Fogfehérítés természetesen
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján elmondható, hogy egyre több ember hajlandó pénzt költeni valamilyen fogfehérítő kezelésre. Mindenki fehérebb fogakat szeretne, de a legtöbben nem tudják milyen módszert válasszanak. Nekik próbálunk most segíteni egy kicsit a 7 legnépszerűbb otthoni fogfehérítő módszer bemutatásával és néhány javaslattal.
A fogszuvasodás stádiumai
A fogfájás egyik leggyakoribb oka a fogszuvasodás. A fogszuvasodás a fogzománc megbomlásával kezdődik, amely a fog felszínén lyukkezdeményeket hoz létre. A szuvasodást a lepedékben található baktériumok által termelt savak idézik elő. A lepedék egy vékony, ragacsos réteg, amelyet a szájüregben visszamaradó cukortartalmú anyagok lebontása révén a nyálban található protein képez. A fogszuvasodás egyes formái elkerülhetők a helyes szájápolással és rendszeres fogászati ellenőrzéssel.
Valóban hatásosak a fekete fogkrémek?
Egyre népszerűbbek a fehérítő fogkrémek, azok közül is leginkább a fekete, aktív szenes verziók, azonban valóban hatásosak?
A helyes fogmosás alapjai
Fogaink egy életen át tartó mindennapos gondozást igényelnek, ami magában foglalja a megfelelő szájápolási termékek beszerzését, illetve a rendszeres fogorvosi viziteket is. Mire ügyelj fogmosásnál? Milyen eszközökre van szükség a szájhigiénia fenntartásáért?
Ékszereink tisztítása házilag
Ha azt szeretnénk, hogy ékszereink hosszú ideig szépek és csillogóak maradjanak vigyáznunk kell az épségükre és gondot kell fordítanunk a tisztán tartásukra. Ha szívesen viselnek ékszereket a kedves olvasóink, akkor a következő tippek jól jöhetnek számukra.
Amit a fogérzékenységről tudni érdemes
Az egészségünk nem csak a szerveink megfelelő működésén múlik, hanem fogaink helyes állapotban való megőrzésén is. A fogaink nem csak a mosolyunkat és önbizalmunkat szolgálják, hanem a rágás funkciójáért és a hangképzésben való segítségért is felelősek. Mire figyeljünk, hogy elkerüljük érzékennyé válásunkat?
A fogfájás kezelése otthon
Kinek ne keserítette volna már meg a fogfájás a napjait? Természetesen ilyenkor a fogorvos nyújt megoldást, de addig is tehetünk érte, hogy enyhüljön a fájdalom.
Mi okozhatja fogaink érzékenységét?
Mindannyian tapasztaltuk már, hogy olykor a fogaink érzékenyek. Érzékenyek a melegre, a hidegre, az érintésre, vagy ha egymással összeérnek. Milyen okok lapulhatnak a háttérben?
Fogápolás gyermekkorban
Rossz állapotban vannak a gyermekeink fogai, ráadásul nem sikerült elérni azt a kitűzött célt, melyet az Egészségügyi Világszervezet 2020-ra írt elő, hogy az öt-hat éves gyerekek 80 százalékának ép fogai legyenek Magyarországon. Messze vagyunk a céltól, sőt, egyre rosszabb a helyzet.
Fogatlanok országa?
Az EU-ban mi magyarok vagyunk a legkevesebb saját foggal rendelkezők. Ami azt jelenti, hogy nemcsak az elhízásban járunk az élen, de a fogproblémákban is.
A tanulmány szerint a 60 év felettiek több mint felének nincs már saját foga, de már a 14 éves korosztály jelentős részének is hiányos a fogsora.
Hogy gyorsabban múljon el a szúnyogcsípés
Abban talán mindannyian egyetértünk, hogy a nyár legkellemetlenebb velejárója a szemtelen szúnyogok inváziója, a rovarokat pedig olykor sajnos a szúnyogriasztó szerek sem tartják távol. Mivel csökkenthetjük a kellemetlen tüneteket?
FOGadd meg, hogy rendesen fogat mosol
A helytelen fogápolás, a rossz fogak, egy rossz tömés, elhalt fog, a fogászati gócok betegségeket okozhatnak. A gyulladások olyan problémákat okozhatnak, mint a hajhullás, ízületi panaszok, belgyógyászati és ideggyógyászati betegségek, bőr- vagy akár szemproblémák. A góckutatás, a helyes fogápolási szokások kialakítása rendkívül fontos.
Mennyi vegyi anyagot kentél ma magadra?
Mennyi vegyi anyagot kentél ma magadra? Körülbelül hétfélét. Szakemberek szerint (mert ők biztos tudják) Európában naponta átlagosan körülbelül hétféle kozmetikai terméket használunk. Nézzünk körül a fürdőszobaszekrényben!
Legyél trendi
Legyél trendi! Ez ilyen egyszerű. Csak néhány női magazin kell hozzá.
Fogápolási kisokos
Hajlamosak vagyunk csak akkor látogatni a fogorvosunkat, ha már elviselhetetlenül fáj a fogunk és megeshet az is, hogy azt már nem tudják megmenteni és ki kell húzni. A fogaink megvédése érdekében különböző módszerekkel és praktikákkal tudunk védekezni. Most, nézzük meg, mire kell, odafigyeljünk a fogaink ápolásánál.
Étvágycsökkentő lehet az evés utáni fogmosás
Evés közben jön meg az étvágy! – tartja a mondás. Ennek az az oka, hogy az ételt megízlelve elindul a nyáltermelésünk, ha pedig megérezzük a finom illatokat, még éhesebbek leszünk.
Sokan szenvednek ettől a fájdalomtól
Érzékenyek a fogai? - kezdődik egy jó pár fogkrém reklám, amely természetesen rögtön segítséget is nyújt a problémával szemben. A dolog persze nem mindig ilyen egyszerű.