Gyakran ébredsz éjszaka? Nézd meg, mi lehet az oka!
Normális esetben egy felnőtt ember napi 7-8 órát alszik, ezt lehetőleg köztes felébredések nélkül. Viszont vannak esetek, amikor ez felborul és az éjszaka folyamán felébred, sőt, van, hogy minden éjjel ugyanabban az időpontban. Ennek pedig oka van.
Miért ébredünk fel éjszaka közepén?
A gyakori éjszakai felébredés rendkívül kellemetlen dolog. Nem tudjuk magunkat kipihenni, gyengül az immunrendszerünk, az anyagcserénk, a koncentrációs képességünk. Az állandó kimerültség miatt csökkenhet a munkahelyi teljesítményünk, illetve védtelenebbé válunk a bakteriális vagy vírusos fertőzések ellen. Extrém példa, de a súlyos alvásmegvonás halállal is járhat.
Gyors reggelik, melyeket előre elkészíthetsz!
Ez benne a pláne, hogy előre elkészíthetünk. Nemcsak gyors, nemcsak reggeli, nemcsak finom és egészséges, de még pepecselni nem kell velük, kell ennél jobb cikktéma?
Miért nem emlékszünk az álmainkra?
Vannak, akik szinte mindig fel tudják idézni az álmaikat, egyesek pedig csak nagyon ritkán. Mutatjuk, miért.
Miért jár a korral a koránkelés?
Irónikus, hogy amikor már ráérnénk aludni, a szervezetünk egyszerűen nem erre vágyik és korán felébredünk. De vajon miért kelünk egyre korábban, ahogy idősödünk?
Akiknek nehezen indulnak a reggelek…
Kinek ismerős a szitu a reggeli kapkodásról, ideges rohanásról, a gyerekek több különböző intézménybe való percre pontos fuvarozásáról, az indulás körüli káoszról? Mivel a reggeli rutin erősen meghatározza a nap hátralévő részét, így nagyon jó lenne néhány tipp arról, hogyan indulhatna zökkenőmentesen a nap.
Miért nem emlékszünk az álmainkra?
A jobbik eset, ha a napjainkból 6-7-8 órát (kinek mennyi az ideális) alvással tölthetünk. Normál esetben az életünk körülbelül egyharmadát töltjük alvással. Gyakran álmodunk is, még ha nem is mindig emlékszünk rá. Vajon miért van az, hogy nem emlékszünk az álmainkra?
Milyen hormon a melatonin és mire hat?
A melatonin egy hormon, ami megtalálható az emberekben, állatokban és egyes növényekben is. Az emberben az agyban található, borsónyi méretű tobozmirigyben termelődik, s ez a hormon felelős a szervezet 24 órás ritmusáért, az úgynevezett cirkadián ritmusért.
Indítsuk jól a napot!
Mert ha már jött egy hétfő, vagy egy szimpla bármilyen reggel, olyan „reggel reggel”, amit nem annyira szeretünk, miért ne indíthatnánk azt olyan igazán jól? Ha már indul, indítsuk jól a napot!
Egészséged megőrzése tanévkezdés után
Szeptember elsejével elindul egy új tanév. Mindegy, hogy iskolába jársz, esetleg egyetemre, vagy óvodáskorú kisgyereked van, a szeptember mindenképpen fontos pont lesz az életedben. Ami pedig biztos, hogy sosem lehetsz rá elég felkészült.
Napfényes gondolatok
Március elsejével, bizony a meteorológiai tavasz hivatalosan is beköszöntött, a naptár bizony visszalapozhatatlanul márciust mutat. Tavaszi fáradtság, vagy feltöltődés? Neked mit jelent?
4 apró reggeli szokás, amitől megváltozik az életmódod
Új év, új fogadalmak, új szokások – erre vonatkozóan hoztam néhány csekélységnek tűnő, de annál többet érő reggeli szokást, aminek betartásával sokkal produktívabb és kiegyensúlyozottabb életmódot tudunk kialakítani.
Szeresd a reggeleket!
Bosszankodsz, hogy ismét csörög a vekker, és nem nyomhatod le elégszer a szundi-gombot? Morcosan próbálsz elbotorkálni a kávédig? Kissé nyűgös vagy reggelente, és jobb a közeledbe sem menni, míg fel nem ébredsz? Ha ismerősek a felsoroltak, akkor ideje változtatnod! Tegyél érte, hogy jókedvűen induljanak a napjaid!
Hátrányban az éjjeli baglyok
Vannak emberek, akik este aktívak, reggel pedig nehezen kelnek fel. A szakértők szerint sajnos sok mindenben hátrányt szenvednek, ami az egészséget és a sikert illeti... Miért érdemes egy kicsit korábban lefeküdni?
A mindennapi kávénk: függőséget okoz, vagy egészséges?
Úgy látszik, sosem ér véget a vita, hogy a kávé egészséges-e, vagy sem. A legújabb kutatások szerint a kávéivás igenis jót tesz, mert általa tud a szervezetünk a leghatékonyabb módon feltankolni antioxidánsokkal. Persze, nem emiatt okoz függőséget a mindennapi reggeli ébresztőnk.
Hogyan ébredj reggel?
Vége a nyári szabadságoknak, valamint a szünetnek, az idő pedig hűvösödik - egyre nehezebb kikelni a puha és meleg ágyikóból. Mégis muszáj, de tehetünk azért, hogy energikusabban és jobb kedvűen induljon a napkezdés!
Képernyőbe zárt világ
Facebook, Instagram, Snapchat, Pinterest és még sorolhatnánk azokat az érdekes alkalmazásokat, amik a képernyőkön tartják a figyelmünket. Olyan könnyed, de mégis érdekes információkat nyújt az Internet ma már könnyen elérhető világa, amely még a személyiségünket is átformálja. Szabjunk ennek keretet tudatosan!
A tudatosság ára
Cikksorozatunk első részében azzal foglalkoztunk, hogy a tudatos gondolkodás önmagunkról, a lelkünkről egyre inkább elterjedni látszik. Mindez szép és jó – de vajon mennyibe kerül, ha valaki el akar indulni a „lelki úton”? Megteheti-e ingyen, vagy egyáltalán megéri-e fizetni érte?
A tudatosság kora – ébredező világ
Azt mondják, ez az a kor, amikor az emberek a „tudatukra ébrednek”. Hogy mindez mit takar?
Testi és lelki felkészülés az iskolakezdésre
Előző heti cikkünkben arról írtunk, hogy milyen eszközökkel, kiegészítőkkel tehetjük egészségesebbé a sulit a gyerekek számára. Most pedig bemutatjuk, hogy milyen praktikákkal érheti el, hogy csemetéje kiegyensúlyozott legyen az iskola első napjaiban.
Mi a jó ébredés titka?
A reggeli ébredés meghatározhatja a napot. Az állítás igaz, csak nem úgy, ahogyan azt a legtöbben gondolják. A rossz rutin káros lehet.