, hogy délelőtt 11 óra és délután 3 óra között mindenki kerülje a napon tartózkodást, mert ilyenkor nagyobb a leégés veszélye.
Strandbetegségek – mire ügyeljünk?
Bizony léteznek tipikusan strandbetegségek, melyek megkeseríthetik a nyári vakációt, a nyaralást és a kikapcsolódást, ezért ezeket jó elkerülni.
Mire jó a kövirózsa?
A sziklakertek egyik kihagyhatatlan növénye a kövirózsa. De amellett, hogy a kertünket díszíti a népi gyógyászatban a legrégebben használt növény. Tudjuk-e vajon miben lehet segítségünkre ez az aprócska virág? Illetve, hogy a szépsége mellett milyen gyógyhatással rendelkezik?
Házi praktikák napégés ellen
Legjobb válasz és módszer természetesen, ha le sem égünk a napon és elkerüljük ezt a problémát, azonban, ha már megvan a baj, akkor a következő praktikákkal érdemes kezelni.
A-vitamin vagy béta-karotin
Nem csak az A-vitamin legfontosabb forrása, de sok betegség is megelőzhető a béta-karotinnal.
Kánikula kisbabával
Sokan szeretjük a nyarat, a strandolást, a nyaralást, az utazást, azonban kisbabánkat a nyári nagy melegben különösen óvni kell, hiszen a hőség rájuk nézve veszélyes lehet. néhány tanács betartásával elkerülhetjük a kánikula okozta kellemetlenségeket, problémákat.
Nyári elsősegélytippek
Valljuk be, a legnagyobb odafigyelés ellenére is bekövetkezhetnek apróbb balesetek, ha a vakációzó, nyári szünetes három fiamra gondolok, akkor pláne visszafordulok a sarki patikába plusz doboz sebtapaszért. Nézzük a leggyakoribb nyári baleseteket és azok kezelését!
Ezt tegyük napégés ellen!
Talán nem túlzok, ha azt írom, elég egy óra napvédelem nélküli sütkérezés a kertben vagy a vízparton, s máris megpirul a bőrünk. A leégés tulajdonképpen egy égési sérülés, ha súlyos esetről van szó, akár másodfokú égési sérülésként is kezelhetjük. Hogyan orvosoljuk a napégést? Mit tehetünk a leégett bőrrel?
Hogyan előzhetjük meg és mit tehetünk napégés ellen?
A nyári hónapokban az egyik leggyakoribb bőrprobléma a napégés. Mit tehetünk a bőrpír és a fájdalom enyhítésére, és melyek azok a házi módszerek, amelyekkel inkább ne kísérletezzünk? Nézzünk meg néhány házi praktikát, amellyel enyhíthetőek a tünetek.
A melanóma és rizikófaktorai
Ahogy közeledik a nyár és egyre több a napsütéses óra, nekünk is újra elő kell vennünk a naptejet, még akkor is, ha nem tűnik úgy, hogy égetne a nap. A melanóma egyre gyakoribb probléma, de más rizikófaktorok is közrejátszhatnak a kialakulásában.
Ha leégtünk… (a napon)
A napégés az egyik leggyakoribb baklövésünk nyáron vagy tavasszal, kellemetlen és káros, sőt veszélyes is, de kellő elővigyázatossággal általában megelőzhető. Ha az óvintézkedések ellenére vagy hiányában mégis leégünk, néhány egyszerű módszerrel felgyorsíthatjuk bőrünk regenerálódását.
Ne csak a konyhában használd!
Bőrradír, hajtisztító, fogfehérítő? Mi az? Leggyakrabban sütéskor vagy épp a hűtőszekrény szagtalanításakor használjuk, pedig ezeken kívül még számtalan dologra jó, lássuk, mi mindenre használható a szódabikarbóna!
Ég, fáj, húzódik… - megoldások napégésre
A leégett bőr kezelését mielőbb érdemes elkezdeni kezelni. Az viszont egyáltalán nem mindegy, hogy mivel.
Anya, melegem van!
Beköszöntött az igazi kánikula. Nehéz sokszor elviselni a hőséget és a magas páratartalmat, de néhány tipp segítségével talán könnyebben átvészelhető ez az időszak!
UV sugárzás – avagy hogyan védjük bőrünket?
Sajnos az UV sugárzás tavasszal sem kímél minket, most pedig a korai hőség miatt különösen oda kell figyelnünk bőrünk védelmére.
Csak óvatosan a napozással!
Mától már az egész országban igen komoly felmelegedés lesz jellemző, ami azt jelenti, nyárias, napsütéses időjárással és az ezzel járó erős UV sugárzással kell számolnunk.