Mi az a turbulencia, és miért nem kell félni tőle?
Sokan félnek a repüléstől, s ha még turbulenciába is kerül a gép, akkor tényleg ijesztőnek tűnhet egy – egy repülőút. Vajon mi okozza a repülőgép ijesztő rángatózását és miért nem kell félnünk tőle?
Hyalomma kullancs Magyarországon
Magyarországon is megtalálható már a rettegett Hyalomma kullancs – mire figyeljünk, mely tünetek jelzik a krími-kongói vérzéses lázat? Erről írunk ma.
A klímaváltozás hatásai az egészségünkre
Az éghajlatváltozás a világ minden térségét érinti. A sarki jégtakarók olvadása miatt emelkedik az óceánok és tengerek szintje és egyre gyakoribbak a szélsőséges időjárási jelenségek, ami súlyos veszélyt jelent.
Környezettudatos vásárlás
Ha a fenntarthatóság jegyében szeretnénk élni és vásárolni, minél kisebb ökológiai lábnyomot hagyva magunk után, akkor a bevásárlások során próbáljunk betartani néhány szabályt, mellyel hozzájárulunk a környezettudatos vásárláshoz.
Péntekek a jövőért – a FridaysForFuture mozgalom
2018 szeptembere óta több pénteken a diákok utcára vonulnak és a környezetvédelemért tüntetnek. A mozgalom egy határozott, ambiciózus svéd lánytól indult, aki csupán 16 éves, de már részt vett az ENSZ szeptemberi klímacsúcsán
Környezettudatosság iskolaidőben
Környezetünk védelme mindnyájunk feladata, anyagi, társadalmi helyzettől és kortól függetlenül, természetesen igazodva mindenkinek a saját szintjéhez. Sokszor már az is sokat számít, ha figyelünk arra, hogy ne okozzunk kárt.
Önkénteskedési kisokos a világ körül - One World Institute 2. rész
A sikerre való tekintettel itt a folytatása a One World Institute-t bemutató cikkemnek. Ezúttal az egy éves program kerül terítékre, amellyel a dél-amerikai kontinensbeli környezetvédelmi szervezetek munkájába tekinthettünk be. Jöjjön tehát a Learn to travel, travel to learn program bemutatása.
Legyen kisebb az ökológiai lábnyomod!
A környezetkutatók megkongatták a vészharangokat. Ha így folytatjuk, 2050-re 3 Földre lesz szükségünk az életünk fenntartásához. Ahogyan élünk, ahogy használjuk a bolygó erőforrásait, meghatározza ökológiai lábnyomunkat. Az átlagos egy főre eső ökológiai lábnyom 2,5-szer nagyobb, mint 1961-ben. Tehetünk ellene!
Veszélyben a Nagy-korallzátony
Idén sajnos igen komoly károkat szenvedett az Ausztrália mellett húzódó Nagy-korallzátony. Meg is van az oka.
Környezetbarát életmód - hogyan kezdjünk bele?
A globális felmelegedés és a környezetszennyezés problémájáról egyre nehezebb nem tudomást venni, és talán egyre többen érzik majd át az egyéni tettek fontosságát a témában. De mit érdemes átgondolnunk annak érdekében, hogy képesek legyünk aktív módon tenni a klímaváltozás ellen?
A klímaváltozás nem tart fegyvert a fejünkhöz
Egyre több hétköznapi diskurzus témája a klímaváltozás. Ennek ellenére az emberek többsége még mindig passzívan viszonyul ehhez a problémához. Vajon miért esik olyan nehezünkre, hogy valóban átérezzük a globális felmelegedésben rejlő közvetlen fenyegetettséget?
Az emberiség jövője a tét
November végén-december elején klímakonferenciát tartanak Párizsban. Az eseménynek óriási a jelentősége, az emberiség jövője a tét.
Beszélni kell a környezeti változásokról!
Ha nem beszélünk életünk, bolygónk, környezetünk változásáról, nem is tudatosul bennük az, amit nagyon fontos lenne megtenni a közeljövőben. Kinek mi a felelőssége?
Tovább melegszik a Föld
Az eddigi 2014-es adatok alapján a kutatók úgy gondolják, hogy az idei esztendőben ismét megdől a globális melegrekord, amely a klímaváltozás szempontjából nem túl biztató.