Menü

Hogy hatnak a savas ételek a fogainkra?

Közismert tény, hogy amit elfogyasztunk ételek vagy italok, azok hatnak a fogainkra. A savas ételek kedvezőtlen hatással vannak fogakra, ennek oka pedig az, hogy a savak megtámadják, gyengítik a fogzománcot, ennek károsodásával pedig beindul a fogszuvasodás. Nézzük hogyan hatnak a fogainkra a savas ételek.

Fogkárosító szokásaink

Helyes fogmosás, fogselyem használata, szájvizes öblögetés, rendszeres fogorvosi vizsgálatok – ezek mind a megfelelő szájápolás alapjai, azonban vannak olyan hétköznapi rossz szokások, melyek tönkre teszik a fogainkat. Aki kicsit is vigyáz a fogaira, ezeket a szokásokat messzire elkerüli!

Fogászat hónapja

Minden év novemberében a fogászati hónap keretében fogaink egészsége kerül a figyelem középpontjába Magyarországon. A fogászati hónap célja, hogy fontos tanácsokkal lássanak el és felhívják a figyelmet a fogmosás fontosságára.

Gyerekkel a fogorvosnál

Kisgyerekkel orvoshoz menni sosem jó dolog, fogorvosi kezelésre pláne nem, ám egyszerűbbé, zökkenőmentesebbé tehetjük, ha már a tejfogak megjelenésekor, egyfajta megelőzésképp ellátogatunk a fogászatra.

Valóban hatásosak a fekete fogkrémek?

Egyre népszerűbbek a fehérítő fogkrémek, azok közül is leginkább a fekete, aktív szenes verziók, azonban valóban hatásosak?

Savas ételek hatása a fogainkra

Régóta ismert tény, hogy a savas ételek kedvezőtlen hatással vannak fogainkra. A savak megtámadják, gyengítik a fogzománcot, ennek károsodásával pedig beindul a fogszuvasodás. Érdemes említést tenni arról, hogy milyen hatással lehetnek a fogainkra a savas ételek.

Elektromos vagy hagyományos fogkefe?

Sokan feleslegesnek tartják, mások kizárólag az elektromos fogkefére esküsznek. Megmutatjuk milyen szempontok alapján érdemes dönteni.

Megoldások rossz lehelet ellen

Kínos probléma, ha kellemetlen beszélgetőtársunk lehelete, vagy épp a sajátunk, de mit tehetünk ezellen? Megoldásokat kínálunk rossz lehelet ellen.

A szájápolás fontossága

Már gyermekkortól fontos a rendszeres fogászati ellenőrzés és a megfelelő szájhigiénia, valamint az egészséges étkezés. Mai témánk a szájápolással kapcsolatos.

Élelmiszerek a kellemetlen szájszag ellen

Íme, pár gondolat arról, hogy , mi okozza és hogyan kúrálható a rossz lehelet.

Fogápolás: nem lehet elég korán kezdeni

Azután sem szabad megfeledkezni a gyerekek fogainak állapotáról, hogy elmúlnak a tejfogak előbukkanásának izgalmai. A tejfogak szuvasodása komoly probléma, melyet szülői odafigyeléssel meg lehet előzni.

Randik réme a rossz lehelet

Mindenki tudja milyenkellemetlen, ha valakinél megérezzük a rossz szájszagot. Ennek ellenére gyakori problémáról van szó, körülbelül a lakosság 30%­át érinti, és főként a nem megfelelő szájhigiénia okozza.

Negyedévente ajánlott a fogkő-ellenőrzés

A fogkő kialakulása részben hajlam kérdése is, de idővel minden embernél előfordulhat. Teljesen nem is igen lehet megelőzni, ezért fontos, hogy rendszeresen ellenőriztessük, és szükség esetén leszedessük fogorvossal a fogkövet, hiszen az házilag nem megoldható.

Koraszüléshez is vezethet az ínygyulladás

Kevesen gondolnák, hogy az elhanyagolt szájhigiénia rossz esetben akár vetéléshez, vagy koraszüléshez is vezethet.

Minden este „fogselymezzünk”!

A rendszeres fogmosás a szájhigiénia fontos része, azonban fogselyem használata nélkül korántsem lehetünk olyan alaposak, mint azt reméljük.

Mi tegyünk, hogy elkerüljük a kínzást?

A címben említett kínzás persze túlzás, hiszen gyógyításról van szó, ami ha nem is kellemes, javunkat szolgálja. Mindenesetre jó részét megúszhatjuk a megfelelő fogápolással.

Mitől szárad ki a szánk?

A megfelelő mennyiségű és összetételű nyál nem csak az emésztésben fontos, hanem hozzájárul a fogak tisztításához és bevonó réteget képez a nyálkahártyán, megakadályozza annak kiszáradását.

Mi okozhat fogproblémát?

Természetesen a szájhigiénia és a táplálkozás határozza meg leginkább fogaink állapotát. Ezen kívül persze az sem mindegy, hogy ki mit örökölt ezen a téren, de fogproblémáink hátterében állhatnak bizonyos gyógyszerek mellékhatásai is.