Menü

D-vitamin hiány

Vannak bizonyos vitaminok, melyek segítenek a mindennapi életünket egészségesebbé tenni, ilyen a D-vitamin is, ami, ha nincs elég a szervezetünkben, komoly problémákat okozhat. Íme mindaz, amit a D-vitamin hiányról tudni érdemes.

Tanácsok a nyugalmi pulzus csökkentésére

A pulzus, vagyis a percenkénti szívverések száma az általános egészség egyik fontos mutatója. Éppen ezért, ha a normálishoz képest emelkedettebb, az akár betegség, rendellenesség jele is lehet.

Melyik szívfájdalom jelez életveszélyt?

Ha erős fájdalmat érzünk a szívünk tájékán, akkor biztosak lehetünk benne, hogy baj van. Az dönti el, hogy mekkora a baj, hogy milyen típusú a fájdalom, és hamar megszűnik-e vagy sem.

A hasi típusú elhízás veszélyei

Több fajta elhízás is létezik, ám a leginkább zavaró és egyben legveszélyesebb a hasi elhízás, másnéven az alma típusú.

Alkoholfogyasztás – nem mindig ördögtől való!

Az alkoholfogyasztás általános megítélése alapján egyértelműen a negatív oszlopban foglal helyet. Nyilvánvalóan léteznek egyéb dolgok az életben, amelyek pozitívabb hatást gyakorolnak az egészségünkre, de vajon lehet-e pozitív hatásokat társítani az alkoholhoz úgy is, hogy közben nem vagyunk rajongói?

A magas vérnyomás súlyos szövődményei

A magas vérnyomást azért is nevezik „néma gyilkosnak”, mert gyakran nem jár látványos, vagy ijesztő tünetekkel. Éppen ebben áll a veszélye: sokan nem veszik komolyan az állapotot, hiszen nem érzik rosszul magukat

Miért nem jó a hirtelen kezdett testedzés?

A járványhelyzet és a sport kapcsolatáról érdekes karikatúrát láttam a közösségi oldalon.
A fotó szerint, amikor nincs karantén mindenki otthon lustul a tévé előtt, amikor otthon kell(enne) maradni, mindenki sportol mindenfelé. Bár jó ez az új szokás, ám lehetne mindig így, maradhatnának az emberek fittek akkor is, amikor az élet visszatért a rendes kerékvágásba

Az ülőmunka az új népbetegség

Hát- és nyakfájás, zsibbadó lábak, görnyedt testtartás… Mit okoz hosszútávon a szervezetünkkel mindez? Az ülőmunka az új népbetegség. Mit szólnál egy pár perces office vagy, ami mostanság aktuálisabb: home office mozgáshoz?

A szívinfarktus előjelei

Bár a szívinfarktus nagyon hirtelen, a semmiből előtörő dolognak tűnik, de azért akadnak előjelei. Érdemes tudni róluk és odafigyelni rájuk, hiszen akár napokkal, hetekkel előbb is jelentkezhetnek ezek a tünetek.

Halat az asztalra!

Nem lehet elégszer hangsúlyozni a halak, halas ételek fontosságát, főképp azért nem, mert hazánkban e téren komoly lemaradásban vagyunk.

Az energiaitalozás kockázatai

Adagolta már túl a koffeint? Lehet, nem is vette észre, mégis veszélyben volt. Nem, nem a kávéról van szó.

Nem szabadna ennyit ülnünk

A sok ülés sokkal veszélyesebb az egészségünkre, mint azt korábban gondoltuk. Az új kutatások szerint rengeteg embernek alapjaiban kell(ne) átgondolnia a napirendjét.

Megszakad a szív – a szívroham lelki eredete

Manapság az egyik vezető halálok a szívroham, így úton-útfélen hallhatunk, mit tehetünk a megelőzése érdekében: egészséges testsúly és táplálkozás, mozgás, stb.

Szívinfarktus – fiatal korban is érdemes odafigyelni

A helytelen életmóddal és táplálkozással párhuzamosan, akár genetikai hajlammal támogatva a fiatalokat is érinthetik a szív és érrendszeri megbetegedések, így a szívinfarktus is.

Adams szervezete nem bírta tovább

Hétfőn elhunyt Akeem Adams, a Ferencváros trinidadi labdarúgója. A 22 esztendős játékos szeptemberben kapott szívinfarktust, azóta küzdöttek érte az orvosok és harcolt ő maga is. A tragédia háttere.

Egy ital, amely segít legyőzni a rákot

Készítsünk olcsón és egyszerűen elkészíthető hatásos italt, amelynek fogyasztása nagyszerű immunerősítő s rendkívül jó hatással bír a szervezetünkre!

Törődjünk a szívünkkel!

Minden évben, szeptember utolsó vasárnapján világszerte a szívbetegségekre, a stroke-ra és a mindennapjainkban egyszerűen megvalósítható prevenciós módszerekre hívják fel a figyelmet a Szív Világnapja keretében. Az idei évben kiemelten fontos szerepet kap a megelőzés, így az eljövendő generációra gondolva főként a nők és a gyerek kerültek a fókuszba. A korai gyerekkorban látott és megtanult helyes életviteli szokások segítségével ugyanis a gyerekek egészséges fiatalokká, egészséges felnőttekké válnak.