Nyugtató légzéstechnikák
Stresszes mindennapok, hosszú nappalok, kevés pihenés, szükségünk van a lassításra. Nem csak alvással, pótcselekvésekkel, hanem légző gyakorlatokkal is segíthetünk magunkon, mert nyugalom mindenkinek kell.
Hatékonyan a futópadon! Akár sétálva is!
Akik futópados edzésben gondolkodnak, azonban ízületeiket kímélni szeretnék, nekik jó hír, hogy a futópad nemcsak futáshoz használható. A séta és a futás a legkézenfekvőbb edzésformák közé tartoznak, ezek remekül kiegészítik egymást.
Ékszertisztítás házi módszerekkel
Sokan szeretnek ékszert hordani, többen le sem veszik fürdésnél, alvásnál őket, a mindennapi használatból kifolyólag azonban zsír, krémek, szappan, kosz és egyebek rakódnak le rajtuk, ezektől a lepedékektől pedig elszíneződhetnek.
Tenger, maga a terápia
Milyen sokat mondogatjuk, hogy elmennék egy kis tenger útra, hogy feltöltődjek. Nem is tulajdonítunk ennek akkora jelentőséget, mint amekkora haszna lehet szervezetünkre. Sokan bele sem gondolunk, hogy a tenger terápiás jellege mennyire jelentős, nem csak pszichésen, hanem fizikailag is.
A keserűsó, ami gyógyít és szépít is
A keserűsó az a természetes ásványi por, amely nagyszüleink háztartásának mindenkori részét alkotta, sokoldalúságával segít bajainkon és még bőrünk szépségére is jó hatással van, egyike azoknak a természetes gyógyhatású anyagoknak, amit a WHO is elismer.
A dohányzás hatása az egészséges életmódra
Túl gyakran kapjuk meg kérdésként, milyen módon befolyásolja a dohányzás a fejlődést. Talán a cikk elolvasása után ezek a kérdezők rájönnek, hogy nincs semmi, ami igazolhatja ezt a káros szenvedélyt, különösen a testépítés mellett.
Tudta, hogy a rágózás egészséges is lehet?
Sokszor megkaptuk gyermekként, hogy bizonyos helyeken nem illik rágózni, de azt senkitől sem hallottuk, hogy a rágózás egyébként egészséges is lehet.
Ezért fontos a helyes légzés
Természetesnek tűnik, de sokan mégsem vesznek jól levegőt. Betegség vagy alkati kérdés is lehet az oka, a nem megfelelő légzés következményeit azonban előbb-utóbb mindenki megérzi.
Gondoskodjunk megfelelő módon a vasbevitelről!
Sajnos nem elég egyszerűen vasat szedni és kész, ennél összetettebb a történet, pedig a vas az egyik legfontosabb tápanyagunk, s ha nem figyelünk oda, vaskészleteink könnyen kimerülhetnek. Sok élelmiszer tartalmazza a vasat, azonban a felszívódásra is ügyelnünk kell.
Egy jó séta?
Nemcsak a gyönyörű, napsütéses ősz miatt, hanem bármely évszakban, télen-nyáron, tavasszal-ősszel, mindig kikapcsolja az embert. Kiszellőzteti a fejünket, átmozgatja a testünket. Akár egyedül, ha épp úgy a legjobb, akár hű társunkkal egy kutyussal, akár a családdal, barátokkal, akár testedzés gyanánt. Egy kis táska kell hozzá maximum. Mehetünk?
Aerob-anaerob edzés, melyik mi is pontosan?
Aerob és anaerob jelentése, az edzések közötti különbség. Sokszor hallani ezeket a kifejezéseket, de kevesen tudnák megmondani, pontosan, miről is van szó. Nézzük melyik mit takar.
Fakó arcbőr, sápadt arcszín, napfényszegény környezet
A saját bőrünkön egy idő után látjuk az otthoni lét következményeit, s most nem arra gondolok, hogy „mindmeghalunk”, mert zárva a szépségszalon, meg nincs körmös, csupán arra gondolok, hogy a friss levegő, a napfény, a D vitamin hiánya bizony meglátszik az arcbőrön. Két hét után fura a tükörkép.
Aerob meg anaerob edzés… Most hogy is van ez
Aerob, anaerob edzés meg kardió, intervall, HIIT, tabata és társai. Mit jelentenek és melyik kinek való? Lássuk a lényeget!
Mi is a Buteyko-módszer?
Az asztma, légzési problémák, légzési rendellenességek, illetve számos betegségnél javulás vagy gyógyulást is el lehet érni a Buteyko-módszerrel. De ki volt Konstantin Pavlovics Buteyko, és mi is az ő módszere?
Izomláz? Köszönöm, nem.
Biztosan többen is vagyunk a hajráegészségesek között, akik rendszeresen (vagy kvázi-rendszeresen) mozgunk. Van egy olyan apróság, ami nagyon sokat segíthet az izomláz megelőzésében.
Városból a meditatív természetbe
Hivatalosan is itt a tavasz, ne késlekedjen maga mögött hagyni a várost és friss levegőt szívni, vagy akár meditálni a természetben! Az egészségének is jót fog tenni.
Egészséges nedűt ad a nyírfa
A nyírfalé jótékony hatásait már a középkorban is ismerték, sajnos napjainkban kikerült a köztudatból, pedig számos jó tulajdonsággal rendelkezik. Néhol boltokban is megtalálhatjuk - méregdrágán, de frissen az igazi!
Utolsó pillanat: ültess bokrokat!
Elvileg a január hónap a legkedvezőbb időszak a bokrok ültetésére, de még most sem késő próbálkozni a "zöldítéssel" a kertben.
Előzzük meg a tavaszi fáradtságot!
Itt a tavasz, és az öröm, valamint izgatottság mellett egy kis fáradtságot is érezhetünk. A tavaszi fáradtság teljesen természetes jelenség, melyet már az ősidők óta ismernek. A jó hír, hogy sokat tehetünk annak érdekében, hogy megelőzzük, és az egészséges életmódot élőket kevésbé érintheti a tavaszi energiavesztés.
Párásítsunk fűtésszezonban!
A fűtött lakásokban, helyiségekben általában szárazabb a levegő, ez pedig kellemetlen tüneteket okozhat: torokkaparást, száraz köhögést, kiszáradt bőrt, és szemviszketést érezhet, ha nem megfelelő a levegő páratartalma.