Menü

Az olvasás jótékony hatásai, mentalizáció

Kutatások egész sora támasztja alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Köztudottan bölcsebbé válhatunk, okosabbá, empatikusabbá, de fontos megjegyezni, hogy ezek a pozitív hatások akkor figyelhetők meg, ha klasszikusan könyvet tartunk a kezünkben és úgy olvasunk, nem pedig a neten görgetünk, chatet olvasunk, közösségi oldalakat csekkolunk.

Az olvasás az egyik legintelligensebb tevékenység

Régóta tudjuk, hogy az olvasástól okosabbak lehetünk, nem túlzás azt állítani, hogy az olvasás az egyik legintelligensebb tevékenység. Miért fejleszt ennyire az olvasás? Íme a válasz!

Az olvasás egészségügyi hatásai

Kutatások támasztják alá, hogy fizikailag és lelkileg is egészségesebbek leszünk az olvasástól. Nemcsak bölcsebbé válhatunk, hanem okosabbá, empatikusabbá is.

Értelmes és hasznos hobbik

Ki mivel tölti a szabadidejét? kinek mi a hobbija? A következő téma eköré épül fel, igyekeztünk hasznos, tartalmas szabadidős tevékenységeket összegyűjteni, melyek között van olyan is, amellyel az intelligencia is növelhető. Remélhetőleg kedvet kaptak a cikk elolvasásához!

Meséltél tegnap este?

A meseolvasás fontosságára nagyon sok szakember, óvodapedagógus és tanító is felhívja a szülők figyelmét, olyan szókincset és műveltséget adunk a gyermekeink kezébe ezzel, amit semmi más drága videojáték vagy tablet nem képes pótolni.

Mesevilág, avagy olvassunk-e a gyerekünknek?

Manapság, amikor rajzfilmek és animációs filmek sokasága áll rendelkezésre ahhoz, hogy gyermekeink életét színesítsék, joggal merül fel a kérdés, hogy az olvasás ugyanolyan fontos-e még most is, mint régebben. Ha te is tanácstalan vagy, hogy mikor és mennyit kell olvasnod, vagy egyáltalán célszerű-e, akkor érdemes végigolvasnod.

Legyél mesedoktor!

Ha valaki volt már gyermekével kórházban, akkor meghálálhatja az ott dolgozók áldozatos munkáját, ha pedig nem volt ebben része, akkor belepillanthat a kórházak gyermekosztályainak életébe, s fényt vihet az unalmas napokba, ha önkéntes mesedoktornak áll!

Élet a közösségi oldalakon kívül?

Amióta mindenki folyamatosan a közösségi oldalakon lóg, teljesen tönkre mennek az emberi kapcsolatok. Te kibírod pár napig közösségi média nélkül?

Olvasunk még könyveket?

A mai világban a legfontosabb, ha érvényesülni szeretnénk, hogy minél gyorsabban jussunk információkhoz. Erre tökéletesen elég az internet. A hírkereső oldalak, a közösségi felület, a televízió és a rádió gyorsan kiszolgálja az információéhségünket, szórakoztat, tájékoztat. De hol maradnak a könyvek

Mi volt a kedvenc meséd gyerekként?

A mesélésben az az egyik legjobb dolog, hogy együtt vagyunk a gyermekeinkkel, de miért is fontos ezen kívül a velük együtt töltött „esti mese – idő”?

Amit a nagyitól tanultam

Vannak dolgok, melyeket csak felnőtt fejjel értékelünk, ez nagyanyáink intelmeivel sincs másképp, szokásaikat felnőttként jobban megérthetjük, s utólag beismerhetjük, mennyi mindenben volt bizony igazuk!

Nem olvasunk (eleget)

Mit olvastál utoljára és mikor? Irány a könyvtár!

Szavak és kifejezések, amiket érdemes kivonnod a forgalomból

A ma emberének nincs ideje vagy elengedő figyelme, hogy a szükségesnél több szót elolvasson. Írhatunk levelet, blogot, vagy szakdolgozatot, de minden írott szövegnél fontos, hogy a címzettet tartsuk elkötelezve a témánk iránt. Ennek érdekében bizonyos szavakat és kifejezéseket érdemes kiiktatnunk szövegeinkből.

Olvassunk a gyermeknek!

A gyerekeknek való felolvasás nem csak időkitöltő program, hanem egy nagyon fontos és szükséges tevékenység. Sok mindent meghatározhat a későbbiekben.