A sokoldalú rozmaring
A rozmaringot legtöbbünk a konyhából ismeri, azonban ez a növény igencsak sokszínűen felhasználható. Azon kívül, hogy isteni fűszerként funkcionál húsokhoz, gyógynövényként is nagyon régóta ismert, belsőleg és külsőleg is alkalmazható sokféle egészségügyi probléma esetén.
Egészségügyi kockázatot jelenthet a sok túlóra
Az átlagos, 40 órás munkahét normálisnak, sőt egyeseknek akár túl könnyűnek is tűnhet, de egy amerikai orvosi lapban megjelent tanulmány szerint e fölé valóban nem tanácsos emelnünk a heti munkaidőnket, ugyanis a túlóra kifejezetten káros az egészségünkre
Klíma: áldás vagy átok?
A klímaberendezések egészségünkre gyakorolt hatásairól bizony folynak viták. Ahogy beköszönt a kánikula és 30 fok fölé kúszik a hőmérséklet, sokan bekapcsolják autójukban, otthonaikban a hűtőberendezést, hiszen vitathatatlanul kellemesebb hőfokot teremt számunkra, azonban a hűsítő hatásnak megvannak a maga árnyoldalai és káros hatásai is.
Miért káros, ha kevés szénhidrátot eszel?
Akár diétázik az ember, akár nem, a szervezet nagyon megsínyli, ha nem megfelelő típusú és mennyiségű szénhidrátot fogyaszt.
Hol megy félre a gyerekek táplálkozása?
A Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége több korosztályos kutatás eredményeit összefésülve úgy látja, hogy a gyermekkori táplálkozási mintázatok – és rögtön tegyük hozzá: velük együtt az egészségügyi kockázatok is – nagyon hasonlóak a felnőttekéhez.
Használjuk helyesen a klímát!
Augusztus végéhez közeledve még mindig tombol némely napokon a kánikula, még mindig dübörögnek a légkondik, irodában, autóban, bevásárlóközpontban, otthonunkban. A klíma adta hőmérséklet olyan kellemesnek és hűsítőnek tűnik, ám a berendezés helytelen használata káros lehet az egészségünkre.
Amikor fáj a fejünk…
Lüktet, hasogat, nyom, éles, vagy tompa: sokféleképpen fájhat a fejünk. Eddig ez úgy kezdődik, mint minden gyógyszerreklám, de nem fájdalomcsillapítót szeretnénk eladni, inkább a sokféle fejfájás okaira keresek választ.
Nem kerül ennyibe, hogy lefogyj!
A diéták és fogyókúrák útvesztőjében gyakran választjuk a kényelmesnek tűnő, gyors megoldásokat, még akkor is, ha rengeteg pénzünkbe kerül. Biztosan nincs más megoldás?
Kiegészítők edzéshez
A testépítők esküdnek a kiegészítőkre, a kezdő sportolók pedig szeretnének minél hamarabb olyan szintre kerülni, mint az ideáljuk. Azonban biztos jó ötlet kezdőként is azt szedni, mint a profik?
A gall kakas nyomában 2. rész
A világ első számú turisztikai célpontja Franciaország. A híres konyhával, kultúrával és történelemmel bíró ország mindennel rendelkezik, ami szem-szájnak ingere. Szerencsémre megjártam már nagy részét munkavállalóként és turistaként is. A tapasztalataimat csokorba szedtem, hogy mindenki felkészültem kellhessen útra.
Álvilág vagy hasznos virtuális tér?
Egy felmérés szerint az emberek manapság attól félnek legjobban, hogy megszakad a kapcsolódásuk a külvilággal, hogy nem tudnak a megszokott módon kommunikálni. Hogy leáll az internetkapcsolat, hogy meghatározatlan időre megszűnik számukra a virtuális közeg. Vajon függőséget okozó álvilág, vagy hasznos virtuális tér a közösségi oldalak felülete?
Miért félünk az orvostól?
Szokták mondani, hogy a magyar ember csak akkor megy el orvoshoz, amikor már semmi más megoldást nem lát. De, mi lehet ennek az oka?
Előzzük meg, kerüljük el, figyeljünk oda! - Te voltál már?
A szűrővizsgálatok célja a betegségek korai felismerése, lehetőleg még a tünetmentes időszakban. Egy pár perces kellemetlen vizsgálat, vagy vérvétel „jó befektetés”. Hiszen meggyőződhetünk az egészségi állapotunkról, a későbbi életminőségünket ezzel jelentősen befolyásolhatjuk. Te voltál már?
Milyen a jó természetgyógyász?
Neked mi jut eszedbe a természetgyógyász szó hallatán? Egy cserzett arcú nénike, aki gyógynövényeket gyűjt, szárít, teákat kever, és mindenkinek azokat ajánlja? Esetleg egy lepelbe burkolózó különc? Nem is tévedhetnél nagyobbat! Magyarországon szigorúan szabályozott, hogy ki lehet természetgyógyász.
Óriási biznisz az egészségügyi adatok kereskedelme
Egyre terjednek az egészségügyben a vezeték nélküli eszközök - pacemakerek, beültethető inzulinpumpák. Épp ezért éri egyre több támadás ezen szerkezeteket: ma már tíz kibertámadásból négynek ez a szféra a célpontja, az innen ellopott információk ugyanis értékesebbek a feketepiacon, mint pénzügyi adataink. A biztonság itt élet-halál kérdése lehet.
Hasznos tudnivalók a lestyánról
A lestyán egy egyenes szárú, fűszer-szerű, évelő növény, mely a zellerfélék családjába tartozik, és amely elérheti az 1,8-2,5 méter magasságot is. Egyik nagyon előnyös tulajdonsága, hogy széleskörűen felhasználható.
Állj ki az egészségedért
Mi az egészség kulcsa? Rengetegen abban a tévhitben élnek, hogy a szerencse, a jó genetika, vagy a sok pénz. Tévedés! A legfontosabb elem, amivel megőrizhetjük jó egészségi állapotunkat, vagy javíthatunk rajta, a felelősségvállalás és a határozottság.
Istenek, vagy orvosok?
Rengeteg panasz éri a magyar egészségügyet, ami tény és való, hogy nincs a legjobb helyzetben. De biztos, hogy a mi szemléletünk megfelelő? Vajon nem túl magasak-e az elvárásaink az orvosokkal szemben? Nagyon úgy tűnik.
Tiszta és elegendő vizet!
A megfelelő mennyiségű és minőségű ivóvíz fontosságát, valamint a környezetvédelem újabb kihívásait hangsúlyozták a víz világnapján.
Idén is választanak Aranyanyut
A Richter Aranyanyu díja már évek óta fut nagy sikerrel. Szükség is van rá, hogy elismerjük a nőket, a hétköznapi hősöket, akik szívüket-lelküket beleadva tesznek azért, hogy a világ egy jobb hely legyen.
Nagy érték az egészség, illene vigyázni rá!
Amíg az emberek szemében nem válik igazi értékké az egészségük, nehéz lesz áttörést elérni az egészségügyben. A helytelen életmód következményei óriási terhet rónak a szélmalomharcot vívó rendszerre.
Vigyázzon, kire bízza az egészségét!
Érdeklődjön a közvetlen ismeretségi körében, más orvosoknál, valamint éles helyzetekben kérje ki több szakember véleményét is az állapotáról! Sajnos egészség-témakörben sok a felelőtlen, sőt a szükséges ismeretekkel nem rendelkező „szakember”
Hatszázezer forintos támogatás a Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézet számára
Több mint hatszázezer forint értékben kapott gyermekszemészeti szakrendelés során használatos vizsgálati eszközöket a Soproni Erzsébet Oktató Kórház és Rehabilitációs Intézet a K&H gyógyvarázs program keretében.