„Biztosan máshogy fogom csinálni, mint a szüleim”- vagy mégsem?
„Biztosan máshogy fogom csinálni, mint a szüleim” mondat igen csak fájdalmas, de lássuk, be szerintem minden ember száján kicsúszik egyszer. Akkor is, ha nem komoly dolgok kapcsán hagyja el a szánkat. Gondolok itt olyanra, hogy ebéd előtt nem ehettem csokit gyerekként. De meg tudunk annyira változni, vagy máshogy nevelni saját gyerekeinket, hogy ne köszönjön vissza a szüleink mintája?
Hogyan tanítsuk meg a gyerekeket egészségesen enni?
Gyakran trükkös lehet, amikor a gyerekeinket enni tanítjuk. Nem akarunk túl sokat beszélni, hogy mindent be tudjanak fogadni, amit hallanak, és az sem jó, ha egy-egy étkezés kiselőadássá, leckévé alakul a sok átadni kívánt információ miatt. Ha túl sokáig várunk, akkor pedig gyorsan egészségtelen étkezési szokásokat is felvehetnek.
Miért jó kempingezni?
Ha valaki a vakáció alatt a lehető legtöbbet szeretné a szabadban tölteni, a természetben lenni, a csillagos ég alatt aludni, akkor a legjobb, amit tehet, hogy elmegy kempingezni, hiszen ez egy óriási kaland.
Nyelvtanulás kisgyerekkorban
Mikortól tanuljon nyelvet a gyerekünk? Nem korai, nem késő? Néhány kérdés, mely sok szülőt foglalkoztat. Melyik oldalon van az igazság? Nézzünk meg néhány érvet és ellenérvet ezzel kapcsolatban.
Karantén gyerekekkel pro és kontra
A járványhelyzet számtalan új szokatlan feladat elé állított minket, különösen a kisgyermekes családokat. A hosszú karantén alatt újra kellett gondolnunk egy csomó mindent az eddigi életünkkel kapcsolatban. Karantén gyerekekkel pro és kontra.
Ne őrülj meg otthon
Nyilván nem is tehetünk most mást, mint nyugalmunkat valamennyire megőrizve óvjuk magunk és szeretteink egészségét, betartsuk a szabályokat, de hogyan ne őrüljünk meg otthon?
Egészséges életre nevelnéd gyermeked?
Az életmódját mindenki maga választja, de azért van hatása annak, ahogyan a körülöttünk lévő emberek, a hozzánk legközelebb álló személyek élnek. Ez az állítás a gyermekekre hatványozottan igaz. Ezért nekünk, felnőtteknek még nagyobb felelősséggel kell eljárnunk velük kapcsolatban
A fiúk és a lányok egyformán sikeresek a matematikában
Annak ellenére, hogy a fiúk és a lányok egyformán teljesítenek matematikából, a matematikához való hozzáállásban feltűnőek a nemek közötti különbségek, észrevételek.
Kutyát tartani? Miért ne?
Kutyát tartani felelősség - hangzik minden szülő szájából. Általában ezzel rekesztik be az "akarok kutyát - nem kaphatsz kutyát" vitákat. De legközelebb, ha a gyerek kutyát kér, mondjuk rá ezt: miért is ne?
Mit tanultam a nagymamámtól?
Valamilyen okból kifolyólag általános jelenségnek tekinthető az, hogy a legtöbb családban van egy „jó” és egy „kevésbé jó” nagymama. Valamiért egyikük mindig közelebb áll unokáik szívéhez. Így volt ez a mi családunkban is...
Valóban vannak „jó” és „rossz” szülők?
Szülőként nehéz megmondani, mennyire vagyunk „jó szülők”. Valószínűleg nincs olyan szülő a földön, aki úgy érezné, elég jól teljesít gyermeknevelés terén. De az összes mód közül létezik néhány, ami sokat nyom a latba saját magunk szülői megítélése során.
Türelem, már nem sok van hátra a suliból!
Nagyjából 25 tanítási nap van még hátra az iskolából. Ilyenkorra mindenki elfárad a mókuskerékben: elsősorban a gyerekek, de a szülők és a pedagógusok is. Próbáljunk meg kitartani és megkeresni magunkban a türelemraktárak utolsó morzsáit!
Kezdődjön később a tanítás!
Gyakran elgondolkodunk azon, hogy a gyerekeknek vajon miért kell olyan korán kelniük és iskolába menniük. Vajon egészséges-e ez, milyen hatással van a teljesítményükre a szinte hajnali kelés?
Egy kiskutya naplója – 2. rész: Szeretnélek
Hippie, a foltos kiskutya örökbefogadásának története folytatódik. Az első részben bemutattam, honnan származik ez az édes kis Jack Russell keverék, és miként mentették meg, most pedig elmesélem, hogyan találtunk egymásra.
Tanulás, vagy sport?
A gond ott van, hogy az országban a legtöbb helyen ez még mindig jogos kérdés. Pedig egyáltalán nem kellene, hogy az legyen. Jó hír, hogy a változásra már komoly törekvések vannak.
Fejlesszük játékosan babánkat!
Az első három életév kiemelkedő fontosságú a gyerekek értelmi fejlődése szempontjából, ezért szülőként ebben az időszakban is már fontos, hogy tervszerűen, tudatosan, de játékosan tanítsuk gyermekünket.
Korai a reggel nyolc óra?
Minden iskolakezdésnél felvetődik a téma: a tanítás túlságosan korán kezdődik, ami negatív hatással van a diákok teljesítményére. Nézzük ez így van-e? És ha igen, mi a megoldás?